Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjazd na tor szlakowy przeciwny do kierunku zasadniczego
#31
A jeżeli Ci dyżurny dyktuje rozkaz nie taki jak trzeba zamiast N dyktuje Ci S to na jakiej podstawie twierdzisz żeby podyktował Ci N?
Odpowiedz

#32
Ir-1 precyzuje na jaką okoliczność jest który rozkaz, ale sygnał jest sygnałem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#33
No i IR1 reguluje też na jaki sygnał się wyjeżdża.
Odpowiedz

#34
O co w ogóle chodzi w tej dyskusji, bo czytam i nie wiem jak odpowiedzieć, pomóc ;-D
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#35
W skrócie o wyjazd na tor lewy. Blokada formalnie jest przystosowana, w rozkazie O mamy informację o oddaniu do użytku blokady po torze nr 2 (po którym jeździmy), na gruncie stoi przenośna tarcza W24. W rozkładzie przy stacji Tłuszcz nie ma oznaczenia blokady, brak oznaczenia w24. Jak powinny wyjeżdżać pociągi na tor lewy?
Odpowiedz

#36
Jak mamy semafor z W24 i przystosowaną blokadę to jedziemy na sygnał zezwalający z równoczesnym wyświetleniem się W24 i powiadomieniem od dyżurnego.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#37
Wyświetleniem się no właśnie a tu mamy przenośną tarczę W24.
Odpowiedz

#38
No? Ie-1 dokładnie to określa:

Cytat:wskaźnik W24 może być stosowany w porze dziennej w postaci przenośnej tablicy nieoświetlonej.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#39
No widzisz, też tak uważałem i do tej pory tak wyjeżdżałem. Wczoraj dwóch instruktrów ruchowych powiedziało że jeździmy źle. Powinien być SZ i przenośny W24. Powiedziano mi że jeżeli jest przenośna W24 to blokada nie jest przystosowana i powinno się jeździć tak jak mówi punkt 2 wyżej zacytowany.
To jest taki przykład przy którym nikt nie wie jak jeździć ani dyżurni ani maszyniści.
Odpowiedz

#40
Jeżeli mamy blachę przenośną to musi być jednak wzmianka w rozkazie O. I N skoro szlak nie jest przystosowany.

Przenośną W24 to się stawia głównie gdy dany szlak jest w remoncie.

A Sz tłumaczy to, że szlak nie jest przystosowany. Urządzenia SRK nie pozwolą na wyświetlenie sygnału zezwalającego np. S10.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#41
OIDP sa semafory nieuzaleznione z blokada. Ir-1 zawsze podaje "sygnal zezwalajacy lub sygnal zastepczy".
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#42
Jeżeli oddano do użytku blokadę liniową dwukierunkową a nie zabudowano wskaźników W24 na semaforach wyjazdowych, to jest to trochę dziwne. Ale jeżeli tak się stało, że semafory wyjazdowe, jak w omawianym przypadku, są uzależnione z drogą przebiegu na tor lewy, to bezpiecznie jest jak wskazują sygnał zezwalający, a do czasu zabudowania W24 można odpowiednią decyzją (zarządzeniem) określić jak taki wyjazd powinien być realizowany (sygnał zezwalający z przenośnym W24) w odstępstwie od Ir1, bo przenośny wskaźnik W24 może być stosowany tylko do Sz na semaforach wyjazdowych nieprzystosowanych do jazd na tor lewy (brak uzależnienia z drogą przebiegu - nie podadzą sygnału zezwalającego). Taka decyzja z podaniem treści rozkazu pisemnego dla takiego rozwiązania winna być podana wszystkim zainteresowanym stronom. Tak mi się wydaje, jeżeli dobrze zrozumiałem.
Odpowiedz

#43
Problem polega na tym, jak zdefiniować semafor jako nieprzystosowany do wyjazdu na tor lewy. Dla dyżurnych jest on przystosowany, ponieważ można spełnić wszystkie warunki by wyświetlić sygnał zezwalający, przy wyjeździe na tor lewy. Niestety w Ir-1 przewidziano, ze jesli semafor został przystosowany do wyjazdu na tor lewy to posiada również wyświetlany wskaźnik W24. W Tłuszczu jest, ze tak to nazwijmy nie wykonana w pełni przebudowa. W skutek czego formalnie semafor mimo możliwości spełnienia wszelkich warunków do wyświetlenia sygnału zezwalającego wciąż NIE jest przystosowany do wyjazdu na tor lewy. Wobec czego instrukcja Ir-1 przewiduje, ze wyjazd moze się odbyć przy pomocy wskaźnika W24 na nie oświetlonej tarczy+Sz, zaś w porze nocnej z Rozkazem N. Przepisy sa jasno sformułowane, wobec czego nie może być to sygnał zwzwalajacy+w24 na nie oświetlonej tarczy.... A to tak jak pisze za sprawa tego, ze pelnym warunkiem by ten semafor byl przystosowany jest wskaźnik W24 wyświetlany. I tak ja to odczytuje jako maszynista. Prosze również pamietac, ze my maszyniści nie mamy wiedzy, czy np. Podanie sygnału zezwalającego nie jest spowodowane w związku z awarią. Malo tego pociag po minięciu takiego zestawu nie oświetlony wskaźnik W24+sygnał zezwalający powinien zostać zatrzymany przez prowadzącego po wjezdzie na tor lewy, ponieważ dla prowadzącego jest to w zasadzie informacja o wyjeździe na tor prawy!, gdyż brak wskaźnika wyświetlanego W24 świadczy o nieprzystosowaniu semafora do wyjazdu na tor lewy.... Ostatnia kwestia, ktora zauważyłem w blednym rozumowaniu kolegów dyżurnych i w tym co maszyniści pisali o zapalkach i podswietleniu. Wskaźnik W24 wyświetlany, a nieswietlony na semaforze to dwie różne sprawy! Wyświetlany jest wlaczony w uzależnienia, stad brak koniecznosci rozkazu, w pewnych warunkach. Zaś nieoswietlony nie jest w zależnościach stad tez ten Sz, a dodatkowo, aby prowadzący nie miał wątpliwości w porze nocnej, obowiązuje on wyłącznie w porze dziennej. Mam nadzieje, ze mimo braku polskich znaków zrozumiecie moj wywód.
Odpowiedz

#44
Jeżeli wyświetla się sygnał zezwalający, a nie ma W24 ma być rozkaz pisemny. Przenośny W24 wolno stosować tylko w czasie planowych robót (o czym maszynista powinien być poinformowany rozkazem)
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#45
Ir-1 nie przewiduje wszystkich przypadków odmiennych, szczególnie w czasie robót torowych, dlatego zarządca infrastruktury (PLK) ma obowiązek powiadomić, co jest zezwoleniem na jazdę w szczególnych warunkach (§57 ust. 1) i po to chyba opracowuje się Regulaminy tymczasowego prowadzenia ruchu w czasie robót torowych. Czy w tym ww. przypadku nie zostało to spełnione? Ważne jest aby bezpieczeństwo i prawidłowe prowadzenie ruchu (pociągu) zostało zachowane. Nie dobrze jest, jeżeli bez uzgodnienia z PLK S.A. przekazywane są własne interpretacje. A jak postąpimy (co powinno być zezwoleniem wyjazdu) w przypadku jazdy na tor lewy gdy uszkodzony został semafor grupowy bez W24 za ostatnim rozjazdem wyprowadzającym na tor lewy, uzależniony z semaforami przy peronach z W24 (wyświetlane)? Czy Ir-1 przewiduje taki przypadek?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sygnał zastępczy, wjazd i wyjazd "na dwa" fanatyk1 30 23 562 21.02.2014, 22:06
Ostatni post: rustsaltz
  Wyjazd pociągu roboczego na szlak z przejazdu kolejowego ISDR12 10 6 732 02.06.2013, 14:03
Ostatni post: Mika

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.