Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kraków] Tramwaje PESA będą jeździć w krakowskim MPK
#1
W Krakowie jeżdżą już 74 nowoczesne 3-członowe tramwaje firmy Bombardier (50 x NGT6 i 24 x NGT8). Tym razem 36 sztuk tramwai dostarczy Pesa. Będą to prawdopodobnie modele podobne do Twist. Znaczy to, że PESA zgarnia kolejne rynki.

http://www.mpk.krakow.pl/Data/Files/_pu ... oferty.pdf
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#2
Według mnie jest to najgorszy scenariusz jaki mógł się przytrafić. Po tym jak Bombardier nie wystartował do przetargu, po cichu liczyłem że wygra Newag, w końcu testy "Nevelo" wypadły całkiem dobrze. Niestety, ale po raz kolejny wygrała niska cena, która nie zawsze idzie w parze z jakością, na czym się Małopolska już sparzyła w przypadku Acatusów. Nie chce być złym prorokiem, ale z tramwajami może być podobnie.
Odpowiedz

#3
No tak każdy się zastanawiał, czym ten Acatus różni się od droższego Elfa oprócz braku scenariuszy zderzeniowych a okazało się, że różni się też podłej jakości częściami. Miejmy jednak nadzieję, że dostarczone tramwaje jak i nowe 10 Elfów dla kolei Małopolskich będzie już dobrej jakości. W końcu natłukła już Pesa tyle pojazdów obu rodzajów, że już choroby wieku dziecięcego może minęły. Newag byłby naturalnym dostawcą dla Małopolskiego z racji, że jest z naszego województwa jednak wyraźnie nie ma takich mocy przerobowych jak PESA i często oferuje większą cenę prawdopodobnie by zarobić na mniejszej ilości sztuk i rzadziej wygrywa przetargi (choć ostatnio Wrocław zaskoczył pomimo wyższej ceny). Dobrze, że chociaż udało im się w Małopolskim z 6-cioma Impulsami na połączenia międzywojewódzkie.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#4
Myślę, że po tak wielkich zamówieniach, jakie obecnie ma PESA nie należy się obawiać tych problemów, z których ta firma swego czasu "słynęła", zresztą dotyczyły one bardziej taboru kolejowego, niż tramwajowego tej firmy.
Jaro

Odpowiedz

#5
ET40, mnie mimo wszystko Pesa kojarzy się z produkcji tanich bubli. Poza tym władze tej firmy chcą być monopolistą w tej branży i nie potrafiąc pogodzić się z przegraną odwołują się niemal od każdego przetargu. Coś takiego mnie bardzo drażni, przez co mam antypatię do tej firmy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GOP] Tramwaje Śląskie rustsaltz 133 65 174 30.08.2020, 18:47
Ostatni post: Fenway
  [Olsztyn] Tramwaje przem710 29 17 015 02.08.2018, 12:40
Ostatni post: ET40
  Do Cieszyna nie wrócą tramwaje kazio 3 3 837 21.04.2018, 12:46
Ostatni post: Adams
  Tramwaje podmiejskie w Łodzi Obleśny Szczur 3 5 244 07.04.2018, 07:48
Ostatni post: ET40
  [Elbląg] Tramwaje ET40 0 2 181 17.05.2017, 14:29
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.