Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leszczyny
#1
Witam, poszukuję jakichkolwiek informacji, starych fotografii - czegokolwiek o czasach świetności stacji Leszczyny na linii Katowice Ligota - Nędza. Są tam 4 niezelektryfikowane tory - trochę sporo, poza tym oprócz torów głównych są 3 tory zelektryfikowane gdzie są wymieniane Eaosy z i do elektrowni Rybnik. Interesuje mnie przeznaczenie tych torów niezelektryfikowanych które są już od dawna nieużywane, może pochodzą jeszcze z czasów kiedy istniała linia do Rybnika Piasków ale z tego co wiem to była rozebrana jeszcze przed wojną.. Ponadto interesuje mnie przeznaczenie toru który kończy się rampą - jakby na platformy miały wjeżdżać tiry, nie sądziłem że transport intermodalny istniał od tak dawna, rampa jest nieużywana a stoi co najmniej od lat 80-tych

Pozdrawiam
Odpowiedz

#2
Rampy są na wielu stacjach. Po prostu ułatwiały wyładunek towarów.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Ale w mieście nie ma żadnego zakładu, chcesz powiedzieć że kiedyś dowożono koleją towary do sklepów? :-)
Poza samą stacją interesuje mnie bocznica do chłodni i rozlewni paliw, tory z rozlewni prowadzą za mur za stacją i coś tam obecnie funkcjonuje ale nie wiem co
http://maps.google.pl/?ll=50.13955,18.6 ... 3&t=h&z=18

jaki by to miało sens żeby prowadzić bocznicę obok stacji i nie łączyć jej z siecią?
Odpowiedz

#4
sarna napisał(a):Ale w mieście nie ma żadnego zakładu, chcesz powiedzieć że kiedyś dowożono koleją towary do sklepów? :-)
Kiedyś były inne czasy. W okolicy pewnie byli odbiorcy i nadawcy przesyłek.

Na mapie, którą podesłałeś widać, że tory się łączyły/łączą.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Właśnie nie widziałem nigdzie łącznicy jak zrobi się ciepło to się tam przejdę. No nic, czekam na jakieś fotki z PRL-u ;-) Podobno był tam 2 peron, ale moja mama tego nie pamięta a mieszka tu 35 lat
Odpowiedz

#6
Widać ślad na mapie satelitarnej.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.