• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upublicznienia nowych serii, istotne zmiany w skrypcie
Strasznie nie podobają mi się nowe nazewnictwa statusów, które zostały niedawno wprowadzone, gdyż uważam, że brakuje w nich dodatkowego podania przyczyny dlaczego jest wyłączony z eksploatacji. Dla przykładu jeden status mógłby wyglądać mniej więcej tak:

Wyłączony z eksploatacji (w nawiasie pojawiałoby się czy maszyna oczekuje na naprawę rewizyjną, bądź główną albo że jest nieczynna po wypadku lub uszkodzeniach z danego zdarzenia jeżeli nie wiadomo czy pojazd powróci)

W czynnej służbie (Jeżeli maszyna byłaby rezerwą to w nawiasie powinno pisać "zapas")

Wprowadzenie nowych nazw dla statusów wywołało pewną ilość błędów w serwisie. Mówię tu o sytuacji, że teraz status nieczynny jest podany jako, że pojazd jest w normalnej eksploatacji, co widać to w przypadku szynobusów dolnośląskich SA109-003 i 004, które raczej na chwilę obecną są wyłączone z eksploatacji, czy powypadkowego SA109-009, który raczej powinien według mnie nosić status: "Trwale wyłączony z eksploatacji" (tutaj wspomnę że status ten noszą pojazdy z OS, Eksponaty, lub oczekujące kasacji) gdyż raczej małe są szanse aby ten kto kupił powypadkowy pojazd przywróciłby go do ruchu. Chociaż nie jestem pewien, czy jeżeli pojazd nosi status "Trwale wyłączony z eksploatacji" może powrócić do ruchu czy też nie w zależności czy zmieni mu się właściciel czy też nie ?

Uważam że na chwilę obecną wprowadzenie nowych nazw statusu wygląda kiepsko, zwłaszcza że wprowadzają w błąd oraz że gdyby się przyjrzeć serii SA109 to można już na pierwszy rzut oka zauważyć że status nieczynny pokazuje tak jakby pojazd był w normalnej eksploatacji zamiast wyłączony z eksploatacji. Owszem nadal można sprawdzić na wyszukiwarce strony, ale co z tego jak w statystykach serii część nazw się powtarza.
  Odpowiedz
Po konsultacjach wewnątrz administracji Ilostanu zapadła decyzja o zmianach w statusach. Decyzja ta jest podytkowana uproszczeniem całego mechanizmu oraz eliminacją nieporozumień z tym związanych. Bardziej szczegółowe informacje pozostaną do wiadomości użytkowników o wyższych uprawnieniach.
  Odpowiedz
Chyba nie ma jeszcze serii 2D (SM03).

Pozdrawiam.
  Odpowiedz
Seria Pt47 dostępna publicznie.
  Odpowiedz
Dziś do bazy wprowadziliśmy nową funkcję, która sprawdza poprawność daty wprowadzanej przez użytkownika.  Skrypt sprawdzi czy data jest w formacie RRRR-MM-DD. W przeciwnym wypadku odwróci datę (np. z DD-MM-RRRR na poprawny). Umożliwia także zmianę separatora z . na - oraz nie dopuści wprowadzenie daty z przyszłości. Błędy są sygnalizowane komunikatem IPT_FIREWALL_DATE_IS_NOT_CORRECT. Oczywiście daty niepełne jak np. 2020-04-** nadal są możliwe do wprowadzenia.

Podziękowania dla @przem710 za pomoc, umożliwienie mi napisania powyższej funkcji oraz niezbędne poprawki i wprowadzenie jej do użycia w Ilostanie.
  Odpowiedz
(05.04.2020, 12:58)Dominik Piotrowicz napisał(a): nie dopuści wprowadzenie daty z przyszłości. Błędy są sygnalizowane komunikatem IPT_FIREWALL_DATE_IS_NOT_CORRECT. Oczywiście daty niepełne jak np. 2020-04-** nadal są możliwe do wprowadzenia.

W innym wątku napisałem, jakie przykre konsekwencje to powoduje (niemożność edycji daty z wpisanym kiedyś "x" w datę). Trzeba to jakoś naprawić, żeby można było wyedytować braki w datach.
  Odpowiedz
@chester, już można.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości