Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian
No ja bym zostawił MT/MZ/CM, mówi to o pewnych okresach zmian organizacyjnych pod koniec lat 90. A jeśli to tylko kwestia słownika, to zastapić słowa "Zakład Taboru" na "CM" to wręcz parę sekund.

No dobrze, ale ja o czymś innym. O Skarżysku Kamiennej chciałbym...
W Skarżysku mamy dwie szopy - tę przy samym dworcu (Skarżysko Kamienna) i tę przy stacji rozrządowej (Skarżysko Kamienna Północ).
Robiąc z bardzo wolna update przebiegów ET22 - a pierwsze sztuki wszystkie zaczynały właśnie w Skarżysku - zauważyłem, że zaczynały jednak na starej szopie przy dworcu (MD Skarżysko Kamienna), gdyż MD Skarżysko Kamienna Północ rozpoczęła działalność od 1 stycznia 1973 roku i do niej jako pierwsza dziewiczo trafiła ET22-042. Wszystkie wcześniejsze powinny zaczynać w MD Skarżysko (oprócz 002, bo ona trafiła do Skarżyska później), dopiero od 1.1.1973 przejść do MD Skarżysko Kamienna Północ, po czym po pięciu latach (1.1.1978) jako przydział mieć MD Skarżysko Kamienna, gdyż obie szopy zostały organizacyjnie połączone w jedną jednostkę (czyli to drugie MD nierówne temu pierwszemu). No a w końcu jako MT SK w 1997 roku (1 luty, WDOKP miała reorganizację wcześniej, ale tu już nie o tym).
Czy poprawiać wedle takiego schematu?
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - przez Kacpix - 04.10.2017, 12:01
RE: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - przez bodek610 - 20.07.2019, 18:35
RE: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - przez chester - 01.02.2020, 19:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.