Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian
Bardziej pozostałym pisałem Smile
Odpowiedz

@KazET21224142

Nie logowałem się tutaj od lat, ale w końcu muszę coś napisać.
Zauważyłem ostatnio sporą aktywność dot. Twoich wpisów w zakresie nowego taboru, którym zajmuje się od dłuższego czasu.
Doceniam te wpisy, bo jest wiele brakujących, ale część Twoich wpisów jest bez sensu / zbędna. Szczególnie kuriozalne jest dodawanie wpisów, gdzie potem figuruje dopisek "dodano na prośbę..... użytkownika....", "dodano, ale nie wiem dokładnie kiedy dokonano zwrotu....."
Powołujesz się też często na Railcolor - tu pragnę Cię poinformować, że to źródło przestało być już wiarygodne. Wiele wpisów jest nieaktualnych / błędnych. Jednocześnie w kartach pojazdów, które mają rozbudowane metryki pisanie, że jakiś pojazd zwrócono do właściciela po czym ponownie go wynajęto i ponownie zwrócono jest BEZ CELOWE. Skupić się należy tylko na nowych przydziałąch i pewnych, a nie jakiś DOMYSŁACH czy NIEPOTWIERDZONYCH źródłach.
Skoro nawet ja nie uzupełniam jakiś metryk pojazdów, które są oczkiem w głowie to znaczy, że mam ku temu poważne powody - BRAK ŹRÓDEŁ DO POTWIERDZENIA.

Konkludując, nie dodawaj tych wpisów tyle bo i tak conajmniej połowa z nich zostanie odrzucona.
Jeśli potrzebujesz jakiś konsultacji, informacji czy to ma sens czy nie polecam znalezienie mnie na PW lub przez mojego fanpage na FB, a na pewno pomogę ogarnąć coś, gdzie są braki.

Pozdrawiam
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

Pozwolisz, że także odniose się do tego co napisałeś @pitagoras23

Masz całkowitą rację - obecnie mało jest wiarygodnych publicznych źródeł informacji o pojazdach, ich stanie, przydziale itd.

Railcolor stał się taką wydmuszką, która jest dzisiaj wręcz kolejowym pudelkiem, podobnie jak Rynek Kolejowy patrząc z punktu widzenia poprawności informacji.


Co do nowych pojazdów, to sam pisałem o kolejnych Impulsach itp. natomiast posiadam praktycznie w rękach dokumentacje dla tych pojazdów ze względu na swoją pracę. I sam nie mogę potwierdzić tego kiedy dany pojazd zostanie wypuszczony bo często to co jest w dokumentach potrafi się zmienić z dnia na dzień.

Dopiero kiedy pojazd pojawi się fizycznie na torach, z numerem to warto dodać wpis, mając wszystkie jego dane. To tak jak jest w przypadku wspomnianego przeze mnie prototypu dwutrakcyjnego Impusla 36WEh-001.
Formalnie pojazd na dzień dzisiejszy nie istnieje i został przebudowany na ,wariant spalinowy 36WEhd.

I tak naprawdę 36WEh-001 powinien zniknąć z ilostanu choć sam producent nie wie jak do tego podejść... A co dopiero my tutaj.


Myślę, że nie ma sensu robić wydmuszek i pustych wpisów, ponieważ ludzie patrząc na to myślą, że nic się nie dzieje, a gdy pojazdy się pojawią to ta informacja nie dotrze do ludzi. A, że nasz rynek taborowy jest bardzo dynamiczny to potwierdzone informacje są kluczowe.
Odpowiedz

@pitagoras23: O kurczę nie wiedziałem, że Railcolor posiada błędne informacje. Cóż starałem się jednak uzupełniać brakujące informacje i choć nie zawsze dodajemy 100 procentowe informacje do bazy i zdarza nam się pomylić to jednak zgodzę się z @KUBUTECH91, że wiarygodnych źródeł jest jak na lekarstwo. Starałem się weryfikować informacje czasami korzystając z kilku źródeł żeby nie popełnić błędu.

Skoro jesteśmy w temacie Newagu trzeba znaleźć informacje o dacie ukończenia przebudowy S-413 na 6Dg-171. Brakuje informacji kiedy nastąpiła przebudowa. Nie wiem, czy @KUBUTECH911 posiadasz informacje o datach modernizacji lokomotyw SM42/SU42/SP42 na 6Dg ?
Odpowiedz

Od momentu podziału Railcolor na część "zdjęciową" railcolor.net oraz dziennikarską Railcolornews (w której nomen omen jestem polskim redaktorem), ta pierwsza część podupadła i to mocno. Coś się tam pojawia, jakieś informacje są dodawane, jednakże gwarancji ich poprawności nie ma żadnej.
Dla nowego taboru i tego co się dzieje z lokomotywami sam osobiście staram się korzystać z newsów zamieszczanych w Railcolornews. Jest ich mniej, ale są za to sprawdzone i rzetelne.

A niestety choć w ostatnich miesiąch do członków bazy dołączyło wielu wybitnych specjalistów od taboru, posiadający ogromną wiedzę i dane to nadal Ilostan traktowany jest jako portal "gadała jedna baba drugiej babie....." i nie ważne ile wysiłku będziemy w to wkładać to na polskim rynku Ilostan długo tak będzie odbierany. Stąd też DODAJMY MNIEJ, A RZETELNIEJ. Ja sam też kiedyś dodawałem wszystko jak leci, a później się okazało, że to wszystko było częściowo błędne.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

W pełni się z Tobą zgodzę - warto spoglądać na jakość wpisów, bo jest wiele martwych pojazdów w bazie, ponieważ ktoś dodał je albo na zapas albo wpisał "bzdury", które mu się tylko wydawały.

Mam taką sugestię. To trochę miecz obosieczny ale może ta jedna strona pomoże. Próbowałem wpaść na to jak usprawnić proces weryfikacji danych i przede wszystkim go przyspieszyć. Nie wiem ile jest teraz osób odpowiedzialnych za moderację ale mam wrażenie, że istnieje potrzeba delikatnego rozdzielenia moderacji na tą część zdjęciową i techniczną. Jest na tym forum kilku informatorów - część z nas albo pracuje w konkretnych firmach, albo przy współpracy z tymi firmami ma jasne dane, których jednak nie może użyć z wiadomych względów i są też pasjonaci, którzy maja znajomości - najważniejsze w tym jest to abyśmy mieli możliwość weryfikacji tego co jest wprowadzane do ilostanu i przede wszystkim, warto ogarnąć ekipę, która mogłaby usprawnić porządkowanie i wspólnie doprowadzić IT do porządku.

Być może warto wyodrębnić zespół osób, które mają pojęcie o taborze i uzupełnić to czego brakuje, zweryfikować - przejść na tą "profesjonalną stronę mocy" Smile


A co do Railcolor mam wątpliwą przyjemność oglądanie tego co serwis publikuje na Instagramie i uważam, że to co jest tam publikowane jest nie tyle średniej jakości co jest dość stronnicze co do typów taboru i przede wszystkim co do konkretnych użytkowników publikujących zdjęcia.
Odpowiedz

Czy S-408 i S-409 nie powinne posiadać statusu "zmiana oznaczeń" na SM42-2082 i SM42-2083 ? Warto byłoby też zweryfikować dokładną datę produkcji tych maszyn. Choć możliwe, że mogły zostać wyprodukowane w 1972 roku, zamiast w 1971 tak jak podaje to Phototrans. Problemem może być też to, że nie wiadomo kiedy zmieniono oznaczenia tych maszyn.

I tutaj być może producent dostarczył obie stonki z oznaczeniem SM42-2082 i 2083, ale w hucie Lenina w Krakowie zmieniono im na S-408 i S-409 w tym samym roku. Dopiero w latach 90-tych obie pojazdy odzyskały z powrotem pierwotne oznaczenia. Jest to tylko moja hipoteza, ale być może bardzo prawdopodobna, zwłaszcza, że w 2004 roku SM42-2082 nosiła już swoje pierwotne oznaczenie.

W temacie 6Dh-1 patrząc na informacje o lokomotywach, które zostały oficjalnie przebudowane z numerów maszyn obecnie pełniących służbę wydaję mi się, że musiało dojść do podmiany numerów, albo pudeł podczas przebudowy z SM42 na 6Dh-1. Być może jakieś wycofane przez PKP Cargo lub Kolprem albo z innych zakładów przemysłowych Stonki posłużyły do budowy 6Dh-1.

https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.p...=BR232-505 - Z karty BR232-505 można wywalić poprzedni wpis Kolejarza123, ponieważ data dzierżawy przez Bartex została już ustalona.

PS: Czy ma ktoś informacje na temat pochodzenia SM42-700/17 z Newagu ? Bo można byłoby ją dodać do bazy.
Odpowiedz

EU07-510: https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.p...e=EU07-510
można zmienić wpis o naprawie z 2002 roku - malowanie: zielone -> turkusowo-zielone
Odpowiedz

W temacie dawnych Śląskich Kolzamów SA109-005 i 011 nie wiem, czy wpisy Kolejarza Rozka powinne nadal się znajdować w Ilostanie. Z informacji jakie zostały obecnie opublikowane GW Train Regio planuje oznaczyć Regiovany jako serię 817. Według portalu SPZ SA109-005 ma nosić EVN: 95 54 5 817 001-1 + 95 54 5 817 002-9, natomiast SA109-011 będzie posiadał prawdopodobnie EVN: 95 54 5 817 003-1 + 95 54 5 817 004-9.

Nie jestem do końca pewien tych informacji, ale na pewno seria SA109 w GW Train nie będzie oznaczona jako 710. Może trochę za wcześnie na to, ale trzeba pomyśleć czy pojazdy czeskiego operatora w Ilostanie będą oznaczone jako seria 817, czy będą nadal w serii SA109, ale będą posiadać status pojazd za granicą, lub coś podobnego (w zależności, czy będą obsługiwać połączenia do Polski, np: Szklarskiej Poręby).
Odpowiedz

Stąd na razie warto poczekać z tym tematem.
Odpowiedz

@MegaTVHD: No właśnie. Nie mniej jednak trzeba być gotowym, a w razie czego poprawić część błędnych wpisów odnośnie oznaczeń.

Taka mała informacja. Otóż w Ilostanie podana jest informacja, że E186-534, 537 i 539 jeżdżą dla Metrans Rail Praha, która jest tak na prawdę błędna. Te trzy TRAXXy mają dopuszczenie do ruchu tylko na Niemcy, Austrię i Polskę i nie mają dopuszczenia na Czechy i Słowację ze względu na brak systemu Mirel, który powiększyłby koszty w przypadku jego montażu na tych trzech lokomotywach. TRAXXy o których piszę nie jeżdżą dla Metrans Rail Praha, tylko dla Metrans Polonia.
Odpowiedz

Można dodać już do bazy Ilostanu serię EN63B. 26 października pierwsze dwa Impulsy zostały odebrane przez przedstawicieli województwa i przewoźnika je obsługującego, czyli Polregio. Obecnie 36WEdb-001 został przenumerowany na EN63B-101, a pozostałe pojazdy noszą oznaczenie do 105 jak na razie.
Odpowiedz

E186-139 od 17.08.2020 w Captrainie.
EU07-217 27.10.2020 oddana do DLA.
Odpowiedz

@niemiec: E186-139 jeździ dla Captrain Polska czy Deutschland ? Dodałem wpis jako Captrain Polska niepewnie i czeka na zaakceptowanie.

Odnośnie jeszcze podlaskich SA108-007 i 009 można byłoby ogarnąć wpisy użytkownika Nemo, ponieważ niektóre się dwa razy się powtarzają lub ich treść jest podobna. Przykładem może być zdarzenie z dnia 18 września 2020 roku o treści: "Autobus odstawiony z powodu naprawy przekładni." zaliczany do innych problemów technicznych. Natomiast w karcie pojazdu figuruje znowu wpis z tego samego dnia: |Autobus wylaczony z ruchu (naprawa przekładni)."

Bezsensu powtórzone, myślę że jeden z tych wpisów można usunąć.

A i tak dla informacji T448p-010 posiada VKM: PL-KLTAR. EVN jest bez zmian. Nie mam na razie informacji kiedy ukończono ją naprawę, ale na pewno to było nie dawno.
Odpowiedz

Captrain Polska.

EU07-206 cały czas jeździ w Captrainie. Usuńcie z metryczki PCC Intermodal.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.