Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca w WARS-ie
#1
Interesuje mnie praca w wagonie restauracyjnym. Jestem w technikum gastronomicznym (na kolejowe nie miałem szans z powodu słabego wzroku) i zależałoby mi w przyszłości na pracy w takim wagonie. Chciałbym zapytać się Was o kilka rzeczy:
Jak można dostać się do takiej pracy i czy jest to bardzo trudne ?
Jakie należy spełniać wymagania ?
Na jakie zarobki można liczyć ?
Jaki jest system tej pracy ?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :-)
Odpowiedz

#2
Jak się dostać? Na wars.pl jest rubryka praca w WARS, ale jest pusta.. Może lepiej wysłać CV do oddziału terenowego?
Odpowiedz

#3
Możesz też dobijać się do Przewozów Regionalnych, oni teraz zwiększają liczbę REGIOekspresów i będzie trochę więcej pociągów z wagonami barowymi niż dotąd. To nie jest WARS!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#4
Wyślij CV, może się odezwą. A i posłuchałbym też rady @psima.
Jaro

Odpowiedz

#5
A co do wymagań, to pewnie niekaralność i ukończona szkoła głównymi.
Odpowiedz

#6
System pracy z tego co mi opowiadała jedna z koleżanek masz taki że jeździsz 14 dni i później masz 14 dni wolnego i później znowu to samo. Przez te 14 dni co pracujesz to podobno spisz na karimacie w wagonie a więc warunki nie za dobre.
Chyba lepiej mają ci co jeżdżą na Sypialkach i Tanich Kuszetach (ta sama spółka WARS) bo oni jeżdżą 4 dni ale niestety nie wiem ile mają później wolnego ale z jakieś 3-4 dni odpoczynku może mają Smile
Odpowiedz

#7
A jak zarobki?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
Z zarobkami to tak mniej więcej w granicach 1700-1900 zł. w wagonie restauracyjnym/barowym co do sypialek i tanich kuszetek to nie mam pojęcia
Odpowiedz

#9
Na rękę?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Tak na rękę. Z tego co słyszałem jeżdżący na kuszetkach/sypialnych zarabiają sporo więcej, około 3000 zł/miesiąc można wyciągnąć, ile w tym prawdy nie wiem.

Ja chciałbym zapytać właśnie jak wygląda praca na takim stanowisku? Tzn jako kuszetkowy? Jakie są obowiązki, poza oczywistymi jak wpuszczanie podróżnych i wskazywanie im przedziałów itp. Czy np ich zadaniem jest sprzątanie tych wagonów/toalet? Jakie wymagania muszą być spełnione na to stanowisko i w sumie najistotniejsze czy w ogóle idzie się tam dostać bez znajomości?
2010: 10017km, 2011: 28130km, 2012: 50839km, 2013: 40882km, 2014: 50312km, 2015: 68213km, 2016: 50349km, 2017: 49484km
Odpowiedz

#11

Witam.
Miałem przyjemność jechać parę razy w minionym roku (2014) trakcją Krakow do Świnoujście wagonami sypialnymi Warsu. Podróż zleciała fajnie i bardzo miło. Fajna obsługa wagonu. Zdarzyło mi się nawet jechać z taką młodą niską blondynką, która opiekowała się wagonem i mną przez pół nocy, bo sami jechaliśmy :-D. Znajomy jechał też z jakąś szatynka, męczył ją trochę, ale też się skusiła na puca. Oni tam jeżdżą za grosze chyba, bo to widać że chcą sobie dorobić na studia czy tam ciuszki mówiła. Takie usługi przewoźnika bardzo mi się spodobały, mam nadzieję ze i w tym roku będą jeździć jakieś młode studentki Smile.
Ktoś miał podobne doświadczenia? Można założyć nowy temat i jakoś dzielić się wrażeniami z tymi opiekunkami wagonów :-P
Odpowiedz

#12
Pablo17 napisał(a):Znajomy jechał też z jakąś szatynka, męczył ją trochę, ale też się skusiła na puca.
Na co się skusiła?
Odpowiedz

#13
Myślę, że pasażerowie i generałowie WARSu chętnie przeczytają co się dzieje w wagonach, więc pisz śmiało.

Swoją drogą-google nie mówią nic sensownego (tj. pasującego do kontekstu) o słowie "puc", więc proszę o wyjaśnienie Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
Na sąsiednich forach kiedyś też ludzie pisali, że podobno panienki z WARS-u to łatwo w dupala "wypucować" używając terminologii kolegi więc pewnie coś w tym jest
Odpowiedz

#15
Mówiąc "puc" miałem na myśli loda Tongue. Tak się u nas gada Smile. Skusiła się właśnie na to, bo czasami nie chcą dać "dupala" jak określił kolega Big Grin. Te dziewczyny to rodzina kolejarzy, więc się nie przelewa zawsze pomocni są tacy pasażerowie jak ja xd. nie jestem typem jakiegoś podrywacza czy tam bog wie kogo, ale jak laska przychodzi co 5 min czy mi czegoś nie potrzeba, a w końcu wchodzi i niby sprawdza czy wszystko jest ok kręcąc przy tym tyłeczkiem, wypinając się i ocierając o mnie to wiadomo o co chodzi. Za chyba 4 godziny zabawy dałem jej 150 zeta i była bardzo zadowolona. Jak mnie wysadzała to była oziembła, ja do niej ze moze ją zaproszę do siebie, a ona nic i zamknęła wagon. Może w tym roku ją spotkam to dostanę rabat Tongue
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asystent konduktora Wars kzk kolejarz 0 1 102 26.05.2021, 19:55
Ostatni post: kzk kolejarz
  Praca - asystent konduktora w WARS-ie Michal46 2 5 646 05.01.2013, 23:09
Ostatni post: Lukas91
  WARS w sezonie - praca mateusz123 3 5 167 20.03.2011, 22:48
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.