Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Częstotliwości kolejowe
#16
Na 446 jest 8 kanałów, na których posłuchasz sobie drogowców, nauki jazdy, budowlańców oraz rozmowy prywatne w tym dzieci bawiących się zabawkami. Z kolejowych rzeczy to tylko Grupa Kolejowa Pokojowego Patrolu w Kostrzynie… O właśnie, dodaję tę częstotliwość do pierwszej wiadomości.
Odpowiedz

#17
Jak chcesz typowo kolej to celuj w coś, co odbiera na 2 metrach, bo więcej Ci się nie przyda.
Jeśli chcesz słuchać wszystkiego to jakiś skaner nasłuchowy z szerokim zakresie.

Możesz zamiast skanera nabyć radiotelefon (trx), dzięki któremu posłuchasz tak jak na skanerze, ale jeszcze będziesz mógł sobie porozmawiać z kolegami Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#18
Z tego ci sie orientuje to posiadanie takiego radiotelefonu jest zabronione, nawet karane.
Odpowiedz

#19
Posiadanie nie, ale nie uprawnione nadawanie tak.
Odpowiedz

#20
maly97, możesz mieć skaner, radiotelefon albo radiostację z odrzutowca Smile Zabronione jest nasłuchiwanie w miejscach publicznych (w takim sensie, że dużo osób może Cię usłyszeć - po to są słuchawki do ucha), zabronione jest wykorzystywanie usłyszanych informacji w różnych dziwnych celach, zabronione jest przekazywanie ich itd. Wszystko określa ustawa Smile
Nadawać nie możesz, jest to zabronione. Możesz mieć trx'a ale nadawać nie możesz na kanałach, które nie są przeznaczone dla krótkofalowców.

Ogólnie trx jest fajny jeśli oprócz nasłuchu idziesz sobie na zdjęcia, jesteś z kimś kto ma też trx i możecie pogadać gdy się rozejdziecie w różne punkty. Zresztą, do łączności bezprzewodowej jest masa zastosowań Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#21
A co, jeśli nasłuchuję w miejscu publicznym, ale tak reguluję głośność, że tylko ja słyszę?
Odpowiedz

#22
Kolega źle się wypowiedział. Nie jest zabronione nasłuchiwanie w miejscach publicznych. Zabronione jest upublicznianie tego co usłyszeliśmy. Wiec jeżeli stoimy na peronie z rozkręconym nasłuchiwaczem to to podpada po upublicznianie. Dlatego jak kolega pisze najlepiej włożyć nasłuchiwacz do plecaka słuchawki w uszy i nikt nie może się do ciebie doczepić. Nawet nikt nie zwróci na ciebie uwagi bo teraz większość ma coś w uszach, a człowiek biegający za jakąś krótkofalówką po peronie to zaraz przyciąga uwagę wszystkich.
Odpowiedz

#23
Przepraszam za odkop, ale ma ktoś informację, na jakiej częstotliwości komunikują się na linii Inowrocław - Kruszwica (D29-231)? Na mapach powyżej tego nie ma.
Odpowiedz

#24
Kolego.

Faktycznie w wymienionych tu materiałach nie ma określonej częstotliwości konkretnie na tą trasę którą podałeś, ale po krótkiej dedukcji doszedłem do wniosku że tam powinna być częstotliwość 150,450 MHz. Zresztą rejon Inowrocławia to tylko jeszcze dwie częstotliwości 150,225 MHz i 150,375 MHz więc w razie czego nie masz dużo do szukania.
Jeśli ktoś wie lepiej to proszę mnie poprawić.

pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#25
Witam.
Mam pytanie: czy wiecie może jaką modulacją pracują te służby kolejowe? Może być to zwykła modulacja częstotliwości (FM) albo amplitudy(AM). Ale możliwe są też jednowstęgowa (SSB) oraz emisje cyfrowe.
Jeżeli nie będzie to nic cyfrowego, to można pokusić się o odbiór Smile
Odpowiedz

#26
Nic cyfrowego, częstotliwość ok. 150MHz, więcej informacji gdzieś tam po necie się walaWink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#27
Nie ma problemu z odbiorem za pomocą skanerów, wyżej masz napisane częstotliwości ze zwykłą modulacją FM.
Pierwszy link z googla:

http://radiotech.pl/doc/Radiolacznosc-pociagowa.pdf

a konkretne częstotliwości przy konkretnych szlakach:

http://www.peter384.cal.pl/r/r.html

Jeszcze kilka lat...
Odpowiedz

#28
Dzięki za linki :-)

Jeżeli FM to jeszcze nie koniec świata... Da się to to odebrać Smile
Odpowiedz

#29
Oczywiście. Skanery nasłuchowe. Innych opcji nie sprawdzałem, nie jestem radiowcem.
http://www.spyshop.pl/wydajny-skaner-cz ... 2-207.html

Ten typ (i pochodne) są popularne na przykład.
Odpowiedz

#30
Jestem ciekawy jakie są częstotliwośći kanałów manewrowych po szerokim Żurawica -Medyka
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.