Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomijanie semafora na rozkaz pisemny
#1
witam jestem nowy :-o

mam pytanie ,może już było ale nie znalazłem...

chodzi mi o to czy dostając rozkaz pisemny na minięcie semafora,musimy sie przed nim zatrzymać? i jeszcze z jaką predkoscia wtedy jedziemy i czy ta predkosc jest zalezna od tego jaka blokada bedzie za tym semaforem??
Odpowiedz

#2
Rozkaz pisemny otrzymuje się tylko na postoju czy to w formie pisemnej czy drogą radiową.
Prędkości:

Semafor wjazdowy(drogowskazowy) 40 km/h na całym przebiegu tj. do nast. semafora.
Semafor wyjazdowy:
a) blokada półsamoczynna lub brak 40 km/h do minięcia przez koniec pociągu ostatniej
zwrotnicy osłanianej tym semaforem.
b) blokada samoczynna 20 km/h do następnego semafora SBL wskazującego sygnał "wolna droga"
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#3
Rozkaz pisemny można otrzymać drogą radiową bez zatrzymywania się, pod warunkiem, że jest 2-osobowa drużyna trakcyjna i na stacji znajduje się rejestrator rozmów radiotelefonicznych.
Odpowiedz

#4
o dzięki ,prędkości już wiem ...
tylko czy trzeba się zatrzymywac przed semaforem? - w sytuacji gdy rozkaz został napisany w czasie jazdy (dwuosobowa obsada ,rejestrowana rozmowa) zanim jeszcze dotarlismy do semafora S1
Odpowiedz

#5
Jak rozkaz dostałeś zanim dojechałeś do S1 to możesz jechać. Przejechać czystego S1 bez rozkazu ci nie wolno po prostu w żadnym przypadku.
Odpowiedz

#6
I jeszcze jedno. Rozkaz na pominięcie semafora może wydać tylko dyżurny zawiadujący tym semaforem.
Odpowiedz

#7
Rozkaz pisemny S w formie pisemnej może wystawić inny pracownik na polecenie i pod dyktando dyżurnego ruchu dysponującego. Dyżurny ruchu wypisuje rozkaz 'S' w jednym egzemplarzu i następnie dyktuje w/w rozkaz podległemu pracownikowi. W tym celu dodatkowo wypełniana jest rubryka z polecenia dyżurnego ruchu.
Pod dyktando rozkazy S wystawiają:
-dyżurny ruchu pomocniczy, peronowy, manewrowy.
-nastawniczy (st. nastawniczy) w swoim okręgu nastawczym
-zwrotniczy (st. zwrotniczy) w swoim okręgu zwrotnicowym.

przewoz napisał(a):Jak rozkaz dostałeś zanim dojechałeś do S1 to możesz jechać. Przejechać czystego S1 bez rozkazu ci nie wolno po prostu w żadnym przypadku.

MichałŁ napisał(a):I jeszcze jedno. Rozkaz na pominięcie semafora może wydać tylko dyżurny zawiadujący tym semaforem.

Rozkaz S dotyczy też wyjazdu z toru NIE posiadającego semafora.
Rubryka 1 część druga:
---- wyjechać z toru nr _______ nie posiadającego semafora wyjazdowego.

[Obrazek: rozkazs.jpg]
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#8
o i wszystko już wiem Smile
dzieki.
Odpowiedz

#9
Nowicki napisał(a):o i wszystko już wiem Smile
dzieki.

Dodam Ci jeszcze że wjazd na stację z toru przeciwnego do zasadniczego (linia dwutorowa) nieposiadającego semafora wjazdowego ani SZ odbywa się na rozkaz szczególny [b] N [/n]
Patrz rubryka 5 która pozwala Ci wjechać na stację.
Dotyczy to też wyjazdu ze stacji - patrz rubryka nr 2.

Druk poniżej:

[Obrazek: rozkazn.gif]
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#10
RysiekChaszcz napisał(a):rozkaz szczególny
Rozkaz pisemny
(sorry, ale musiałem) :-P
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#11
Mika napisał(a):
RysiekChaszcz napisał(a):rozkaz szczególny
Rozkaz pisemny
(sorry, ale musiałem) :-P


[Obrazek: rozkazszczegolny.gif]

(sorry, ale ja też musiałem) :-) :-P ;-D
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#12
Skoro posługujesz się rozkazami nieaktualnymi od paru lat... :-P
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#13
Już dobrych kilku-kilkunastu lat nie ma rozkazów szczególnych, są rozkazy pisemne. Podobnie jak nie ma toru niewłaściwego, jest tor lewy przeciwny do zasadniczego. Jeszcze pewnie kilka takich wymysłów nowomowy by się znalazło.
Odpowiedz

#14
Mariusz W. napisał(a):Już dobrych kilku-kilkunastu lat nie ma rozkazów szczególnych, są rozkazy pisemne. Podobnie jak nie ma toru niewłaściwego, jest tor lewy przeciwny do zasadniczego. Jeszcze pewnie kilka takich wymysłów nowomowy by się znalazło.

Zgadzam się ale do stwierdzenia "KILKU" bo kilkanaście lat temu byłem pięknym i młodym :-P dyżurnym ruchu i wtedy było:
-rozkaz szczególny
-tor niewłaściwy

Co do rozkazu to biję się w piersi że się uparłem przy starym druku ale niestety twórczość
magików w PLK którzy nie mają nic do roboty wali w łeb.
Mam u siebie oryginalny rozkaz z 1936 roku w bardzo dobrym stanie i jest on SZCZEGÓLNY :-P
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkaz pisemny S tnbdisco 7 7 797 04.02.2018, 20:01
Ostatni post: szy_mat
  Rozkaz pisemny Gżągal 31 32 609 29.11.2016, 19:47
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  Rozkaz pisemny S i N Domio 3 5 686 18.11.2015, 12:09
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.