Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacja linii E30 Katowice - Kraków - Rzeszów
Adams napisał(a):Temat zamarł, a na E30 się zaczęło dziać i to dużo. Od Krzeszowic do Mydlnik tor wraz z siecią trakcyjną praktycznie przestał istnieć.

To bardzo optymistyczne. Jeszcze drugi tor przestanie istnieć i problem z głowy. :-P
Odpowiedz

masovian, jeśli Ci się wydaje że jesteś zabawny, to jesteś w ogromnym błędzie. Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to po co się w ogóle odzywasz.
Przepraszam za off top w temacie, ale tego typu internetowe trolle jak ten osobnik wyprowadzają mnie z równowagi!
Odpowiedz

Mistrzu, nie interesuje cię, co mam do napisania, to nie czytaj. A trollem jesteś sam, co powyższym udowadniasz. Zresztą nie tylko powyższym...
Odpowiedz

Optymistycznie, termin zakończenia 2020 Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Jechałem na początku czerwca i teraz 2 tyg temu, postępy robót widać Smile
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

rustsaltz napisał(a):Optymistycznie, termin zakończenia 2020 Wink
Ważne że w ogóle coś ruszyło. To jest duży plus.

Co do użytkownika @masovian proszę o opinię Administracji
Odpowiedz

Cytat:Lepszy dostęp do kolei i krótsze podróże z Krakowa do Katowic zapewni m.in. modernizacja odcinka Krzeszowice – Kraków Mydlniki. Prace za 352 mln zł. zlecone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ruszyły w lutym i postępują zgodnie z planem. Rozkład jazdy przygotowano tak, by pociągi mimo prac kursowały planowo.

Na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki poprawi się standard obsługi pasażerów. Zmodernizowane i wybudowane będą perony m.in. w Rudawie, Zabierzowie, Mydlnikach i Wapienniku. Wszystkie zapewnią dobry dostęp do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Przewidziano budowę pochylni, a na stacji Zabierzów również wind. Perony będą wyposażone w wiaty, ławki oraz funkcjonalne oświetlenie.
Zdjęcia z prac: http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/info ... kowa-3166/
Odpowiedz

Cytat:Lepszy dostęp do kolei i krótsze podróże z Krakowa do Katowic zapewni m.in. modernizacja odcinka Krzeszowice – Kraków Mydlniki. Prace za 352 mln zł. zlecone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ruszyły w lutym i postępują zgodnie z planem. Rozkład jazdy przygotowano tak, by pociągi mimo prac kursowały planowo.

Na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki poprawi się standard obsługi pasażerów. Zmodernizowane i wybudowane będą perony m.in. w Rudawie, Zabierzowie, Mydlnikach i Wapienniku. Wszystkie zapewnią dobry dostęp do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Przewidziano budowę pochylni, a na stacji Zabierzów również wind. Perony będą wyposażone w wiaty, ławki oraz funkcjonalne oświetlenie.

W ramach modernizacji odcinka Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy powstanie m.in. nowy, wygodny przystanek Kraków Bronowice przy ul. Armii Krajowej. Obiekt będzie dobrze przygotowany do komfortowej obsługi pasażerów, m.in. dzięki wizualnej i głosowej informacji pasażerskiej oraz czytelnemu oznakowaniu. Podobnie jak wszystkie modernizowane i przebudowywane przystanki będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Komunikację ułatwią windy i schody ruchome oraz nowe przejście podziemne. 
http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/infor...cami-3269/
Odpowiedz

Z Katowic do Krakowa co 30 minut?
Choć na zakończenie prac modernizacyjnych na linii kolejowej E-30 na odcinku Katowice – Kraków przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to już teraz wiemy, jakie plany na obsługę tej relacji snują przedstawiciele Kolei Śląskich i Kolei Małopolskich. Choć to odległa jeszcze perspektywa to czas by zacząć o niej rozmawiać jak najbardziej słuszny.

Szczegóły: Silesia Info Transport

Idea słuszna, tylko jedno, podstawowe pytanie, czy przepustowość tej linii to wytrzyma. Co 30 minut z Krakowa do Katowic, prawdopodobnie w zbliżonym takcie z Krakowa do Oświęcimia. PKP IC chciałyby na odcinku Kraków - Katowice - Wrocław jeździć w takcie godzinnym, a oprócz tego puszczać tamtędy pociągi w kierunku Częstochowy i Łodzi. Na koniec pozostają pociągi towarowe, których ruch tamtędy też jest spory, ze względu choćby na kamieniołom w Krzeszowicach i rafinerię w Trzebini. Plany są bardzo ambitne, ale z ich realizacją może być problem, bo linia raczej z gumy nie będzie.
Odpowiedz

Jakie odcinki linii Katowice - Kraków obecnie są modernizowane, a jakie już są zmodernizowane?
Odpowiedz

W chwili obecnej rozgrzebana jest już cała linia od Szczakowej do Krakowa, oraz na wschód od Krakowa do Podłęża.
Odpowiedz

Figa, też jest rozgrzebany Big Grin Od Długoszyna do Szczakowej jeździ się po jednym torze. Nie działo się też nic od Trzebini do Krzeszowic.

P.S. Od tygodnia nie byłem w robocie, może coś się zmieniło.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

(17.01.2018, 21:21)rustsaltz napisał(a): Nie działo się też nic od Trzebini do Krzeszowic.
I dalej się nic nie dzieje, ale podobno jeździ się po jednym torze, więc tak jakby się działo Big Grin
Odpowiedz

Mnie ciekawi coś innego. Mianowicie jestem ciekaw co się stanie z pociągami Kraków - Wrocław przez Częstochowę, gdy E30 zostanie wyremontowana. Sporo częstochowian korzysta z tych pociągów.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Przetrasują i będą jeździć przez Kalisz ;P
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ELEKTRYFIKACJA LINII KOLEJOWEJ nr 71 RZESZÓW – OCICE mirmur2 1 3 019 11.06.2020, 19:03
Ostatni post: KazET21224142
  Modernizacja linii Warszawa - Lublin wołodyjowskiIC 4 4 892 23.10.2018, 14:34
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 271 (E59) Wrocław Główny - Poznań Główny mikrobart 182 75 250 25.01.2018, 21:26
Ostatni post: greenman
  Modernizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno-Toruń krankeze 1 2 876 13.06.2017, 03:02
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 1 i 139 na obszarze GOP rustsaltz 0 3 361 29.01.2016, 13:51
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.