Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacja linii E30 Katowice - Kraków - Rzeszów
Do tego wszystkiego dochodzi remont Bukowno - Szczakowa a w zasadzie uruchomienie drugiego toru i wydaję mi się że to też może mieć związek z modernizacją. No i jeszcze mocne cięcia w TLKach, i nowy minister infrastruktury który jest z Krzeszowic więc może zadba o swój region. Ale czas pokaże co z tego będzie.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

Adams napisał(a):chyba demontaż toru w kierunku Katowic.
Z jednej strony muszę Cię zmartwić, bo wczoraj jak jechałem do Krakowa to na każdym szlaku między Krzeszowicami a Mydlnikami mój skład z czymś się mijał i nie były to składy robocze, z drugiej strony dziś czytałem, że zamknęli tor w stronę Krakowa między Krzeszowicami a Rudawą, ale i tak działały tam pojazdy tylko Energetyki.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

Mati_An, tak jak piałem, ja jeżdżę po zmroku i to coś co tam stało robiło wrażenie maszyny torowej, a nie sieciowej, jednak mogłem się pomylić. Mimo wszystko, tor w kierunku Katowic jest zamknięty między Rudawą a Krzeszowicami, przez co Zefir od trzech dni w Krakowie notuje 15 minutowe opóźnienie :-)
Odpowiedz

Więc niech się zabierają do roboty, żeby tylko nie było tak jak w przypadku szlaku Długoszyn - Jęzor, gdzie po rozebraniu jednego toru zrobili sobie naprawdę długą przerwę.
Co do szlaku Krzeszowice - Rudawa, to wczoraj na wjeździe do Krzeszowic mijaliśmy się z luźną stonką, więc to mnie mogło zmylić.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

Koniec modernizacji linii kolejowej Katowice - Kraków w 2019 r.
Szczegóły: http://logistyka.wnp.pl/koniec-moderniz ... 1_0_0.html
Odpowiedz

A która to już zmiana terminu? :-)
Odpowiedz

masovian, en-ta i nic nie daje pewności że ostateczna. :-D
Nasz "kochany" zarządca infrastruktury ostro walczy z łataniem linii przed ŚDM, żeby przy bardziej wzmożonym ruchu się do reszty nie rozleciała. Między Zabierzowem a Trzebinią trwa jak w najlepsze wymiana podkładów i kawałków szyn. Podkłady niby wyglądają na nowe, ale to chyba jakiś "odrzut z eksportu do Mongolii", bo te które zostały zamontowane miesiąc temu już są spękane. ;-D
Odpowiedz

Adams, co Ty chcesz :-> Przecież te podkłady spełniają wyśrubowane normy.... pracownicy torowi nie zostaną bez pracy.
Odpowiedz

"Wyśrubowane" w sensie śruby rozsadzają podkłady? :-D
Odpowiedz

masovian, no ba! ;-)
Odpowiedz

Nareszcie zaczyna się coś dziać na E30. Między Krzeszowicami a Rudawą rozpoczęły się prace ziemne. Pojawiły się także nowe słupy trakcyjne. Natomiast między Szczakową a Ciężkowicami trwa wymiana podkładów, oraz remont przejazdu w Szczakowej. Do samej Trzebini jest też dużo drzew do wycięcia sąsiadujących z torowiskiem. Jak tak dalej pójdzie, to jest duża szansa że po ŚDM w końcu ta moderna ruszy pełną parą.
Odpowiedz

Ta wymiana podkładów to chyba po to, żeby się w czasie ŚDM w ogóle dało jakoś jeździć.

Natomiast wartym odnotowania jest porządek na stacji w Mysłowicach. Pomalowano ławeczki, zburzono jedną poczekalnię na peronie, wycięto krzaki i skoszono trawę. Jakby taka impreza była ze dwa razy do roku to może by ten burdel choć fasadę miał ładną.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Hiszpanie nadzorcą na odcinku linii Kraków – Katowice? Supertanio
Poznaliśmy oferty w przetargu na nadzór nad kolejną częścią modernizacji odcinka linii E30 Kraków – Katowice. Najtańsza oferta – z hiszpańskiej Getinsy – jest ponad trzykrotnie niższa od kosztorysu.

Szczegóły: Rynek Kolejowy
Odpowiedz

No i nie wiem czy w związku z tym nie podpadają o przepis o wykluczeniu z przetargu z powodu "rażąco niskiej ceny"...
Odpowiedz

Temat zamarł, a na E30 się zaczęło dziać i to dużo. Od Krzeszowic do Mydlnik tor wraz z siecią trakcyjną praktycznie przestał istnieć. Dziś, mimo niedzieli robota wrze na całego. Pozostaje tylko trzymać kciuki żeby tylko tego optymizmu nie przerwała jakaś niespodziewana przeszkoda :-P
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ELEKTRYFIKACJA LINII KOLEJOWEJ nr 71 RZESZÓW – OCICE mirmur2 1 3 079 11.06.2020, 19:03
Ostatni post: KazET21224142
  Modernizacja linii Warszawa - Lublin wołodyjowskiIC 4 5 002 23.10.2018, 14:34
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 271 (E59) Wrocław Główny - Poznań Główny mikrobart 182 76 249 25.01.2018, 21:26
Ostatni post: greenman
  Modernizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno-Toruń krankeze 1 2 925 13.06.2017, 03:02
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 1 i 139 na obszarze GOP rustsaltz 0 3 398 29.01.2016, 13:51
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.