Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacja linii E30 Katowice - Kraków - Rzeszów
#76
hutterdm, MI i PLK potrafi się chwalić jedynie sukcesami, a błędów nie widzą. PLK na każde pytanie o ten odcinek nabiera wody w usta, albo udzielają wybiórczych odpowiedzi w które nawet dziecko by nie uwierzyło. E30 w ogóle została modernizowana od tej strony, gdzie śmiało można było z tym poczekać. Opole - Wrocław - Węgliniec, oraz Kraków - Tarnów mogły by poczekać, natomiast Kraków - Katowice od dawna się sypie, a do tej pory nie dzieje się tam nic. Dodatkowo dziwnym trafem firmy które się za tą linię wezmą po kilku miesiącach bankrutują. Czary jakieś czy co?
Niedawno na facebookowym profilu Kancelarii Premiera padła propozycja aby Pani Premier się przejechała tym odcinkiem, ale i tam propozycja pozostała bez echa.
Odpowiedz

#77
Większość towarowych teraz jeździ przez Oświęcim więc możliwe że coś jest na rzeczy. Ale pewnie nawet oni sami nie wiedzą kiedy zaczną pracę.
Odpowiedz

#78
dominik07317, a może towary puszczają przez Oświęcim tylko dlatego żeby brutta do końca nie rozwaliły E-30. PKP PLK to takie dno, że nic mnie już u nich nie zdziwi.
Odpowiedz

#79
Przez Oświęcim na dzień dzisiejszy nie idzie, bo zamknięte od Jęzora do Brzezinki (rozleciało się w pizdu i trzeba było remontować). Dalej też nie za wesoło, bo 138 jest w stanie jakim jest, na 95 trochę lepiej, bo większość wyremontowano. Przez Mydlniki ciężko idzie, bo do Batowic po jednym się jeździ, do Olszy też, w dodatku stację zajmują robocze, jakaś trzydziestka się pojawia i znika od Dulowy do Zabierzowa po dwójce.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#80
Od kiedy jest wspomniane zamknięcie? Olsza i Batowice zamknięte chyba przez budowie linii do Balic i przebudowę Łobzowa.
Odpowiedz

#81
A może z miesiąc jest to zamknięcie. A do Batowic to odkąd ja jeżdżę do się jeździ po lewym Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#82
rustsaltz napisał(a):Przez Oświęcim na dzień dzisiejszy nie idzie, bo zamknięte od Jęzora do Brzezinki (rozleciało się w pizdu i trzeba było remontować).
Heh, akurat się tam wybierałem w najbliższym czasie, cóż takiego się stało i w którym miejscu? Swoją drogą dość sporo składów się tam przewijało, mimo że linia 1-torowa.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#83
Prace remontowe trwają, nie wiem do kiedy. Wszystko idzie na obrót do Mysłowic albo do Trzebini.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#84
Prezes UTK stwierdził naruszenie przepisów przez PKP PLK w zakresie nadzoru nad stanem infrastruktury kolejowej linii nr 133 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Kraków Główny (E30 odcinek Katowice – Kraków).

Szczegóły: Kurier Kolejowy

Szkoda że nieprawidłowości zauważono jedynie na odcinku Szczakowa - Balin, skoro takowe istnieją co najmniej między Szczakową a Mydlnikami. Rozmawiałem ostatnio z szeregowymi pracownikami PLK i oni już otwarcie i bez ogródek mówią że modernizacja jest blokowana przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., a sprawa jest bardzo śliska, do tego stopnia, że nawet prasa brukowa rządna sensacji nie chce się tego tematu tykać. Kancelaria Premiera także w tym temacie nabiera wody w usta. Na tą sytuację nie da się użyć innego słowa jak tylko Mafia.
Odpowiedz

#85
No to już wszystko jasne.. Ciekawe co na to Najwyższa Izba Kontroli.
Odpowiedz

#86
dominik07317, NIK, to chyba za mało. Tą sprawą powinno się dawno już zająć CBA i UOKiK
Odpowiedz

#87
Facebookowy fanpage "Zagłębie z powietrza" opublikował całą prawdę o tajnej umowie z "Stalexportem"
https://www.facebook.com/foto.lotnicze/ ... =1&theater

Szkoda że zapomnieli dodać, że umowa dotyczy także linii kolejowej E30 z Krakowa do Katowic.
Odpowiedz

#88
RMF ujawnił tą tajną umowę w 2009 roku i od tego czasu totalnie nic się nie zmieniło. Mafia nie do ruszenia..
Odpowiedz

#89
PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację odcinka Jaworzno Szczakowa - Trzebinia.
http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/info ... -plk-2889/

Jednak osobiście dopóki tych prac tam nie zobaczę, to nie uwierzę. :-P
Odpowiedz

#90
Ja też...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ELEKTRYFIKACJA LINII KOLEJOWEJ nr 71 RZESZÓW – OCICE mirmur2 1 3 079 11.06.2020, 19:03
Ostatni post: KazET21224142
  Modernizacja linii Warszawa - Lublin wołodyjowskiIC 4 5 002 23.10.2018, 14:34
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 271 (E59) Wrocław Główny - Poznań Główny mikrobart 182 76 249 25.01.2018, 21:26
Ostatni post: greenman
  Modernizacja linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno-Toruń krankeze 1 2 925 13.06.2017, 03:02
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 1 i 139 na obszarze GOP rustsaltz 0 3 398 29.01.2016, 13:51
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.