Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koleje Słowackie (ŽSR)
#1
Słowacki portal "Vlaky.net" przedstawił wstępny projekt rozkładu jazdy 2012/2013 na Słowacji.

Szczegóły: Vlaky.net

Wstępnie przejrzałem te tabelki i nie ma zbytnio żadnych nowości, jeśli chodzi o połączenia z Polską. Jedyną nowością jest EC "Varsovia" rel. Budapeszt - Bratysława - Bohumin - Katowice - Warszawa Wsch.
Na polsko-słowackich przejściach granicznych jedynie w Zwardoniu zostaje utrzynany ruch pociągów w dotychczasowej formie, czyli cztery pary pociągów w dni robocze i trzy w weekendy rel. Žilina - Zwardoń - Žilina. Dobrze by było żeby Koleje Śląskie skomunikowały pierwszy pociąg do Žiliny o 6.42 z pociągiem z Katowic.
Niestety, ale przez pozostałe przejścia w Muszynie i Łupkowie pociągi pasażerskie nie pojadą.

Niestety, ale Słowacy zaczęli się niechlubnie wzorować na polskiej kolei. Nie dość że przez przejście graniczne Muszyna - Plaveč nie pojedzie żaden pociąg pasażerski, to w dodatku do stacji Plaveč od nowego rozkładu jazdy dojedzie tylko jeden pociąg relacji Košice - Plaveč - Košice i tylko dwa razy w tygodniu (w piątki i niedziele). Poza tym do Plaveč nie dojedzie ani jeden pociąg z Popradu, wszystkie zostały skrócone do stacji Stara Lubovna, co według mnie jest skandalem.
Odpowiedz

#2
Jeśli pociągi woziły powietrze to po co mają kursować?
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#3
A jechałeś tamtędy chociaż raz, że wyciągasz takie wnioski?
Odpowiedz

#4
Stanica Zilina 01.08.2015


Stanica Bratislava hl.st. 14-17.08.2015
Zapraszam na mój kanał - https://www.youtube.com/c/adammpl/videos
Odpowiedz

#5
Stanica Poprad-Tatry - 17-19.09.2015
Zapraszam na mój kanał - https://www.youtube.com/c/adammpl/videos
Odpowiedz

#6
Slovak 2018 – bilet sieciowy kolei słowackich

Również w tym roku koleje słowackie uruchomiły sprzedaż biletu sieciowego Slovak, pozwalającego na odbycie nieograniczonej liczby przejazdów pociągami przewoźnika Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) w okresie obowiązywania biletu.

Szczegóły: Kolej na podróż - blog podróżniczo-kolejowy

Podobną ofertę pod nazwą Jízdenka na léto 2018 uruchamiają także České dráhy.
Odpowiedz

#7
Czy ktos pracuje moze w Słowacji jako maszynista? Jak tam jest z zarobkami? Na jakim poziomie wymagana jest znajomość języka?
Odpowiedz

#8
Generalnie do pracy jako maszynista wymagana jest znajomość na poziomie B1. Jeśli chodzi o poziom życia to wróbelki ćwierkają, że szału nie ma.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Dzięki za odpowiedź. Czy wiesz coś o warunkach pracy maszynisty u państwowych przewoźników słowackich w porównaniu do tych u nas? Przeczytałem kilka artykułów słowackich, z których wynika, że u nich też jest spore zapotrzebowanie na maszynistów, a młodzi ludzie nie palą się do takiej pracy. Podobnie jak to ma miejsce w naszych mediach tam też są wzmianki o wspaniałych wynagrodzeniach, które z rzeczywistością mają mało wspólnego.
Odpowiedz

#10
Akurat Słowacją nigdy się nie interesowałem jako kierunkiem migracji (niby ten język jest prostszy niż czeski, ale jakoś nie). Patrząc na tabor to syf taki jak i u nas. Zerknij sobie na PKB per capita, przeciętne wynagrodzenie, stawki podatków i będziesz wiedział czy warto emigrować.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Na Słowacji po wprowadzeniu euro jest dużo gorzej niz w Polsce. Drożyzna w sklepach, wysokie koszty utrzymania itp. Nie bez powodu Słowacy walą na zakupy do Polski.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.