Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podmyte tory na Dolnym Śląsku
#1
W wyniku ulewy dziś popołudniu powstały poważne uszkodzenia na szlaku Gryfów - Lubań. Zamkniecie może potrwać nawet kilka tygodni.
Odpowiedz

#2
Most na Kwisie się zerwał? Pewnie będzie komunikacja zastępcza! A ja chciałem sobie pojechać szynobusem na E30 Sad Może po naprawie pociągi nie będą musiały tak zwalniać na moście!
Odpowiedz

#3
Nie podejrzewałem, że takie opady (we Wrocławiu padało mocno) są w stanie spowodować aż takie uszkodzenia.

Lxd2-352, masz jakieś zdjęcia uszkodzeń?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#4
Tylko tak sobie pomyślałem Big Grin Tak naprawdę to podmyło nasyp kolejowy.
Cytat:KD 69625 (Gryfów Śląski - Lubań Śląski) : Wstrzymany ruch pociągów.
Wstrzymany ruch pociągów na szlaku Lubań Śląski - Gryfów Śląski, z powodu uszkodzenia nasypu przez nawałnicę.


[ Dodano: 2012-07-06, 20:16 ]
Źródło: rozklad-pkp.p
Odpowiedz

#5
bmwm5thebest, nie do końca, są problemy z wiaduktem. Będzie chyba do stawiania od nowa.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#6
Fajnie jakby wstawili nowy wiadukt na tej linii! Pociągi by tak nie zwalniały! Jest możliwość że linia 274 odcinek JG - Lubań pójdzie do remontu. Miejmy nadzieję.
Odpowiedz

#7
A ja mam takie pytanko, czy na nieprzejezdnym odcinku została wprowadzona jakaś komunikacja zastępcza, bo nigdzie nie ma na ten temat żadnych informacji.
Odpowiedz

#8
Adams, jak to bywa na Polskiej Kolei ja 1000 ludzi wyśle pismo o KKA to może coś ruszy, smutny jest los 274. Sporo znajomych dojeżdża do JG do Pracy na uczelnie jako wykładowcy/studenci, tylko już dawno się przesiedli do samochodów. Garstka dojeżdża Pesobusem.
ScottyRail
Odpowiedz

#9
W końcu ukazała się informacja na stronie Kolei Dolnośląskich z której wynika że jednak komunikacja zastępcza została uruchomiona.
Odpowiedz

#10
I będzie kolejny powód do uwalenia połączeń, ostatnio do Zgorzelca pojechały 2*135, w tym jedna pusta.
ScottyRail
Odpowiedz

#11
Tory na kilku szlakach województwa dolnośląskiego zostały podmyte przez ulewne deszcze i wzbierającą w rzekach wodę. Pociągi jeżdżą wahadłowo lub trasami okrężnymi.

Więcej: Kurier Kolejowy
Odpowiedz

#12
Gryfów-Lubań Śląski. Niestety trasa obsługiwana przez KD. Kilka szynobusów unieruchomionych (info od @morpheo)
Odpowiedz

#13
Przez to obsuwisko pociągi doznają opóźnień do 1 godziny. Dzisiaj KD 76724 relacji Żary - Jelenia Góra przyjechał na stację Rębiszów z prawie godzinnym opóźnieniem co jest dziwne bo zazwyczaj spóźniają się maksymalnie 10 minut. Spodziewałbym się opóźnień do maksymalnie 25 minut przez to obsuwisko a tu wyskakuje 1 h lub więcej. Jeszcze jednej rzeczy nie do końca rozumiem, pociągi relacji Jelenia Góra - Węgliniec i inne pociągi w tamtą stronę doznają niecodziennych opóźnień przed stacją Gryfów Śląski.

[ Dodano: 2012-07-08, 22:06 ]
A co do szynobusów, to czemu są nieuruchomione?
Odpowiedz

#14
bmwm5thebest, być może jest tak, że szynobusy oczekują na skomunikowanie z komunikację zastępczą która została uruchomiona na odcinku Gryfów - Lubań. Przez nawałnicę zostały uszkodzone także drogi i autobusy muszą jeździć objazdami, stąd te opóźnienia.
Odpowiedz

#15
Szynobusy na linii Jelenia Góra - Zgorzelec spóźniają się dziś z powodu wielkiego pożaru jaki ma miejsce w Lubaniu. zamknięty jest odcinek drogi po której kursuje komunikacja zastępcza Gryfów - Lubań, objazd bardzo wydłuża czas jazdy.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe tory w aglomeracjach? rustsaltz 8 4 485 05.11.2014, 14:27
Ostatni post: rustsaltz
  Kosztowny wyrok TS dla PKP PLK za zbyt drogie tory DamianT 4 4 189 19.06.2013, 21:37
Ostatni post: lxd2bartek
  Podmiejskie tory Tunelu Średnicówego znowu przejezdne dla pietrusów psim 2 3 306 10.03.2013, 13:10
Ostatni post: przewoz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.