Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznań Główny - zmiana numeracji peronów?
#1
Wczoraj będąc w starym budynku dworca głównego w Poznaniu widziałem nową ogromną tablicę wskazująca gdzie znajdują się jakie perony. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że perony 1-7 znajdują się wszystkie za nowym dworcem. A o tzw. starych peronach 4-6 czyli tych w fatalnym stanie ani słowa. Czyżby na euro zmienili numerację peronów i zamiast 4A zrobili 5 itd? A stara część dworca która wygląda fatalnie jest ukrywana? Pewnie na euro skierują wszystko na nowe perony. Dziwna sprawa.

#2
milomil napisał(a):A o tzw. starych peronach 4-6 czyli tych w fatalnym stanie ani słowa. Czyżby na euro zmienili numerację peronów i zamiast 4A zrobili 5 itd?
Nie wiem, czy tak się stało, ale z praktycznego punktu widzenia, patrząc okiem turysty/kibica, to oznaczenie 4A czy 4B nie jest zbyt dokładne. Łatwiej oznaczyć peron liczbą naturalną, widać ją dobrze z daleka - z indeksem przy liczbie bywa już różnie. Będąc X lat temu pierwszy raz w Poznaniu trochę się takiego "indeksowanego" peronu naszukałem.

Może to mało istotne, ale moim zdaniem ruch byłby całkiem dobry, przy okazji nie nieniosący zbyt dużych kosztów ze sobą.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak

#3
Zgadzam się z tym, ale gdzie się podziały perony 4-6 ze starego podziału? Wink One tam są! i nawet pociągi się na nich zatrzymują, tylko w oznaczeniach nie istnieją. Czy to teraz będą perony 8, 9 , 10 ?

#4
Pierwsze słyszę, że takie nowe oznaczenie wprowadzili. Muszę dziś zobaczyć. Ale w starym budynku dworca widziałem stare oznaczenia peronów 4a i 4b. Peronu 7 już nie ma.

#5
pitagoras23 napisał(a):Pierwsze słyszę, że takie nowe oznaczenie wprowadzili. Muszę dziś zobaczyć. Ale w starym budynku dworca widziałem stare oznaczenia peronów 4a i 4b. Peronu 7 już nie ma.
Zobacz koniecznie i zdaj relację. Wczoraj sam niestety biegiem przeleciałem nie miałem czasu śledzić sprawy :/

#6
Rozglądałem się od paru dni po dworcu aby się upewnić jak to jest z tymi peronami- wszystko jest w porządku, czyli po staremu.
Volenti non fit iniuria



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przemyśl Główny - Bakończyce - Pikulice mirmur2 2 2 868 15.11.2019, 06:55
Ostatni post: wlodek1956
  Tory, perony, Poznań Główny Michał1252 25 50 055 22.03.2019, 22:20
Ostatni post: greenman
  Koniec numerów peronów? Mariusz W. 31 12 872 05.11.2014, 02:09
Ostatni post: Mariusz W.
  Kraków Główny Adams 15 9 303 11.09.2014, 13:10
Ostatni post: Gordon
  Dworzec Gdańsk Główny 1945-1959 gusienka88 0 2 465 13.03.2014, 14:54
Ostatni post: gusienka88

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.