Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w pociągach
#31
psim napisał(a):
radix49 napisał(a):ale na rynku w Polsce takiego wynalazku ogólnodostępnego, nie ma.

I dobrze - to są rozwiązania dedykowane.

No nie wiem czy tak dobrze. Bo to nas oddala, od bardziej niezawodnego internetu w pociągach. Przecież nie trudno sobie wyobrazić jak internet znalazł się u masowych przewoźników (IC, PR, PKS). Przyszedł handlowiec albo przysłano ofertę. Jeszcze kupienie routera w sklepie jest w wyobraźni władz tych przewodników. Ale już zamawianie urządzenia dedykowanego, to nie sądzę....

psim napisał(a):Z zaproponowanych wyżej nazw wyłącznie gładzik miałby jakieś szanse na przyjęcie się. Zaś trackpoint jest powszechnie zwany łechtaczką, a nie żadnym tam manipulatorem punktowym.

Natomiast ja się zastanawiam czy rysiogeniusz pisał poważnie.
Bo jeśli tak, to już widzę np. wzruszające zdanie np. na stronie IC: "Prosimy o korzystanie z międzymordzia użytkownika." ;-D ;-D ;-D ;-D
Odpowiedz

#32
Nie żartowałem, po prostu napisałem jakie sa polskie nazwy ;-) O ile trasownik czy też gładzik jeszcze może przejść to o tyle stosowanie zwrotów "manipulator..." będzie rzeczywiście dziwne

EOT
Odpowiedz

#33
Jadąc dziś Winniczkiem z Poznania do Zielonej Góry, jeden wagon drugiej klasy z 6 miejscami (ex. pierwsza klasa) na drzwiach miała oto taką naklejkę, jak w załączniku.
Niestety późno ją zauważyłem i nie zdążyłem sprawdzić, ale jest możliwe, żeby WiFi działało w takim wagonie? Do tej pory mówiło się o dostępie tylko w wagonach typu Malboro


Załączone pliki Miniatury
   
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#34
pitagoras23 napisał(a):jest możliwe, żeby WiFi działało w takim wagonie?

Pewnie, że jest możliwe.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#35
Szanowni Państwo, wiem że się czepiam szczegółów i generalnie do firmy ze strzałkami w logo sympatią nie pałam (absolutnie nie z powodów ideologicznych!), jednak trzeba jeździć ich pociągami. Jadę sobie więc ostatnio RE Chemik, w którym wedle rozkładu powinno być WiFi. Skład podaj 2 malboro i 3 przedziałowe czerwone. Siadam sobie w przedziałowym wagonie i z WiFi nici. No cóż, cytując pewnego pracownika tej firmy "na bilecie nie mam napisane, że będzie WiFi". Oczywiście, mogłem usiąść w malborasie, ale ja nie piszę tego z żalem. Ja się po prostu czepiam, że firma po raz enty zrobiła pasażera w bambuko. Z myślą, że prędzej się likwidacji niż normalności doczekam postanowiłem nie żalić się w sposób oficjalny.

Jest też powiew normalności: zdrapano oznaczenia "1" na przedziałach, niestety ten przedział, który pierwszą klasą według oficjalnego pisma był też się na falę drapania załapał. Niestety jedynki na zewnątrz nie załapały się nawet na przekreślenie, więc i tak pasażer jest zdezorientowany. Pojawiły się za to czarne(!) napisy na przezroczystym tle informujące, że podróż wagonem jest możliwa z biletem klasy drugiej i dużą cyfrą "2". Niestety napisy i tak są słabo widoczne, zwłaszcza na ciemnawym dworcu wschodnim. Na naklejkę z kolei nie załapały się drzwi w jednym wagonie. Dla znudzonych urzędników szukających dziur w kolei nie podam go, męczcie się sami! Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#36
No to ruszył. Od dzisiaj w EIC „Beskidy” można korzystać z bezpłatnej międzysieci.

[Obrazek: pkp_ic_i_tmobile_wifi02_100.jpg]
[Obrazek: pkp_ic_i_tmobile_wifi_01_100.jpg]

Jak zwykle coś spartolono. Po jakiego Bena oklejono okna!?
Odpowiedz

#37
Pociąg z WiFi wagony usifi - > http://www.youtube.com/watch?v=NyiP3hViNoA na szczęście tylko jeden, na na razie jeden...
Odpowiedz

#38
Ogólnie internet w pociągach EIC był, oczywiście jak trafił się wagon z działającym WiFi.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#39
Dzięki, T-mobile za "umilenie" podroży poprzez zaklejenie okiem...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#40
Wie ktoś może czy ten oklejony wagon ma sztywny obieg i numer? Nie chciałbym na niego trafić...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#41
Czy w telefonach nie będących w sieci Era (ob. T-Mobile) ten bezpłatny dostęp do sieci też działa?
Odpowiedz

#42
Ja chyba jestem jakaś niepełnosprytna albo ten internet jest do d*py, w niektórych pociągach jak widzę że jest wifi, próbuję się połączyć, wpisuję hasło jakie jest podane, np. "zachodniopomorskie" i niby się łączy, dostaję IP, ten znaczek z zasięgiem robi się niebieski, co znaczy że internet działa, są wszystkie kreski. Ale jak chcę wejść na jakąś stronę mam ciągle brak połączenia, to samo w aplikacjach typu instagram. Czy to może być spowodowane przeciążeniem sieci?
To samo miałam gdy istniały jeszcze Regioekspresy Szczecin - Warszawa.
Zwątpiłam w swoją inteligencję, ale znajomi potwierdzili, że mają to samo Wink
Odpowiedz

#43
RenataSz napisał(a):Zwątpiłam w swoją inteligencję, ale znajomi potwierdzili, że mają to samo Wink

Również potwierdzam, mimo połączenia się z siecią internetu brak. To taki chwyt że internet niby jest ale akurat w ten dzień nie działał Big Grin
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#44
Kiedyś podsłuchałam jak jakiś chłopak pytał o internet konduktora a on powiedział że trzeba chwilę poczekać, bo czasem trochę zajmuje łączenie, bo dużo osób na raz siedzi.. trochę = 6 godzin :lol:
Odpowiedz

#45
W Mewie działał bez zarzutu, ale w ED78 miałem to samo.

Ciekawi mnie jaki jest sens tworzenia hasła „zachodniopomorskie”. Na pierwszą chwilę zwątpiłem. Dopiero po czasie zobaczyłem hasło na ekranie ze zmiennymi treściami reklamowymi.
Że co, jak nie będzie hasła to rolnik mieszkający gdzieś przy przystanku sobie będzie wchodził?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.