• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia Ełk-Pisz reaktywowana!
#1
Przeczytajcie artykuł z linka, aż się serce cieszy widząc radość mieszańców miasteczek i wsi do których wróci kolej, radość kolejarzy - przecież znów mają pracę. Cieszy też, że PKP i samorząd potrafi tak ładne współpracować.

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /733861015
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
  Odpowiedz
#2
Takie reaktywacje tylko cieszą. Mają swój wymiar ekonomiczny i społeczny. Cieszy również fakt, że także składy towarowe wrócą na tą linię.
  Odpowiedz
#3
Ogromnie cieszy ta radość podróżnych. O frekwencję nie trzeba się chyba martwić - zapewnią ją osoby dojeżdżające do pracy oraz sami kolejarze.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
  Odpowiedz
#4
mikrobart, to się przeliczysz. Podróżni? Mówisz o maszyniście i kierpociu? Spójrz lepiej na rozkład! Wyjazd z Ełku o około 3:50, przyjazd o 19. Przepraszam bardzo, ale komu mają słóżyć te połączenie? Docelowo mieli tym pociągiem jeździć turyści. ale czy rozkład wygląda na typowo turystyczny? Czy okolice Białej Piskiej i Dygowa są atrakcyjne wypoczynkowo? Owszem, ale tylko wtedy gdy ktoś lubi podziwiać postpeegerowski krajobraz. Jeżeli mówisz o osobach dojeżdżających do pracy to już widzę tłumy Ełczan wstających o 3 rano by dostać się do Olsztyna. Połączenie to to tylko przedłużona osobówka, która dotychczas jeździła do/z Pisza, i to turystom czy mieszkańcom Pisza, Szczytnej czy Rucianego Nidy bardziej słóżyła. Jeżeli ktoś się chce dostać do Olsztyna z Ełku wcześnie rano, to ma alternatywną trasę, przez Korsze, gdzie jedzie się krócej. Wg. mnie większy potencjał ma linia Ełk-Kamionka przez Mikołajki, Mrągowo, i tam powinen być przeprowadzony remont...
  Odpowiedz
#5
Z połączenia skorzystają kolejarze dojeżdżający do pracy, pielęgniarki i oczywiście inni, którzy do pracy będą zmierzać. Stąd też taka godzina odjazdu, żeby zdążyć na godz. 6.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
  Odpowiedz
#6
Cytat:kolejarze dojeżdżający do pracy
Nie płacący za bilet...
Cytat:pielęgniarki
Skąd? Z Ełku pracujący w Białej Piskiej. Jeżeli takowe by były to pojedyncze osoby które dotychczas sobie jakoś musiały radziłić (autobus, samochód).
Jeśli mowa o odcinku Pisz-Ełk to to połączenie istniało już dawno. Jest tylko przedłużone do/z Ełku.
Cytat:Stąd też taka godzina odjazdu, żeby zdążyć na godz. 6.
Pociąg ten przyjeżdża do Olsztyna o 7:15. Ponadto godzinę później jest następny pociąg, jadący ponad pół godziny krócej, przez Korsze. Dociara do stolicy Mazur o 7:49.
Żeby nie było. Bardzo mnie cieszy informacja iż został kolejny odcinek linii kolejowej reaktywowany. Krytykuje tylko rozkład.
...
  Odpowiedz
#7
Hm szukałem rozkładu jazdy dla tej linii i nic znalazłem. Jeżeli prawdą jest że te pociągi jeżdżą w takich godzinach no tak szybko znikną tak jak się pojawiły. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby składy jeździły w tych godzinach. Same pielęgniarki nie zapewnią wystarczającej frekwencji aby utrzymać to połączenie.
  Odpowiedz
#8
Przecież rozkład jest na stronie PKP.
Ełk - Pisz -> 3:51 - 5:18
Pisz - Ełk -> 18:06 - 19:34
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
  Odpowiedz
#9
Czyli tak jak myślałem totalna głupota. Wyremontować linię za prę milionów złotych żeby potem jeździły po niej dwa połączenia o zupełni nie trafionej porze. Brak słów.
  Odpowiedz
#10
Jedna para pociągów na dzień niestety raczej nie stanowi atrakcyjnej oferty przewozowej. Napisałem wcześniej, że takie reaktywacje tylko cieszą, ale pod warunkiem ułożenia sensownego rozkładu jazdy.
  Odpowiedz
#11
Oczywiście macie rację, rozkład jazdy jest fatalny, ale może pojawią się nowe pary pociągów? Na razie te które jeżdżą, to tylko przedłużenie pociągów Olsztyn Główny - Pisz.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
  Odpowiedz
#12
Bartek, z całym szacunkiem do niczego taka reaktywacja. Powinny być co najmniej 4 pary o przyzwoitych godzinach odjazdu i skomunikowaniach. W obecnych warunkach należałoby wydłużyć do Ełku parę obecnie kursującą do Pisza
  Odpowiedz
#13
To zaproponujcie jak miałby wyglądać ten rozkład?
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
  Odpowiedz
#14
Poznanski_mech, skomunikowany z dalekobieżnymi, i wzięty pod uwagę fakt iż turyści zechcieli by dojachać nad jeziorko np. do Rucianego Nidy. Chodzi tu o rozkład od strony Ełku, bo od strony Olsztyna to wszystko jest w miarę dobrze dobrane.
...
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości