Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sytuacja linii Kłodzko Nowe - Kudowa Zdrój
#31
mikrobart napisał(a):Są nowoczesne, ale po prostu nie podobają mi się na liniach mocno turystycznych czy na liniach retro.
O tak, tu masz rację, na takich liniach przydałaby się jedynie dobra konserwacja tego co jest obecnie.
Odpowiedz

#32
flanker, z tego, co dowiedziałem się od znajomego, to stan stonek jest raczej opłakany, wymagają dwuosobowej obsługi, zresztą - co to za pomysły nagle? Na razie nie jeździ nic, jesteś wróżką, która już wie, jaka będzie tan frekwencja?

Co do określenia "szynozłom" - podaj mi proszę jego genezę. Biorąc pod uwagę awaryjność tego, czym jeździ KD (wyłączając SA109) to raczej nie widzę większego uzasadnienia do takiego określenia.

Maniek napisał(a):na takich liniach przydałaby się jedynie dobra konserwacja tego co jest obecnie.
A tu się nie zgodzę. Tam nie ma co konserwować. Przydałby się po prostu standard w budowie nowych peronów i małej architektury na peronach w stylu "retro-turystycznym". Ale czy to aż tak ważne? Ja się o to bił nie będę.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#33
Spalinówki PR czyli stare SM42, SU42 to zupełnie wyeksploatowane pojazdy, nie nadające się do jazdy. Wymagają remontu 4 lub 5 poziomu utrzymania. W dodatku nie posiadają czuwaka, zatem wymagana jest dwuosobowa obsada na lokomotywie. Tymi pojazdami może się jeszcze zainteresować tylko skup złomu.
Odpowiedz

#34
mikrobart sam dobrze wiesz że jestem fanem szynobusów, a ściślej i poprawniej mówiąc SZT, a pisząc "szynozłom" miałem na myśli popularne szynobusy, spalinowe zespoły trakcyjne, nazywane często potocznie przez wielu mikoli choćby na YT "szynozłom/pesozłom ( od firmy PESA - logiczne)/ Kolzłom( podobnie jak przykład wcześniej)" itd. itd. Końcówka -złom wzięła się z powodu ich początkowych awaryjności i bolączek "wieku dziecięcego". Pisząc szynozłom wcale nie potępiam tych pojazdów, po prostu często je tak nazywam ;-)

Oczywiście o SA134 mogę pisać w samych superlatywach i uwielbiam tego SZTa, co do SA109 no cóż.. Jest awaryjny, ale nie powiem nie, bo lubię nim jeździć ;-)

Co do pomysłu "współpracy" PRów i IC to raz: byłem wczoraj podpity pisząc to ;-D no ale chodziło mi o to że owszem połączenia regionalne uzdrowią lokalną komunikację itd. jednak żeby dana miejscowość/kurort jakim właśnie jest Kudowa zyskały na znaczeniu turystycznym w całym kraju i większe grupy ludzi przyjeżdżały, to musi być porządne dalekobieżne połączenie z resztą Polski i dużymi miastami, minimum z Wrocławiem.

Chodzi tutaj przede wszystkim o ich potencjał - mając słynne i znane uzdrowisko, atrakcję turystyczną na cały kraj i nie zapewnić mu przynajmniej jednego połączenia z dużym miastem/ resztą Polski, to po prostu sparafrazuję niegdysiejsze słowa Siary "urwać kurze złote jaja".

Brak jakiejś przynajmniej jednej TLKi czy IR do Kudowy, Świeradowa itp. to według mnie zmarnowanie potencjału i możliwości jakie są, a tym samym tego co takie miasta zyskałyby, mając wreszcie jakieś połączenie z prawdziwego zdarzenia.

Oczywiście gdybać sobie możemy, ale po prostu wyrażam własny punkt widzenia, ot co ;-)
Odpowiedz

#35
flanker napisał(a):Brak jakiejś przynajmniej jednej TLKi czy IR do Kudowy, Świeradowa itp. to według mnie zmarnowanie potencjału i możliwości jakie są, a tym samym tego co takie miasta zyskałyby, mając wreszcie jakieś połączenie z prawdziwego zdarzenia.
Polaków trzeba nauczyć przesiadania się. Jak Polak słyszy, że musi się przesiadać, to dostaje białej gorączki. Prawda jest taka, że wystarczą TLK do większego miasta - stamtąd dobrze skomunikowany szynobus do kurortu - choćby do Kudowy Zdrój, czekający na tym samym peronie na pasażerów dalekobieżnego. Bez kombinowania ze szrotem pokroju SM42.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#36
Niestety ludzie nie lubią się przesiadać. Kolej Izerska nie jest w takim złym stanie, wyciąć drzewa trochę zadbać o tą linie, i Świeradów odzyskał by kolej. Puścić pociągi KD relacji : Świeradów - Jelenia, Świeradów - Wrocław (przez Wałbrzych), Świeradów - Gryfów Śl., Świeradów - Zielona Góra. Może jakieś IR.
Odświeżyć trochę stację w Gryfowie, Mirsku i Świeradowie. Skomunikować pociąg KD z jakimś TLK. Nawet lokalni ludzie by korzystali z kolejki. Młodzież z Gryfowa i Mirska jeździła by do Świeradowa do skate - parku. Ludzie z Świeradowa i Mirska mieli by dojazd do Jeleniej.
Odpowiedz

#37
Jasne IR na spalinie bez dotacji pojedzie, na pewno. To należy włożyć między bajki.
Odpowiedz

#38
A jest jakieś IR które jeździ na spalinówce?
Odpowiedz

#39
Nie ma
Odpowiedz

#40
bmwm5thebest napisał(a):A jest jakieś IR które jeździ na spalinówce?

Jest, IR Wilda. Poznań-Gorzów Wielkopolski.
Odpowiedz

#41
przem710, Tylko czy WILDA czasem nie otrzymuje dotacji?
Odpowiedz

#42
Cytat:W marcu województwo dolnośląskie nie zaakceptowało projektów modernizacji linii 309 i 311, zgłoszonych do RPO, z przyczyn formalnych. 4 września zarząd województwa przyjął poprawione projekty do dofinansowania.

Zgłoszone przez PKP PLK projekty to modernizacja 18,6 km linii kolejowej nr 309 na odcinku Duszniki Zdrój - Kudowa Zdrój, oraz modernizacja liczącej 12,3 km linii kolejowej nr 311 Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna. Oba projekty zostały odrzucone, gdyż nie spełniły kryterium kluczowego oceny formalnej, które dotyczy prawidłowego przygotowania studium wykonalności projektu.

Za Rynkiem Kolejowym.

Teraz już chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt wcielić w życie.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#43
W sumie wypada zaktualizować wątek - remont w pełni, na razie zerwane torowisko, drzewa wzdłuż linii leżą pokotem. Na wiosnę rusza odbudowa.

[Obrazek: img1277o.th.jpg]
Odpowiedz

#44
Liczyłbym na fotorelację osób, które mieszkają w okolicy. Podobno od kwietnia ma się już jeździć do Dusznik.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#45
mikrobat jestem z barda śląskiego mieszkam obok tej lini tam gdzie lewin maja wymieniac tory tak słyszałem moze dlatego Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Likwidacja linii Bojanowo - Góra. Ruch drezynowy szansą na uratowanie linii? mikrobart 82 36 922 14.04.2015, 21:14
Ostatni post: sm31-131
  Linia nr 322 Kłodzko Nowe - Stronie Śląskie? misiekMK 4 5 292 30.01.2015, 12:21
Ostatni post: Emil Sawicki
  Remont linii podg Kłodzko Nowe-Kudowa Zdrój na odcinku podg Kłodzko Nowe - Duszniki Zdrój Virakocha 14 8 183 04.11.2011, 22:39
Ostatni post: JONIN_EZT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.