• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia 62 Tunel - Sosnowiec Główny
Od 15 marca do 25 kwietnia znów szykują się objazdy na odcinku Dańdówka - Sławków

Cytat:Przewozy Regionalne wprowadzą zastępczą komunikację autobusową za kilka pociągów kursujących w relacji Kraków – Tarnów – Kraków i Dąbrowa Górnicza Wschodnia – Sosnowiec Dańdówka. Autobusy zamiast pociągów pojadą od 15 marca do 25 kwietnia 2015 roku.

http://www.rynek-kolejowy.pl/55754/auto ... nowiec.htm

Równocześnie zapowiadana jest naprawa odcinka Sosnowiec Dańdowka - Sosnowiec Południowy - Sosnowiec Główny

Cytat:W przyszłym roku jednotorowy odcinek między stacjami Sosnowiec Dańdówka - Sosnowiec Południowy - Sosnowiec Główny przejdzie gruntowną modernizację.
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... nowcu.html
  Odpowiedz
Za pierwszym razem nie udało się zrobić dobrze i trzeba poprawić?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Na tejże linii od kilku dni w porannym kursie można uświadczyć świętokrzyskiego elfa. Ciekawe jak długo ta promocja potrwa
  Odpowiedz
Nie jest powiazany obiegami z ktoryms kibloekspresem do Kielc?
PL-KSL
  Odpowiedz
Też mi się tak wydaje, bo wraca ostatnim kursem do Sędziszowa. Jeśli tak jest to zapewne długo tu nie zabawi, bo docelowo na Kielce mają tam jeździć śląskie impulsy.
  Odpowiedz
No i dobrze, są większe, a mimo wszystko z miękkich gruntów trochę ludzi rano jedzie.
PL-KSL
  Odpowiedz
No tak ale chodzi mi o to , że jak wyjadą śląskie Impulsy to zapewne będą stacjonować w Katowicach i nie będzie już potrzeby dojazdu ze świętokrzyskiego, więc i promocja na trasie przez Olkusz się skończy.
  Odpowiedz
Ale obieg musi się zamknąć i coś na poranny pociąg wyjechać musi.
PL-KSL
  Odpowiedz
Cytat:Ze względu na przerwę w ruchu na jednotorowym odcinku Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Sosnowiec Kazimierz spowodowaną remontem wiaduktu w okresie 15.03 – 15.05.2015 r. wszystkie pociągi w rel. Katowice – Sędziszów/Kielce oraz Kielce/Sędziszów – Katowice kursować będą drogą okrężną na odc. Sławków – Sosnowiec Dańdówka.
Źródło RYNEK KOLEJOWY
Zdumiewający jest fakt, tak szybkiego remontu - remontowanego w ubiegłym roku - wiaduktu :-( Poza tym, w komentarzach pod artykułem, jedna osoba wspomina o nieciekawy planach przyszłego rozkładu jazdy wobec linii 62 :-(
  Odpowiedz
A w zeszłym roku to nie tak czasem szlak robili?
PL-KSL
  Odpowiedz
Nie wydaje mi się żeby województwo śląskie zgodziło się na takie rozwiązanie tym bardziej, że niedawno opublikowany projekt nowego rozkładu nie zakłada takich zmian. Na odcinku Szczakowa- Katowice już trochę pociągów jeździ po co by mieli płacić za kolejne uśmiercając całkowicie odcinek Sławków - Katowice. Chociaż kto wie może ma to związek z rewitalizacją tego odcinka, która ma się odbyć do 2020, ale do tej rewitalizacji to jeszcze długa droga więc wątpię, że to ma coś z tym wspólnego.
  Odpowiedz
Osobiście uważam, że pomysł puszczenia pociągu z Sędziszowa przez Szczakową jest sam w sobie dobry o tyle nie wiem, czy w jakichś projektach o tym wyczytałeś. Pociągi pojadą od Sławkowa przez D.G. Wschodnią (linią 171) i dalej Dorotę, Juliusz do Dańdówki. Oczywiście Wschodnia nie ma peronu przy linii 171, więc pozostaje nieobsługiwana.
PL-KSL
  Odpowiedz
Panowie z projektu przyszłorocznego RJ który widziałem wynika że pociągów na trasie Kielce?Sędziszów - Katowice będzie nawet o jedną pare więcej niż obecnie czyli miałoby to być 7 par w dni robocze.
  Odpowiedz
PLK ogłosiło przetarg na rewitalizacje odcinka S. Dańdówka - S. Główny. Ciekawe jak zorganizują objazd jak już ruszą prace. Może od Kazimierza na Mysłowice i potem Katowice, chyba że będzie możliwość przejazdu w trakcie trwania prac ale tam jest jedno tor więc było by ciężko.
  Odpowiedz
Ja obstawiam na dojazd pociągu do Dańdówki potem jakaś ZKA do Sosnowca Głównego i dalej już do Katowic znowu pociągiem, na takie zasadzie działało to kiedy robili odcinek Strzemieszyce - Kazimierz
  Odpowiedz