Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapowiedzi pociągów
#46
Jeśli chodzi o:

1. Szczecin to w przypadku pociągów regio, interREGIO, TLK to są to Szamotuły, Wronki, Krzyż, dla pociągów EIC: Krzyż, Stargard Szczeciński.
2. Kołobrzeg - Piła i Białogard
3. Wrocław p. Leszno, dla pociągów regio i TLK: Kościan, Leszno, Rawicz, dla EIC: Leszno, Wrocław Mikołajów
3. Wrocław p. Ostrów to Środa Wlkp., Ostrów.
4. Bydgoszcz/Toruń - Gniezno, Inowrocław
5. Zielona Góra - Buk, Opalenica, Nowy Tomyśl
6. Warszawa - Konin, Kutno, Warszawa Centralna, dla pociągów EIC - różnie, bo nie wszystkie się wszędzie zatrzymują.

Te dane są potwierdzone w 90%. Może jakieś drobne różnice będą.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#47
Bardzo Tobie dziękuję za pomoc!

Sądziłem, że zmienią te Szamotuły, Wronki, Krzyż, ale czytam, ze nadal sąBig Grin Plus ze dodali Białogard no i nareszcie Ostrów Wielkopolski, bo u Franka nie zawsze sie pojawiał.

PozdrawiamSmile
Odpowiedz

#48
Różnice są na pewno jeśli chodzi o zapowiedzi w języku angielskim i niemieckim. Niektórych miast nie podaje lub podaje w taki sposób, że zrozumieć się tego nie da.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#49
@pitagoras23 w każdym razie i tak są lepsze niż po angielsku w Krakowie. W Poznaniu słychać je zawsze, w Krakowie, nawet gdy podjedzie jakiś szynobus - masz już problemy.
Taka jedna różnica: Poznań; ivona, Kraków - żywa osoba.
Odpowiedz

#50
Ja sądzę, że zapowiedzi w Krakowie są bardzo wyraźne, z ładną intonacją. Przynajmniej jeśli chodzi o dworzec główny, bo np. na Płaszowie jest tragedia.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#51
pitagoras23 napisał(a):bo np. na Płaszowie jest tragedia.

Tragedia z Płaszowa znikła z megafonu. Są teraz dwie nowe panie które bardzo wyraźnie i mają bardzo miły głos. ;-)
Odpowiedz

#52
Chętnie posłuchałbym tych nowych, bo tamtych to jak wiemy słuchać się nie dało.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#53
Tyle tylko że jedna z tych pań co prawda ładnie (wyraźnie) zapowiada, ale robi bardzo podstawowy błąd, zapowiadając na skróty nie zapowiadając skąd pociąg jedzie i przez co, ani nawet jakiej spółki jest pociąg. Wczoraj np. "Tatry" z Zakopanego do Warszawy zapowiadała tak: "Pociąg expresowy Tatry do Warszawy Wschodniej stoi na torze przy peronie 2", podobnie pociąg Kraków - Rzeszów, "pociąg Regio do Rzeszowa wjedzie na tor przy peronie 1" i w taki sposób każdy pociąg był zapowiadany. :-D
Odpowiedz

#54
U mnie na dworcu (Tychy) zatrudniono chyba nowe osoby do zapowiadania pociągów, bo przez ok. 2 tygodnie pociągów nie zapowiadał nikt. Kiedy ostatnio jechałem do Wisły to pani zapowiedziała pociąg, jeden i ten sam, bite 6 razy w ciągu 5 minut! Były to pełne zapowiedzi z podaniem stacji pośrednich, informacją, że to pociąg przyspieszony itp. Gratis dorzuciła jeszcze info o pociągu specjalnym do Kołobrzegu. 2 razy :lol: To chyba lekkie przegięcie :-O
Odpowiedz

#55
Przynajmniej nie można dorzucić, że pasażerów nie doinformowano.
Odpowiedz

#56
Długo będziemy czekać na takie cudo, jak belgijski system audiowizualnych zapowiedzi dworcowych PIDAAS działający na większych dworcach w całej Belgii. O ile w ogóle kiedyś się tego doczekamy na polskich dworcach - w końcu nie wiadomo, która spółeczka miałaby odpowiadać za wdrożenie takiego systemu (chociaż w sumie zawsze można powołać osobną, oczywiście z osobnym prezesem i całym batalionem znajomych i krewnych królika w biurach...).

Kilka prezentacji działania systemu PIDAAS znajduje się na kanale YT SNCBinfo.
Jaro

Odpowiedz

#57
Wspomnienia z Batorego, po czasach PR na Gliwice-Częstochowa-Gliwice
Odpowiedz

#58
Odpowiedz

#59


Autorem nagrania jest SuperSniko, mam nadzieję, że nie pogniewa się za wstawienie tego filmiku.


Zauważyłem, że zapowiedzi w Gnieźnie się troszkę zmieniły. Zapowiadają niby te same osoby, ale jakby wolniej i są inne formuły. Jednak to co mnie cieszy, ze zapowiedzi nadal zostają zrozumiałe, oraz to, że wymieniana jest większa ilość miast (dawniej to było po prostu, że przez Poznań i ewentualnie Zbąszynek)
Odpowiedz

#60
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapowiedzi w Giżycku tarmichal123 0 2 702 14.04.2019, 12:41
Ostatni post: tarmichal123
  Megafonistki i zapowiedzi pociągów na dworcach Gżągal 176 61 310 30.12.2015, 21:06
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.