Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekty nowych linii - spis
#16
Co ciekawe, odgięcie linii Płock - Nasielsk (Modlin) w kierunku Płońska kosztowałoby tylko 11 nadłożonych kilometrów względem najkrótszego wariantu. Może się opłaca, zresztą starostwo w Płońsku tego się właśnie dopomina.
Swoją drogą - myślałem, że ta linia ma być dwutorowa.

A najciekawiej przedstawiają się wariant V i VI, tj. Płock - Sochaczew. Czy nie chodzi przypadkiem o "oszczędnościowe" poprowadzenie linii z Radziwia lub Łącka?
Odpowiedz

#17
ET40 napisał(a):A najciekawiej przedstawiają się wariant V i VI, tj. Płock - Sochaczew. Czy nie chodzi przypadkiem o "oszczędnościowe" poprowadzenie linii z Radziwia lub Łącka?
To jedna z propozycji SISKOM-u:
http://www.siskom.waw.pl/kp-kolej-warszawa-plock.htm
Bliżej jej nie opisali.
Odpowiedz

#18
Na pewno byłoby to tańsze rozwiązanie, jednak w razie rozbudowy linii w kierunku Włocławka konieczna byłaby albo budowa mostu na Wiśle we Włocławku (a biednego województwa kujawsko-pomorskiego nie stać na takie "ekstrawagancje") albo budowa łącznika Płock Radziwie/Łąck - Włocławek wzdłuż DK 62. Nie wiem jednak, czy te drugie rozwiązanie byłoby w ogóle fizycznie możliwe ze względu na bliskość Wisły, nie wiem też co z kwestią wyburzeń w takim przypadku, no i funkcję dworca głównego musiałaby przejąć stacja Płock Radziwie, co wymagałoby dużych inwestycji w sam przystanek i jego otoczenie oraz skomunikowanie z centrum miasta (z tym akurat nawet dziś nie jest źle).

I tak wariant sochaczewski i wyszogrodzko-sochaczewski nie ma dużych szans na realizację, gdyż ostro forsowana jest budowa linii do Modlina (aczkolwiek mimo lat dyskusji na razie konkretów w postaci wbitych szpadli nie widać). Nie dziwi mnie to, że ten wariant jest preferowany, gdyż produkty naftowe z Orlenu (paliwo lotnicze) mogłyby wtedy być wożone prostą i krótką drogą do nowego portu lotniczego w Modlinie z pominięciem Warszawy.

Niezależnie od tego jaki wariant zostanie wybrany i czy w ogóle zostanie wybudowana nowa linia - bardzo przydałaby się elektryfikacja odcinka Płock Trzepowo - Sierpc i Sierpc - Toruń. Stworzony zostałby alternatywny przebieg dla pociągów dalekobieżnych z Bydgoszczy i Wybrzeża do Warszawy dla dość zapchanej 18-tki przez Włocławek.
Odpowiedz

#19
Istniały tez swego czasu plany połączenia linii Konin-Kazimierz Biskupi z linią Mogilno-Orchowo oraz budowa linii Konin-Łódź przez Poddębice. Miał to być swego rodzaju by-pass łączący Łódź oraz Węglówkę z linią kłajpedzką ;-)
Odpowiedz

#20
Virakocha napisał(a):Istniały tez swego czasu plany połączenia linii Konin-Kazimierz Biskupi z linią Mogilno-Orchowo […].
Ja mam zapisane tak:
Pątnów – Strzelno – Inowrocław (2 tor, 3000 V)

A także to, tyle że wcześniej:
Lubliniec – Wieluń – Opatówek – Konin – Gopło

Czy to jest to?
Odpowiedz

#21
Nie jestem pewien, a nie chce mi się teraz szukać, ale było też chyba planowane coś łączące linię Łódź Kal. - Forst z linią D29-3?
Jaro

Odpowiedz

#22
Mariusz, to było na pewno tak: Pątnów - Wronowy - Inowrocław oraz Kleczew-Wilczyn-Mogilno a także Konin-Tuliszków-Turek-Poddębice-Łódź i chyba w Turku miało być odgałęzienie na Zbiersk- Opatówek
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.