Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje modernizacji
#1
Jako że z budowy KDP zrezygnowano (przynajmniej na razie) uważam, że powinna zastać rozważona propozycja modernizacji odcinka Kutno-Łódź-Tomaszów-CMK (z wyjątkiem odcinka Widzew-Gałkówek). Chodzi mi głównie o szybkie połączenie Poznania z Krakowem.
Z Poznania do Kutna EIC jeżdżą ok. półtorej godziny, więc żeby przejechać całą trasę z Poznania do Krakowa w 4 godziny trzeba by odcinek Kutno-Kraków(341 km) pokonać w 2,5 godziny ze średnią prędkością 136km/h. Myślę, że jest to osiągalne zwłaszcza, że na CKM ma być 200km/h. Problem tylko jest odcinek Kutno-CMK. Nie wiem do jakiej prędkości da się go dostosować.
Po modernizacjach Wrocław-Poznań, Katowice-Kraków czas przejazdu pociągu TLK z Poznania do Krakowa przez Wrocław wynosiłby ok. 5-6 godzin, natomiast EIC przez Łódź 4 godziny.
Co myślicie???
Odpowiedz

#2
W±tpiê ¿eby da³o siê zrobiæ ju¿ teraz, zarzucono budowê KDP, ale jak sam zapewne widzisz obecnie realizuje siê i tak sporo modernizacji, zatwierdzone s± ju¿ kolejne, a unijna kasa ju¿ nie leje siê tak± szerok± strug±.
Odpowiedz

#3
A co z Kutno - Łódź? Nadal jeden tor?
Jaro

Odpowiedz

#4
Projekt modernizacji Zgierz - Kutno - Płock na lata 2013-2015, ale niby w tym roku mają coś już dłubać na odcinku do Ozorkowa w ramach ŁKA. Mimo wszystko nadal będzie jedno tor, (przywrócenie parametrów techniczno- eksploatacyjnych linii). Wiadomo, że województwo łódzkie planuje dobudowę torów na trasie z Zgierza do Kutna i Łowicza, ale dopiero w następnym okresie perspektywicznym. (po 2014)
Odpowiedz

#5
Przydał by się remont na 273 bo jest w katastrofalnym stanie Sad Pociągi towarowe mają tam prędkość 30 km/h :-O
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zgierz - £owicz do modernizacji Obleśny Szczur 15 19 383 28.09.2011, 19:48
Ostatni post: Obleśny Szczur
  Linie wymagające gruntownej modernizacji - wasze propozycje TOMEKKOT 50 18 072 26.02.2011, 10:13
Ostatni post: rolmops

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.