Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierunek kształcenia a praca na kolei
#31
Jeżeli masz technikum to szansę na pracę masz nawet bez innej szkoły. Natomiast jeżeli mierzysz w naczelnika albo wyżej potrzebujesz studiów (no i oczywiście pleców Tongue).

Zastanów się jeszcze raz nad pracą kierownika pociągu. Jakby nie patrzeć fizycznie się nie narobisz, ale co by się nie stało, kierownika zawsze można za ukarać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#32
rustsaltz napisał(a):Jeżeli masz technikum to szansę na pracę masz nawet bez innej szkoły. Natomiast jeżeli mierzysz w naczelnika albo wyżej potrzebujesz studiów (no i oczywiście pleców Tongue).

Nie myślałem nawet o pracy w jakimś naczelnictwie. To jest zbyt komercyjne dla mnie. Jaką szkołę można mi w tym wypadku polecić? Mam na celu zaoczne, jednak i dziennymi nie pogardzę. Nie mam głowy do szukania ofert kursów, sprawdzania gdzie jest najlepiej, a w dodatku, nie mam opinii o żadnej ze szkół, aby oceniać.

rustsaltz napisał(a):Zastanów się jeszcze raz nad pracą kierownika pociągu. Jakby nie patrzeć fizycznie się nie narobisz, ale co by się nie stało, kierownika zawsze można za ukarać.

No cóż, nie ma takiej pracy, w której się nie ryzykuje. Nie chcę wyjść na kogoś pysznego, ale uważam się za osobę odpowiedzialną, a i tej odpowiedzialności z czasem nabiorę. Czytałem trochę o obowiązkach kierownika pociągu z instrukcji H21, więc mam jakieś pojęcie o tym, jednak liczę na dalsze sugestie. Wink
Odpowiedz

#33
MlodyOi napisał(a):Nie myślałem nawet o pracy w jakimś naczelnictwie. To jest zbyt komercyjne dla mnie. Jaką szkołę można mi w tym wypadku polecić?
Kurs kierownika pociągu. Wszelkie uprawnienia typu rewident, manewrowy, ustawiacz zwiększają szansę na zatrudnienie. Szkoła wyższa jest Ci do pracy na dole niepotrzebna.

Cytat:Nie mam głowy do szukania ofert kursów, sprawdzania gdzie jest najlepiej, a w dodatku, nie mam opinii o żadnej ze szkół, aby oceniać.
Jak 1) sam się nie przyłożysz i 2) nie trafisz na kogoś, kto Ci wyjaśni jak robić to każda teoria jest słaba.

Cytat:No cóż, nie ma takiej pracy, w której się nie ryzykuje
Z drugiej strony, chyba nie ma drugiego takiego bagna jak kolej Wink

Cytat:Czytałem trochę o obowiązkach kierownika pociągu z instrukcji H21, więc mam jakieś pojęcie o tym, jednak liczę na dalsze sugestie. Wink
Przepisy przepisami, życie życiem. Absolutnie nie chcę Cię zniechęcać, ale: są pijani pasażerowie, są złodzieje, jest młodzież z dobrych domów, są mohery, są "prawdziwi Polacy katolicy", są ludzie upierdliwi po prostu, są miłośnicy kolei. To na składzie. Poza składem są upierdliwi przełożeni, nienormalni współpracownicy i tępi podwładni. Do tego dochodzą samobójcy i przypadkowe ofiary, które pierwszy ogląda (i udziela pomocy) kierownik pociągu, są usterki na składzie, które trzeba ogarniać, trzeba oglądać wagony i wiedzieć kiedy może dany wagon jechać, a kiedy trzeba wyłączyć itd. Dodatkowo w domu będzie żona, która będzie się darła o to, że wiecznie nie ma Cię w domu i dzieci, które będą wołały jeść. Także przemyśl to dobrze, bo kolej ładnie wygląda na zdjęciach i to nie wszystkich Wink
Ach, jeszcze jedno: na pasażerach maszynista jest jaśnie panem i kartę pracy pisze mu kierownik. A na karcie pracy na pewno tyłek zmoczysz i to nie raz Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca na kolei mariowski1981 3 1 180 28.08.2023, 23:55
Ostatni post: CounterSpace838
  Praca na kolei w 2022 roku Grer 10 2 857 29.03.2023, 18:41
Ostatni post: elogreko
Question Praca na kolei w okolicy Gorzowa Wlkp Marcin 3 2 037 30.03.2021, 10:02
Ostatni post: erap2
  Praca na kolei Kamilnexia 12 4 774 21.05.2020, 12:35
Ostatni post: MarcinKatowice
  Problemy żołądkowa a praca na kolei UNITA1975 2 2 163 31.03.2020, 11:19
Ostatni post: UNITA1975

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.