Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch drezynowy na działającej linii wąskotorowej
#1
Witam.
Mam problem. Szukam odpowiedzi na pytanie w jaki sposób można rozpocząć przewozy drezynowe na działającej linii wąskotorowej.
Oglądałem materiał:
http://www.youtube.com/watch?v=mnXPciwJdK0
4:20-testowanie drezyn na torach kolejki wąskotorowej w pewnej gminie. Czy wiecie w jaki sposób można uzyskać zezwolenie na taką działalność? Z tego co zdążyłem się zorientować pod Polskie Linie Kolejowe to nie podchodzi.
Odpowiedz

#2
Trzeba właściciela torów zapytać
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Czytam czytam i nie wiem kto jest właścicielem kolei wąskotorowej w gminie Rewal... wie ktoś??
Odpowiedz

#4
W gminie Rewal, UG Rewal ;-) Z tego co kojarzę jest tam ruch drezynowy
Odpowiedz

#5
jest tam tylko ruch połączeń obsługiwanych przez lokomotywy spalinowe i parowóz. Kilka połączń na dzień-chcę być konkurencją dla lokalnej kolei. Napisałem do UG, ale nie odpowiadają.
Odpowiedz

#6
Tutaj kolega ma błędne informacje bo na Gryfickiej KD w ostatnim sezonie kursowanie był ruch drezynowy.

Mimo wszystko jeżeli kolega chce się czegoś więcej dowiedzieć:

Kierownik Referatu Transportu Kolejowego Gminy Rewal
913842235

Jest to numer sprzed dwóch lat, aczkolwiek przypuszczam, że nadal aktualny
Odpowiedz

#7
Chyba myślimy o tym samym-drezyny Pana z Witaszyc.
Odpowiedz

#8
maszynista, Jak kolega napisał w piśmie że zamierza być konkurencją dla ich własnych przewozów to się nie dziwie że nie odpowiadają ;-)
Proponował bym zacząć od umówienia się w UG na rozmowę i przedstawić plany co do swoich drezynowych przewozów.
Dla kolejki wąskotorowej jak i normalnotorowej kolei przejazdy drezynowe to nie konkurencja tylko raczej atrakcja turystyczna która nie jednokrotnie uratowała linie kolejowe przed ich likwidacją bądź rozkradaniem.
Czekam na wieści jakie postępy w sprawie wszak sezon drezynowy już za pasem :-)
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ruch towarowy na linii 210 Szczecinek - Chojnice Domio 1 5 194 27.11.2014, 11:50
Ostatni post: tomekz076
  Przejazdy i ruch kolejowy: pomysły wysokiego ryzyka psim 20 9 882 29.03.2012, 10:06
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.