Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seria PKP ET-40 (Skoda 77E)
#46
przem710 napisał(a):Wystarczyło je trzymać w Karsznicach, ET42 miały się tam dobrze.

Początkowo kilka sztuk stało na torze lokomotywowni idącym obok węglówki, było tam łatwo dojść, podobno złomiarze coś ukradli. Na szczęście w Karsznicach szybko zareagowano i odstawili je pod hale.
Odpowiedz

#47
Cytat:Odstawić lokomotywy w takim regionie!
Samo odstawienie tych lokomotyw to jeszcze nie grzech. Błędem było ich odstawienie bez jakiegokolwiek zabezpieczenia i gdzie popadnie. Dopiero kiedy zaczęły się pierwsze kradzieże, zaczęto zabezpieczać drzwi wejściowe, później także przejścia między członami, bo tam złodzieje również wchodzili. W końcu byli już na tyle bezczelni że po uprzednim wybiciu szyby w oknie wchodzili przystawiając do loka drabinę.
Zainteresowanym podaję numery loków ET40 które stoją jeszcze na torach postojowych przy lokomotywowni w Tarnowskich Górach : 52, 55, 35, 43 (niebieska), 17, 19, 13, 03, 07, 31, 01.
W najlepszym stanie zewnętrznym 52, 55, 43, w najgorszym chyba 03 i 07. "Jedynka" też najlepiej nie wygląda.
Odpowiedz

#48
Na jednej z grup na FB pojawiła się oto taka informacja:
Cytat:Na dniach Cargo ma wystawić na sprzedaż odstawione w TG lok. ET40 w CAŁOŚCI, są już dość mocno zdekompletowane, ciekaw jestem jakie ceny zaproponują i jak się ma sprawa ich skreślenia z ilostanu.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#49
Jak mnie pamięć nie myli jedna ET40 miała zostać zachowana jako eksponat?
Odpowiedz

#50
No, niby ta ex EP40
Odpowiedz

#51
Zachowana z tego co wiem ma zostać "jedynka". Stoi w tej chwili w bezpośrednim sąsiedztwie hali (przez jakiś czas nawet w hali) więc jej rozkradanie i dewastacja nie postępuje. W grę wchodzi oczywiście zachowanie jej tylko jako eksponat w stanie nieczynnym.
Odpowiedz

#52
Szkoda by było także ET40-41, dawnej EP40.
Odpowiedz

#53
A jej już tak czasem nie pocięli?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#54
rustsaltz napisał(a):A jej już tak czasem nie pocięli?
Tak jest, pocięta w 2012 roku na terenie dawnej szopy EZT w Tarnowskich Górach. Z tego co pamiętam jakoś w listopadzie lub grudniu.
Odpowiedz

#55
A czy wśród jeszcze istniejących odstawionych maszyn znajduje się ET40-04 :? Jeśli ona zostałaby sprzedana przez Cargo to ma teoretycznie największe szanse na powrót do ruchu bo przeszła w 2000 roku NG i wymagała by tylko rewizji z uzupełnieniem rozkradzionych elementów.
Odpowiedz

#56
Kamil95, "Czwórka" stoi w Miasteczku Śląskim. To właśnie tam stojące maszyny były i są nadal najbardziej narażone na kradzieże i akty wandalizmu. Do momentu skreślenia maszyn ET40 z inwentarza, systematycznie jeździliśmy je zabezpieczać i spisywać brakujące elementy (wszystko było zgłaszane na policję). Już wtedy wyglądało to bardzo źle. Teraz tymi lokomotywami nikt się już nie interesuje i jedyne do czego się nadają to złom.
Odpowiedz

#57
No to rzeczywiście może to być gra nie warta świeczki z ich kupowaniem prze prywaciarzy... :-| Szkoda, że ta seria tak marnie skończyła
Odpowiedz

#58
Kolejman75 napisał(a):Tak jest, pocięta w 2012 roku na terenie dawnej szopy EZT w Tarnowskich Górach. Z tego co pamiętam jakoś w listopadzie lub grudniu.
No i tak właśnie w Polsce się dba o narodową spuściznę w dziedzinie techniki…
Odpowiedz

#59
No niestety jak cos nie jest zamkiem albo kosciolem to juz w swiadomosci ludzi i wladzy nie jest zabytkiem.

A seria skonczyla tak,jak konczyly sie serie inne. Nit nie placze, ze nie jezdza EU20 czy EP01...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#60
Kolejman75 napisał(a):"Czwórka" stoi w Miasteczku Śląskim.

A czyyyy da się tam jakoś podejść, żeby zrobić zdjęcie?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seria BR233 w Polsce KazET21224142 0 1 716 17.06.2020, 14:13
Ostatni post: KazET21224142
  Elektrowóz Skoda mirmur2 0 2 041 18.08.2019, 00:12
Ostatni post: mirmur2
  Seria SP32 gornik357 120 44 462 27.05.2019, 21:12
Ostatni post: FlashNDM
  Schemat Skoda 61E (E183) AroSerwisant 1 2 932 30.03.2018, 19:55
Ostatni post: Lokermat
  Czeska seria 754 w Polsce pitagoras23 23 16 496 13.01.2015, 22:37
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.