Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkaz pisemny
#16
Mam pytanie. Czy i jaki rozkaz należy wydać dla pociągu wyjeżdżającego na tor lewy przy sygnale zezwalającym z W24, ale lokomotywa stoi za semaforem i maszynista nie widzi wskazań tego semafora? I co w przypadku zatrzymania pociągu za takim semaforem, jeżeli sygnał zezwalający wygasł przed czołem lokomotywy?
Odpowiedz

#17
Maszynista wtedy powinien dostać rozkaz N na kontynuowanie jazdy.
Odpowiedz

#18
Też mi się tak wydaje ale spotykam odmienne zdania, bo powołują się na Ir-1 §61 ust.5 oraz na §57 ust.4 pkt 9 bo zezwolenie było już wydane i nie zachodzi żadna zmiana jazdy.
Odpowiedz

#19
Jeżeli nie widzi wskazań semafora-nie ma wątpliwości-nie może się upewnić o tym, że semafor wskazuje sygnał zezwalający, więc otrzymuje rozkaz. Jeżeli sygnał wygasł, należy semafor traktować jako wskazujący sygnał S1 "stój" w związku z czym pominąć go można na sygnał zastępczy lub rozkaz pisemny. Ponieważ lokomotywa stoi za semaforem, nie ma możliwości upewnić się, czy semafor wskazuje sygnał zezwalający i wracamy do początku...
Kwestią wtórną, niewpływającą na tok rozumowania, jest, czy zatrzymanie za semaforem było celowe.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Ale przecież stoisz za semaforem jak zobaczysz czy on Ci podał SZ czy podyktował Ci rozkaz z nazwą semafora? W IC szkolono nas że bierzemy w takich wypadkach rozkaz gdzie w rubryce inne jest zezwolenie na kontynuowanie jazdy.
Co innego gdy kierownik poc. dał Ci zatrzymanie a Ty już jesteś lokomotywą za semaforem, wtedy normalnie ruszamy po otrzymaniu odjazdu.
Odpowiedz

#21
Mnie uczono tak samo. Wygaszenie semafora to cofnięcie zezwolenia na jazdę, w związku z tym nie można powiedzieć, że było ono wydane i nie zaszła żadna zmiana.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#22
Tu raczej chodzi o samoczynne wygaszenie się semafora wyjazdowego z W24 "przed nosem" i co dalej? Przyczynę wygaszenia zna tylko dyżurny ruchu. Zezwolenia na dalsza jazdę na tor lewy, to rozkaz "S" czy "N"? Słyszałem, że "S". Ciekawe jak takie zezwolenie będzie brzmiało.
Odpowiedz

#23
Na tor lewy to "N" zezwolenie w rubryce "inne". Cos w stylu "zezwalam na kontynuowanie jazdy na tor lewy nr ... po wygasnieciu semafora ...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Mam pytanie, odnośnie rozkazów pisemnych.

O ile mi wiadomo, to te rozkazy wydaje się na wyznaczonych stacjach kolejowych.

Czy jest gdzieś może podana lista tych stacji, dla których wydaje się takie rozkazy?

Głównie mi chodzi o województwa kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

PozdrawiamWink
Odpowiedz

#25
Każda stacja czy posterunek odgałęźny może wydać rozkaz pisemny.

Chyba, że chodzi Ci o wydruk rozkazu „O” na całą trasę pociągu (R307). Takiego wykazu chyba nie ma. Trzeba by było przejrzeć wewnętrzne rozkłady jazdy i popatrzeć, jakie stacje są uprawnione do jego wydawania.
Odpowiedz

#26
Gdzieś w której z instrukcji widziałem spis stacji wydających R307. W tej chwili nieczynna jest strona roboyama a to chyba właśnie tam widziałem to.
Odpowiedz

#27
R307 nie wydaje się na całą trasę pociągu, a na odcinek. Zdaje się, że Dodatek 1 informuje tylko o stacjach, które wydają rozkaz komputerowy, a w rozkładzie ujęte są te, z których bez rozkazu wyjechać nie można.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Zawsze można wyjechać, jeżeli ma się R307 na dalszą część trasy. Tak wynika z opisu skrótu R307 w wewnętrznym rozkładzie jazdy.
Odpowiedz

#29
Jeżeli posiada się rozkaz na dalszy odcinek to tak. Ale prosi się, bo im dalej od miejsca wydawania rozkazu tym byki większe Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#30
A czy rozkazu pisemnego P się jeszcze używa?
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkaz pisemny S tnbdisco 7 7 919 04.02.2018, 20:01
Ostatni post: szy_mat
  Rozkaz pisemny S i N Domio 3 5 724 18.11.2015, 12:09
Ostatni post: rustsaltz
  Pomijanie semafora na rozkaz pisemny Nowicki 13 12 187 11.10.2012, 18:31
Ostatni post: RysiekChaszcz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.