Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poznań] MPK/ZTM
#16
Ale¿ oczywi¶cie, ¿e siê znajd±. W ka¿dym du¿ym mie¶cie s± takie linie, które prowadz± gdzie¶ po obrze¿ach i frekwencja tam naprawdê nie jest za ciekawa. A taki autobusik dowiezie wszystkich bez problemu i jeszcze mniej spali ni¿ jaki¶ d³uga¶ny przegub. W £odzi to dzia³a, tylko my akurat mamy Jelcze M081.
Odpowiedz

#17
To solaris U9?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
rustsaltz, To jest Solaris Alpino- jeszcze mniejszy od U9
Ostrowianin, Wbrew pozorom są na niego chętni, a oto przykład:
Cytat:W lipcu 2008 roku firma Solaris Bus & Coach S.A. podpisała największą jak dotychczas w swojej historii umowę z firmą E.THE.L z Aten na dostawę 320 sztuk autobusów, w tym 220 sztuk modeli "Alpino" z silnikami spełniającymi normy Euro 4. Dostawa została zrealizowana w pierwszej połowie 2009 roku
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#19
Alpino ma dokładnie 8.6 metra. Byłem szczerze zdziwiony jak Alpino wygrało ten przetarg, byłem pewny, że dadzą SU9. Może śmieszne, ale nie zawsze jest potrzebny 12m, a tych najkrótszych (chyba 8.9m) i najstarszych Neoplanów powoli trzeba się pozbywać.
Odpowiedz

#20
MZK Konin posiada także krótkie Solarisy, tylko że są to Urbino 10. Tak jak 12 i 18 zostały fabrycznie wyposażone w siedzenia z tapicerką półmiękką oraz system informacji pasażerskiej Pixel ;-)
Odpowiedz

#21
Delete.
Odpowiedz

#22
Maciej napisał(a):Największa z nich to z pewnością przystanki na żądanie na autobusowych liniach nocnych.

Ta zasada obowiązuje w Szczecinie od dawna, natomiast w Stargardzie Szczecińskim z tego co się orientuje wszystkie przystanki, które są poza granicą miasta są na żądanie. Osobiście nie widzę w tym nic złego.

Jako ciekawostkę dodam, że w Szczecinie funkcjonują również tramwajowe przystanki na żądanie, co z tego co zaobserwowałem jest swego rodzaje ewenementem
Odpowiedz

#23
Ja także popieram te przystanki na żądanie, to nie problem nacisnąć guzik, albo stanąć przy krawędzi przystanku. Czasem tylko autobus się zatrzymuje, żeby po 5 sekundach odjechać, a na ruszenie z miejsca bierze najwięcej paliwa.


EDIT:
Co się dowiedziałem, że owy Solaris Alpino o którym wyżej mowa, zostało przechrzczone na Solaris Urbino 8.6. Ale powiem tyle - ten autobus to wielki bubel, od Neoplana jest krótszy i węższy, ludzie tłoczą się przy drzwiach, a na niektóre linie w ogóle nie starcza. MPK kupiło 26 sztuk tego badziewia, i zastanawiam się - po co aż tyle? Już utworzono nową linię 97, specjalnie po to, żeby karzełki miały gdzie jeździć.
Odpowiedz

#24
rysiogeniusz napisał(a):Jako ciekawostkę dodam, że w Szczecinie funkcjonują również tramwajowe przystanki na żądanie, co z tego co zaobserwowałem jest swego rodzaje ewenementem
U nas też "działają"

Cytat:Co się dowiedziałem, że owy Solaris Alpino o którym wyżej mowa, zostało przechrzczone na Solaris Urbino 8.6. Ale powiem tyle - ten autobus to wielki bubel, od Neoplana jest krótszy i węższy, ludzie tłoczą się przy drzwiach, a na niektóre linie w ogóle nie starcza.
Tak sobie zamówili to mają Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#25
Delete.
Odpowiedz

#26
Maciej napisał(a):Mówi się, że kilkanaście tych autobusików miało trafić do Norwegii, ale do transakcji nie doszło, a Solaris został z nadprodukcją.
Za zerwanie umowy są kary
Cytat:kazał MPK ogłosić przetarg taki, by Solaris wygrał i by mógł sprzedać nadwyżkę towaru.
A to prokurator jest

Cytat:A wystarczyłoby zrobić przetarg na autobus pow. 8.6m i Solaris mógłby wystawić SU 8.9. Albo część 8.6, a część 8.9, jest wiele możliwości.
Po to są takie, a nie inne SIWZy, żeby kupować takie autobusy jakie się podoba Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#27
rustsaltz napisał(a):
Cytat:Cytat:
kazał MPK ogłosić przetarg taki, by Solaris wygrał i by mógł sprzedać nadwyżkę towaru.


A to prokurator jest

Ojj, nie gadaj, że specjalnie stawia się niekiedy takie warunki, żeby upatrzona z góry firma mogła wygrać i to bez narażania się na jakiekolwiek kary. Solaris często wyprzeda MAN-a i bez tego, ale w tym wypadku krążą takie pogłoski.
Odpowiedz

#28
Tak, wiem. Aczkolwiek jest to zwyczajnie niezgodne z prawem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#29
MPK Poznań drugim najlepszym przewoźnikiem w Polsce

W opublikowanym właśnie rankingu najlepszych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, poznański przewoźnik uplasował się na drugim miejscu.

Ranking został przeprowadzony przez Sferę Gospodarki, dodatek do Dziennika Gazety Prawnej. W zestawieniu uwzględniono 10 najlepszych przewoźników miejskich w kraju. Poznańskie MPK uplasowało się na drugim miejscu, tuż za Warszawskimi MZA.
[...]

Pod uwagę brano zarówno kwestie techniczne i finansowe funkcjonowania klasyfikowanych przedsiębiorstw, ale także zupełnie inne czynniki. Oceniano m.in. współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integrację z nimi, prowadzonę politykę personalnę i politykę jakości, ale także udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Wyniki rankingu:

1. MZA Warszawa.
2. MPK Poznań.
3. MPK Wrocław, ZKM Gdańsk
4. XXX (nazwa ukryta na życzenie przedsiębiorstwa)
5. MPK Częstochowa
6. Tramwaje Szczecińskie
7. MZK Gorzów Wlkp.
8. MPK Nowy Sącz
9.MPK Świdnica, MPK Inowrocław
10. MZK Piła

Źródło: mmpoznań

Pozostaje pogratulować, MZA W-wa, MPK Poznań i pozostałym wyróżnionym Wink
Odpowiedz

#30
Maciej napisał(a):4. XXX (nazwa ukryta na życzenie przedsiębiorstwa)

ZDiTM Szczecin ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poznań] Podwyżka cen biletów w MPK Poznań Maciej 9 4 957 31.03.2012, 20:54
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.