Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacje linii kolejowych
#31
Muszą zdążyć, bowiem od nowego RJ także wszystkie TLK z Wrocławia do Warszawy pojadą wg rozkładu przez Chojny i skoro rozkład podaje nawet postój na tej stacji z pominięciem Widzewa to muszą zdążyć.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#32
Rozk³ad mo¿na jeszcze zmieniæ, ja bym nie liczy³ na takie je¿d¿enie.
Odpowiedz

#33
Czasowo chyba lepiej wyglądają TLK przez Zgierz i Łowicz w porównaniu z tym, jak jechały p. Widzew, Koluszki.
Raz, że odchodzi zmiana czoła, dwa jadą szybciej przez E20.

Jeżeli rozkład zmienią to ciekaw jestem czy wyrobią się z obiegiem szczególnie na połączeniu Wrocław - Lublin gdyż w rozkładzie zaplanowano nie całą godzinę między przyjazdem, a odjazdem.
Odpowiedz

#34
pitagoras23 napisał(a):ciekaw jestem czy wyrobią się z obiegiem szczególnie na połączeniu Wrocław - Lublin
Przecież może mieć obieg z np. TLK Lublin-Kraków.
pitagoras23 napisał(a):Czasowo chyba lepiej wyglądają TLK przez Zgierz i Łowicz w porównaniu z tym, jak jechały p. Widzew, Koluszki.
Jeżeli chodzi o sam czas przejazdu to lepiej wypada jazda Wiedenką, nawet przez Mokrą, ale jak uwzględnimy zmianę czoła to wychodzi na to samo. Jednak po zakończeniu remontu odcinka Warszawa-Skierniewice, to już nie będzie nawet co porównywać.
A tak na marginesie; kiedy ma się zakończyć remont ww. odcinka?
Odpowiedz

#35
Modernizacja linii nr 25

Od 11 grudnia zostanie uruchomiony nowy pociąg TLK łączący Przemyśl z Warszawą. Pojedzie on m.in. przez Stalową Wolę, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko- Kamienną. Dzięki temu nastąpi powrót pociągów na niewykorzystywany w ruchu pasażerskim odcinek Ostrowiec Świętokrzyski – Ocice linii nr 25. Przed powrotem składów pasażerskich na tą trasę wykonano pewne prace modernizacyjne w ramach programu na lata 2010-2015.
Na lata 2012-2015 przewiduje się kontynuowanie inwestycji do Ocic. Będzie ona polegała m.in. na modernizacji toru szlakowego nr 2, 88 obiektów inżynieryjnych, modernizacje toru nr 1 i 2 na 15 stacjach i posterunkach, której będzie towarzyszyć wymiana rozjazdów i roboty około torowe. Zabudowane zostaną nowe lub przystosowane istniejące urządzenia do komputerowego sterowania ruchem kolejowym, co będzie wiązało się również z modernizacją istniejących nastawni lub budową nowych (stacja Ostrowiec Świętokrzyski). Zmodernizowane do wysokości 55 cm zostaną perony wyspowe na stacjach: Starachowice Wschodnie, Ostrowiec Świętokrzyski, Dwikozy i na przystanku osobowym Sobów.

źródło: Rynek kolejowy
Odpowiedz

#36
Znamy plany przetargowe PKP PLK na przyszły rok

W przyszłym roku PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji ma zamiar ogłosić 45 przetargów na główne roboty budowlane. Kolejowy zarządca infrastruktury ujawnił listę postępowań, które rozpoczną się w przyszłym roku. Wykaz z pewnością pomoże firmom wykonawczym, które od pewnego czasu skarżą się, że potrzebują konkretnych informacji na temat tego, jakie są plany Polskich Linii Kolejowych.

źródło:
Rynek kolejowy
Odpowiedz

#37
pitagoras23 napisał(a):Zgierz – Kutno
Tutaj to by się przydał drugi tor, 160 albo 200km/h pociągnięte dalej przez Łódź, Tomaszów, Opoczno do CMK-i, i szybkie połączenia Poznań-Kraków. Wtedy żadne KDP nam nie potrzebne.
Odpowiedz

#38
norbert napisał(a):
pitagoras23 napisał(a):Zgierz – Kutno
Tutaj to by się przydał drugi tor, 160 albo 200km/h pociągnięte dalej przez Łódź, Tomaszów, Opoczno do CMK-i, i szybkie połączenia Poznań-Kraków. Wtedy żadne KDP nam nie potrzebne.

Z tym, że nie potrzebne to bym się nie zgodził. Zresztą potrzebujemy szybkich połączeń a to jest jedyne wyjście. Już lepiej zwiększać Vmaxy do linii z których ma być KDP chociażby Szczecin - Poznań, Międzylesie - Wrocław (chyba już w trakcie modernizacji jest).
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#39
Z Jeleniej Góry do Wrocławia o 2,5 godziny szybciej!!
Będą pieniądze na remont najgorszego odcinka torów na trasie Jelenia Góra - Wrocław.
Obecnie między Marciszowem a Boguszowem Gorcami pociągi "mkną" z prędkością 30 kilometrów na godzinę. Szybciej się nie da, bo tory są w opłakanym stanie. Na ich remont kolejarze otrzymają dużą kwotę pieniędzy. Potwierdził to w Radio Wrocław Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za infrastrukturę.

Dzięki remontowi, pociągi pokonają trasę z Jeleniej Góry do Wrocławia nawet o 2,5 godziny szybciej.


źródło: prw.pl

Dawno się już tak nie uśmiałem, większej głupoty nie słyszałem.
1. Znam odcinki na tej linii gdzie jeździ się 15-20km/h.
2. 35mln zł. rzucone na remont linii nie wystarczy, bo będą ją klepać jeszcze ze 13lat.
3. z tego co mi wiadomo pociągi po remontach dalej się wleką 3,5h - ale co tam skrócimy czas jazdy pociągu o 2,5h jak wyremontujemy Marciszów-Boguszów. Prosty rachunek 3,5h-2,5h=1h.

Komuś by się przydała lekcja matematyki i ekonomiki.
ScottyRail
Odpowiedz

#40
Scotty, mnie się wydaje że w tym artykule wdarł się "czeski błąd". Myślę że autor miał na myśli skrócenie czasu przejazdu do 2,5 godzin, a nie o 2,5 godziny :-D
Odpowiedz

#41
Remont odcinka linii nr 8

Trwają prace torowe na odcinku Radom-Rożki i Jastrząb–Szydłowiec–Skarżysko Kamienna. Wymieniana jest m.in. nawierzchnia torowa na długości blisko 12,5 km i zabudowywane są urządzenia samoczynnej sygnalizacji na 5 przejazdach kolejowych. Wykonanie tych robót jest możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z budżetu państwa i Funduszu Kolejowego w wysokości 25 mln zł.

Jak poinformowała „Rynek Kolejowy” Małgorzata Kwiatkowska, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Centrum Realizacji Inwestycji Oddział w Lublinie realizowane właśnie zadanie wpisuje się w projekt rewitalizacji odcinka Radom- Kielce linii nr 8. Głównym założeniem tego zadania jest przywrócenie prędkości konstrukcyjnej dla pociągów pasażerskich. Dla trasy Radom-Skarżysko Kamienna wynosi ona 100 – 120 km/h, a dalej do Kielc – 90 km/h.

źródło: Rynek kolejowy
Odpowiedz

#42
Polskie Linie Kolejowe rozważają zamknięcie linii z Katowic do Krakowa, by przyspieszyć modernizację tej trasy. Gdy już skończą, przejazd skróci się do godziny.

Modernizacja linii E30 pomiędzy Zabrzem, Katowicami i Krakowem to jeden z największych kontraktów kolejowych w województwie śląskim od lat. Choć umowy na dofinansowanie unijne podpisano rok temu, to pierwsze prace na szlaku dopiero się rozpoczęły.

Pomiędzy Sosnowcem-Jęzorem a Jaworznem-Szczakową zamknięto już jeden z dwóch torów, a ekipy remontowe przygotowują się do demontażu torów i podkładów. Z tego powodu podróż z Katowic do Krakowa wydłużyła się już do ponad dwóch godzin, a będzie jeszcze gorzej.

Prawdziwe kłopoty zaczną się w przyszłym roku, gdy rozpocznie się modernizacja kolejnych odcinków: z Trzebini do Krzeszowic i dalej do stacji Kraków Główny Towarowy. Na długości 58 kilometrów będzie wiele miejsc, gdzie czynny będzie wtedy tylko jeden tor (drugi będzie w tym czasie modernizowany). Podróż do Krakowa potrwa wtedy nawet trzy godziny.

źródło: www.katowice.gazeta.pl
Odpowiedz

#43
A te "Zabrze" to chyba widnieje tylko w tytule projektu, bo nie widać, by się na coś zanosiło.
Odpowiedz

#44
Linia kolejowa Ustka – Szczecinek przed szansą na modernizację

Jest szansa na rewitalizację połączenia kolejowego Ustka - Szczecinek za 25 milionów euro. To oznacza modernizację torów i dworców. Pierwsze prace mogą rozpocząć się już w przyszłym roku.

Chodzi o unijne pieniądze, których Ministerstwu Transportu nie udało się przesunąć z programów kolejowych na drogowe.

- Ponieważ nasz region jest terenem zagrożonym wykluczeniem komunikacyjnym, mamy nadzieję, że uda się nam pozyskać te niewykorzystane fundusze. Już jesteśmy po pierwszych rozmowach - mówi Marek Biernacki, radny wojewódzki ze Słupska.

źródło: www.strefabiznesu.gp24.pl
Odpowiedz

#45
Ministerstwo Infrastruktury juz wybrało którędy puścić szybkie składy Wrocław - Warszawa. Wybrano linię przez Częstochowę Stradom, Koniecpol i dalej CMK. Nie żeby mi było smutno z tego powodu Smile

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... ister.html

No to już widzę kolejne niezadowolenia polityków z Łodzi.

PS. Pamiętam, że gdzieś już pisaliśmy na ten temat, ale nie mogę sobie przypomnieć (ani znaleźć) w którym temacie dokładnie). Jak coś to proszę o przeniesienie posta.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budowa nowych linii kolejowych pitagoras23 99 37 759 30.07.2015, 20:17
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  Likwidacja linii Bojanowo - Góra. Ruch drezynowy szansą na uratowanie linii? mikrobart 82 36 918 14.04.2015, 21:14
Ostatni post: sm31-131
  "Wąskie gardła" linii kolejowych Nadia_303 3 3 762 21.10.2013, 16:36
Ostatni post: Mariusz W.
  [Małopolskie] Nie wydamy pieniędzy na modernizację linii kolejowych Adams 0 2 553 10.07.2013, 11:07
Ostatni post: Adams
  Modernizacje linii - pytanie OfiaryTrakcjiPL 8 4 575 07.07.2013, 00:12
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.