Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś mocno agresywnego na wszelakie zielsko
#16
Pożyczę nożyce do żywopłotu i kupię sierp. Będę to oczyszczać do zera raz na 2-4 tygodnie. Nie będę stosować oprysków. Za niecały rok wyprowadzam się. Po tym czasie niech to zarasta ile chce.
Odpowiedz

#17
maszynista, wydajniej kosą.

A tak na zakońćzenie - po co pytałeś się o środki CHOT skoro rozwiązanie problemu jest takie proste i nie wymaga kombinowania.
...
Odpowiedz

#18
Pytałem o środki używane przez CHOT dla lepszego efektu. Po przejechaniu CHOTa linią kolejową 283 (która jest kilkanaście metrów od mojej ścieżki) widać, że środek jest bardzo wydajny i nie potrzeba dodatkowych zabiegów takich jak koszenie, dodatkowe odchwaszczanie.
Na kosę nie mam miejsca ani pieniędzy. Ja muszę dojechać rowerem do tej ścieżki (około kilometr). Sierp jest tańszy i mniejszy-powinien wystarczyć. Dostosowuję tą ścieżkę do prędkości powyżej 30 km/h (czyli większej niż prędkość na linii kolejowej 283-prędkość szlakowa 30 km/h).
Odpowiedz

#19
Cytat:Dostosowuję tą ścieżkę do prędkości powyżej 30 km/h
Postaw semafory przy okazji.

BP, MSPANC.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#20
maszynista napisał(a):Dostosowuję tą ścieżkę do prędkości powyżej 30 km/h (czyli większej niż prędkość na linii kolejowej 283-prędkość szlakowa 30 km/h).
Wyjaśnisz mi coś? W takim razie stopień oczyszczenia z chwastów powoduje zmiany prędkości maksymalnej? W takim razie w Polsce średnie szlakowe mogłyby tanio wzrosnąć - masowo kupujmy środki chwatobójcze ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#21
Hehe Tak napisałem z dostosowaniem ścieżki do takiej prędkości. Moja ścieżka biegnie wzdłuż linii kolejowej 283 (która jest oczyszczona z chwastów, a prędkość szlakowa wynosi 30 km/h ze względu na zły stan torów). Torowiska środkami chwastobójczymi nie naprawię ;-D
Odpowiedz

#22
..
Odpowiedz

#23
Obleśny Szczur napisał(a):A trójkąty widoczności?
Punkt dla Ciebie, tu mnie masz :-)

maszynista napisał(a):Moja ścieżka biegnie wzdłuż linii kolejowej 283 (która jest oczyszczona z chwastów, a prędkość szlakowa wynosi 30 km/h ze względu na zły stan torów).
No, to wyjaśnienie do mnie przemawia, w pewnym momencie bałem się, że uwierzyłeś w niszczącą działalność chwastów. Wybaczcie drobne zejście z tematu.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#24
Lubuszanin napisał(a):Są to m.in.
— Herbatoksol
— Gesatop (hunsgazdn DT — simazin)
— Gesaprim (hungazin PK — atrazin)
— Gramoxon -f- simaziin lub atrazin
— Reglone + simazin lub atrazin
— Herbatoksol -f- gramoxon
— Herbatoksol + reglone
Środki te są bardzo silne, a na niektóre trzeba mieć pozwolenia. Poza tym trzeba też pamiętać że stosuje się je w odpowiednim stężeniu i dawkowaniu, bo w przeciwnym wypadku mogłyby skazić ziemię.
Nie wiem po co Ci więc środki CHOT, nie dostaniesz ich od tak, zwłaszcza że jesteś niepełnoletni. Po prostu wystarczy kupić dużo Roundap'u i na jede sezon masz spokój.

A gdzie takie środki można kupić? Internet czy jakiś sklep? Czy jako zwykły obywatel mogę coś takiego nabyć?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.