Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dworce w naszych miastach
#16
TGV przedstawiony na wizualizacji jest chyba bardziej prawdopodobny w Dąbrowie niż taki dworzec...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
mikrobart napisał(a):
Maciej napisał(a):no, ale PLK się wypięło tyłkiem i z przejęcia nici.
A co ma PLK do dworca w Kościanie? Nie zarządzają nim PKP Nieruchomości?

Hmm.. no nie wiem, to było kilka lat temu, a wtedy się tym nie interesowałem ;P
Odpowiedz

#18
Centralny teraz po remoncie wygląda dużo lepiej, niż wcześńiej, a sami wiecie, jak ten Centralny wtedy wyglądał? Stolica Polski a główny dworzec zaniedbany, brudny, zniszczony. Ostatnio jak byłem w Warszawie na Centralnym to tam mi śię podobał ten dworzec.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#19
Ostatnio odwiedziłem dworzec w Tarnowskich Górach. Stacja od lat umierająca, co roku mniej połączeń, ostatnio skasowali do Opola, ale dworzec zmienił na lepsze. Z zewnątrz odnowiony, bardzo przyjemnie prezentuje, zachęca do odwiedzenia, bo również w środku jest czysto. Czynna 1 kasa, można siąść na ławce, ogólnie po kilku latach przerwy, widać, zmieniło na plus po moich obserwacjach. Nie było typowego dworcowego brudu, wszędzie czysto, kosze, rozkłady jazdy. Mała stacja, ale nie popadająca w ruinę, wręcz robiąca wrażenie drugiej młodości. Przykład dworca, gdzie jest mały ruch, ale wszystko w miarę dobrze prezentuje, sprawy techniczne, zapowiedzi pociągów, plakaty rozkładowe itp.
Odpowiedz

#20
A czy ktoś z was oparł się kiedyś urokowi Bydgoszczy Głównej? To dopiero "cudo", niedawno zrobili nowe zadaszenie nad 3 i 4 peronem. Szkoda tylko, że już podczas pierwszych ulew, woda leciała wprost na pasażerów. Budynek między wspomnianymi peronami "straszy". Nie ma pomysłów, by ożywić ten rejon miasta.
Odpowiedz

#21
My natomiast na podkarpaciu mamy się czym pochwalić - dworzec w Przemyślu już niedługo będzie znowu otwarty dla podróżnych Smile Więcej informacji tutaj:

http://www.rynek-kolejowy.pl/29825/Dwor ... ebawem.htm
Odpowiedz

#22
Jeszcze nie otwarty a już żyrandol ukradli Tongue
Odpowiedz

#23
Dworzec w Przemyślu został dziś oficjalnie otwarty. Podaję link do krótkiej fotorelacji przedstawionej przez jednego z podkarpackich MK Smile
Odpowiedz

#24
Miałem okazję być na tym dworcu przed remontem i już robił na mnie wrażenie. Teraz to już perła. Mam nadzieję, że przypilnują i graficiarze go nie "dopadną".
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#25
pitagoras23 napisał(a):Mam nadzieję, że przypilnują i graficiarze go nie "dopadną".

No oby monitoring zdał egzamin.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#26
Podkarpacka kolej ładnie się modernizuje, otwarto kolejny wyremontowany dworzec - tym razem w Przeworsku.



Autor filmu: maciek3561
Odpowiedz

#27
Świetne zdjęcia, dziękujemy za post. Czekamy na więcej.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#28
Dla mnie te zdjęcia mają jeszcze większe znaczenie, gdyż przedstawiają dworce Sosnowca, miasta gdzie się urodziłem, wychowałem, a moje zainteresowania koleją rodziły się na głównie na przedstawionych na fotkach dworcach. Brakuje mi w tym zestawieniu jedynie dworca Sosnowiec Maczki i przystanku Sosnowiec Jęzor. :-P
Niestety, ale żal serce ściska jak się patrzy do jakiej degradacji zostały doprowadzone dworce Południowy, Dańdówka, Kazimierz i brakujące Maczki. Przecież jeszcze nie tak dawno te dworce tętniły życiem. :-(
FAREN, fotki naprawdę świetne i podobnie jak mikrobart czekam na kolejne, także z innych dworców Zagłębia.

FARENT napisał(a):Jeśli ktoś chce obejrzeć więcej zapraszam do swoich galerii, linki w podpisie

Przejrzałem Twoją galerię, jak dla mnie jest to coś wspaniałego. Wielki szacun dla Ciebie za włożoną pracę i poświęcenie przy tworzeniu tej galerii. ;-)
Odpowiedz

#29
Dworzec PKP Gniezno
[Obrazek: dworzec_gniezno1.JPG]
[Obrazek: gniezno-dworzec-02.JPG]
[Obrazek: gniezno-dworzec-05.JPG]
[Obrazek: gniezno-dworzec-08.JPG]
Podobno wygląda bardzo dobrze w porównaniu z innymi dworcami. Ja mam inne zdanie na ten temat. Wszystko było by oki gdyby nie bezdomni. Czekając na autobus wole stać i marznąć na dworze niż wejść na poczekalnie w której bardzo śmierdzi. Bezdomni tam śpią i zdarzą się zę są agresywni. Ochrona tam praktycznie przyjeżdża co pól godz. Władze miasta jednak chyba nic nie robią z tą sprawą.
Odpowiedz

#30
Łza się w oku kręci, jak się patrzy do jakiej ruiny doprowadzono, jakby nie patrzeć zabytkowy dworzec w Maczkach. :-(
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katastrofalne dworce Polski Mark 44 22 106 15.03.2018, 18:59
Ostatni post: PeKaP
  Najpiekniejsze dworce kolejowe masovian 15 8 251 24.01.2018, 15:50
Ostatni post: matiii743
  Nieczynne dworce / stacje kolejowe w Wielkopolsce - prośba arlequin 6 3 821 19.06.2016, 23:16
Ostatni post: ET40
  Dlaczego dworce są takie duże? marcel_S 9 5 026 14.10.2014, 21:04
Ostatni post: puma2091
  Najpiękniejsze polskie dworce kolejowe Cinek 54 21 247 26.08.2013, 20:22
Ostatni post: Hedi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.