Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo o niekaralności
#1
Witam, ubrałem sobie za cel, żeby zostać maszynista.. Pierwszy kroczek w tym celu zrobilem-badania lekarskie i na początku sierpnia zaczyna mi się kurs na licencję(płacę z własnej kieszenii). Niestety ostatnio miałem konflikt z prawem i będę mial w papierach przestępstwo umyślne. Sytuacja wygląda tak, że na razie mam czyste papiery, aż do wyroku, który mi się uprawomocni dopiero za rok i pytanie do Was jest sens, żeby iść na ten kurs I później nie było problemów z znalezieniem pracy? Zorientowałem się i w mojej okolicy będą przyjęcia w lutym na maszynistów.Wiadomo, że są wymagane świadectwo o niekaralności, ale teoretycznie w lutym będę jeszcze je miał. Tez jest opcja wyciągnięcia o niekaralności teraz, ale nie wiem czy przyszły pracodawca będzie chciał z tak wcześniejsza data.  Co radzicie? Jej sens probowac brnąć w to?
Odpowiedz

#2
Szczerze? Odpusc sobie, to ze byles karany wyjdzie predzej czy pozniej a przez zatajenie tego faktu mozesz miec znowu problemy z prawem
Odpowiedz

#3
(17.06.2019, 22:08)Czarny napisał(a): Witam, ubrałem sobie za cel, żeby zostać maszynista.. Pierwszy kroczek w tym celu zrobilem-badania lekarskie i na początku sierpnia zaczyna mi się kurs na licencję(płacę z własnej kieszenii). Niestety ostatnio miałem konflikt z prawem i będę mial w papierach przestępstwo umyślne. Sytuacja wygląda tak, że na razie mam czyste papiery, aż do wyroku, który mi się uprawomocni dopiero za rok i pytanie do Was jest sens, żeby iść na ten kurs I później nie było problemów z znalezieniem pracy? Zorientowałem się i w mojej okolicy będą przyjęcia w lutym na maszynistów.Wiadomo, że są wymagane świadectwo o niekaralności, ale teoretycznie w lutym będę jeszcze je miał. Tez jest opcja wyciągnięcia o niekaralności teraz, ale nie wiem czy przyszły pracodawca będzie chciał z tak wcześniejsza data.  Co radzicie? Jej sens probowac brnąć w to?

olej januszy mikolstwa, dajesz oswiadczenie o niekaralnosci a nie zaswiadczenie, jak sam nie powiesz to nic nie wyjdzie i tyle
Odpowiedz

#4
Tylko ze UTK przed kazdym egzamien sprawdza czy nie jestes karany. Są firmy które przed podjeciem pracy wymagają zaswiadczenia z sądu(np. Majkoltrans). Jezeli skłamiesz w oswiadczeniu i to wyjdzie na jaw to mozesz miec kolejną sprawe karną w sądzie oraz cywilną o np zwrot kosztów szkolenia. Ja bym jednak poczekal kilka lat i starał sie o zatarcie wyroku, w takim przypadku masz tylko zamknietą droge do pracy np w policji czy innych sluzbach mundurowych ale jako maszynista juz nie.
Odpowiedz

#5
(18.06.2019, 20:08)CounterSpace838 napisał(a): Tylko ze UTK przed kazdym egzamien sprawdza czy nie jestes karany. Są firmy które przed podjeciem pracy wymagają zaswiadczenia z sądu(np. Majkoltrans). Jezeli skłamiesz w oswiadczeniu i to wyjdzie na jaw to mozesz miec kolejną sprawe karną w sądzie oraz cywilną o np zwrot kosztów szkolenia. Ja bym jednak poczekal kilka lat i starał sie o zatarcie wyroku, w takim przypadku masz tylko zamknietą droge do pracy np w policji czy innych sluzbach mundurowych ale jako maszynista juz nie.

A skąd Ty czlowieku wiesz że UTK sprawdza każdą osobę w systemie karnym. Moga sprawdzać czy wszystkie dokumenty są złożone prawidłowo do otrzymania potem licencji czy świadectwa ale nie że wszystkich tak wertują bo by musieli mieć armię ludzi do tego..a póki co takimi sprawami na cały kraj to w UTK zajmuje się raptem kilka osób...!  Kolejny fachowiec i informator forumowy...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#6
Ja tylko może przypomnę, że poświadczenie nieprawdy jest przestępstwem, a wystąpi głupia rzecz, że policjant przy wydarzeniu zacznie weryfikować dane i już dojdzie do tego, że jesteś karany. Wtedy problem się nawarstwi. Ponadto ludzie różne rzeczy gadają i przełożony może nabrać podejrzeń.

P.S. Nie trzeba armii ludzi tylko przeciętnego systemu informatycznego.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Mnie kobieta z osrodka szkoleniowego gdy składałem oswiadczenie o niekaralnosci ostrzegala ze przed egzaminem na licencje osrodek zglasza egzamin i wysyła liste osob z danymi i UTK sprawdza czy osoby zapisane na egzamin nie wiszą w rejestrze karnym. Podobnie jest przed egzaminem na swiadectwo gdy to pracodawca zgłasza egzamin.
Odpowiedz

#8
Tylko, ze na razie mam czyste papiery. Mam aby w systemie policji, ze mialem konflikt z prawem.Wyrok dopiero się uprawomocni za jakiś rok.. Przy odrobinie szczęścia już będę przechodził szkolenie, jak się zdecyduje pójść.
Odpowiedz

#9
A tak czasem licencji nie zawiesza się w momencie skazania za przestępstwo umyślne?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Wyrok sie uprawomocni za rok a egzamin na swiadectwo jak dobrze pojdzie bedziesz mial za 2 lata. Twoj pracodawca wysle Twoje dane do UTK przy zgłaszaniu egzaminu i wtedy wyjdzie szydlo z worka. Rob jak uważasz ale moim zdaniem po raz kolejny sie pakujesz w kłopoty, jezeli teraz masz zawiasy a potem dojdzie Ci sprawa np za skladanie faszywych oswiadczen to narobisz sobie niezlego smrodu, ale to twoje zycie i twoje wybory
Odpowiedz

#11
Nawet jak jakimś cudem niczego się nie doszukają i zostanie maszynistą, to przy pierwszym lepszym wypadku podczas jazdy, będzie miał na karku prokuratura/UTKa który prześwietli go na wylot w poszukiwaniu jakiegoś uchybienia i prawda wyjdzie na jaw. No chyba że zakłada iż nic takiego go nie spotka, ale chyba nie ma w tym kraju maszynisty który by nie miał choć raz jakiegoś wypadku z udziałem auta/człowieka itp. w swojej karierze.
Odpowiedz

#12
Wymóg niekaralności znalazłem tylko w rozporządzeniu na temat licencji maszynisty. Rozporządzenie dot. świadectwa nie zawiera tego wymogu (nie znalazłem nigdzie zapisu)
Musisz iść do prawnika i zapytać (porada prawna kosztuje wiele mniej niż licencja). Możesz też napisać to UTK.
Cofnięcie świadectwa np. u jednego z przewoźników następuje po:
Decyzję o zawieszeniu świadectwa wydaje pracodawca w następujących przypadkach:
1.wydania przez Prezesa UTK decyzji o zawieszeniu licencji maszynisty, w związku z czasowym nie spełnianiem warunków zdrowotnych, fizycznych i psychicznych wymaganych od osób posiadających licencję
2.uchybień w pracy mogących spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego
3.uczestnictwa maszynisty  w  poważnym  wypadku,  wypadku  lub  incydencie –w  razie uzasadnionego podejrzenia utraty zdolności do wykonywania czynności maszynisty lub na żądanie komisji wypadkowej,
4. przerwy w  wykonywaniu  czynności  na  stanowisku  maszynisty  trwającej  co  najmniej 6 miesięcy,
5.uzyskania negatywnego wyniku okresowego sprawdzianu wiedzy i umiejętności,
6.otrzymania wniosku Prezesa UTK o zawieszenie ważności świadectwa maszynisty;
7.po uzyskaniu orzeczenia lekarskiego o niezdolności do wykonywania pracy na stanowisku maszynisty.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 782 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 172 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.