Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca jako maszynista
#16
Ja uważam tak.. jeśli podoba ci się tematyka kolejowa, cos fajnego w tym widzisz, to oczywiście idź do takiej szkoły/klasy ... o przyszłość się jeszcze nie martw, nawet jak się tobie odwidzi to i tak wykształcenie po tej szkole będziesz miał i tytuł technika a co potem postanowisz to jeszcze daleka droga,nikt do żadnej pracy której nie będziesz chciał wykonywać po tej szkole cię nie zmusi więc ucz się na spokojnie i korzystaj z młodości , praca przyjdzie potem
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#17
Cześć, sam skończyłem szkołę kolejową dwa lata temu (technik elektroenergetyk transportu szynowego) i od prawie dwóch lat pracuję na kolei za miesiąc po egzaminach będę maszynistą. Powiem tak, jak skończysz kolejówkę prace na kolei napewno znajdziesz, i nie radze brać stypendium od CARGO, moja szkoła podpisała umowę z PKP PLK, i osoby które miały średnia powyżej 3,5 lub 4 nie pamiętam, mogły jeśli chciały dostawać co miesiąc stypendium, ale warunkiem było to że po szkole musieli 3 lata odpracować jako automatycy w PLK. Trzech moich kolegów się na to zgodziło, licząc, że po szkole uda im się to jakoś obejść, i że po prostu przyjmą się do jakiejś spólki na maszynistów, nie udało się, i musieli to stypendium które wzięli od PKP PLK oddać, a nawet troche więcej, wyniosło ich to 14tys. na osobę. Także nie polecam, bo tak jak koledzy wyżej pisali, możesz skończyć jako spawacz na wagonówce. I polecam zrobić sobie jeszcze badania przed pójściem do kolejówki, takie jakie robi sie maszynistom, bo kkilku moich kolegów zmarnowało sobie rok życia, bo po roku wyszło, że zdrowie nie pozwala im na prace jako maszynista.
Odpowiedz

#18
(29.05.2018, 13:26)Enigmen napisał(a): Cześć, sam skończyłem szkołę kolejową dwa lata temu (technik elektroenergetyk transportu szynowego) i od prawie dwóch lat pracuję na kolei za miesiąc po egzaminach będę maszynistą. Powiem tak, jak skończysz kolejówkę prace na kolei napewno znajdziesz, i nie radze brać stypendium od CARGO, moja szkoła podpisała umowę z PKP PLK, i osoby które miały średnia powyżej 3,5 lub 4 nie pamiętam, mogły jeśli chciały dostawać co miesiąc stypendium, ale warunkiem było to że po szkole  musieli 3 lata odpracować jako automatycy w PLK. Trzech moich kolegów się na to zgodziło, licząc, że po szkole uda im się to jakoś obejść, i że po prostu przyjmą się do jakiejś spólki na maszynistów, nie udało się, i musieli to stypendium które wzięli od PKP PLK oddać, a nawet troche więcej, wyniosło ich to 14tys. na osobę. Także nie polecam, bo tak jak koledzy wyżej pisali, możesz skończyć jako spawacz na wagonówce. I polecam zrobić sobie jeszcze badania przed pójściem do kolejówki, takie jakie robi sie maszynistom, bo kkilku moich kolegów zmarnowało sobie rok życia, bo po roku wyszło, że zdrowie nie pozwala im na prace jako maszynista.

Rozumiem, właśnie mi zależy na tym żeby ukończyć tą szkołę i dopiero wtedy będę się zastanawiał nad spółką dużo osób odradza mi tę spółkę (PKP Cargo) Smile
A jeśli chodzi o badania to za miesiąc dostanę skierowanie do lekarza medycyny pracy, więc myślę że z tym nie będzie problemu.
Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam Smile
Odpowiedz

#19
Idź do tej szkoły tylko nie wchodź w żadne programy stypendialne czy jak kto woli lojalnościowe XD. Też znam 2 osoby które na to się złapały (poza koleją). Miały być operatorami robotów w fabryce podzespołów do VW a jak skończyli szkołę to zaproponowano im posadę magazyniera w tejże fabryce.....jeżeli nie to niech oddają kasę za stypendium.
Odpowiedz

#20
Witam
Jako, że kończę gimnazjum i jestem pewien, że chciałbym zostać maszynistą to mam kilka pytań.
Znalazłem u mnie w mieście szkołe (ZSK Poznań) Konkretnie chodzi mi o profil "Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego" Piszę tam: Maszynista lokomotywy elektrycznej po zdobyciu licencji, a na dole, że Patronatem klasy są Koleje Wielkopolskie. Jest to jakieś ułatwienie do zdobycia licencji? Czy o co chodzi z tym patronatem? Z góry dzięki ! 

(Link https://www.zsk.poznan.pl/index.php/pane...-szynowego)
Odpowiedz

#21
Mając technika transportu kolejowego możesz podejść eksternistyczne do egzaminu na licencję po ukończeniu 20 roku życia. Z technikiem elektroenergetykiem transportu szynowego nie wiem jak się sprawy mają. Najlepiej zadzwoń do.UTK . Poza tym maszynistą zostajesz po zdobyciu świadectwa, licencja usprawnia Cię tylko do przystąpienia do kursu na świadectwo u pracodawcy
Odpowiedz

#22
(09.06.2018, 15:37)Konrad1961 napisał(a): Mając technika transportu kolejowego możesz podejść eksternistyczne do egzaminu na licencję po ukończeniu 20 roku życia. Z technikiem elektroenergetykiem transportu szynowego nie wiem jak się sprawy mają. Najlepiej zadzwoń do.UTK .  Poza tym maszynistą zostajesz po zdobyciu świadectwa, licencja usprawnia Cię tylko do przystąpienia do kursu na świadectwo u pracodawcy

A co z tym patronatem Kolei Wielkopolskich?
Odpowiedz

#23
No np to że mogą Ci zaproponować pracę po szkole, np na ich szopie w Zbaszynku
Odpowiedz

#24
a np. świadectwo maszynisty mogą zaproponowac? w sensie zatrudnienie na maszyniste?
Odpowiedz

#25
Tak mogą, o ile Ci zdrowie pozwoli
Odpowiedz

#26
Ok dzięki! Big Grin Myślę, że bede probował dostac sie do tej klasy! Na pewno jakos ulatwi mi to zostanie maszynistą!
Odpowiedz

#27
Ja mam najbliżej do szkoły kolejarskiej w Jaworznie o kierunku Technik Transportu Kolejowego, dlatego tam idę i się poświęcam Big Grin Słyszałem od jednej osoby że po tym kierunku ( Technik Transportu Kolejowego) nie da się dostać na maszynistę tylko trzeba mieć ukończone technik elektroenergetyk, ale to nie prawda.
Odpowiedz

#28
Przy obecnych możliwościach zdobywania wykształcenia oraz pracy jako maszynista uważam, że wiązanie się typowo ze szkołą kolejową + dodatkowo jeszcze uwiązywanie się w jakieś umowy typu szkoła-uczeń-pracodawca, to średnie posunięcie, tym bardziej, że często takimi osobami zatykają luki na innych stanowiskach, a nie na stanowisku maszynisty. Wydaje mi się, że lepiej mieć alternatywę w innym zawodzie, z tego względu iż być może nie zawsze będziesz tym maszynistą. Skończysz jakiegoś technika elektroenergetyka, zdrowie siądzie i wyślą takiego osobnika na warsztat. Mając w zanadrzu całkiem inne wykształcenie, być może uda zdobyć pracę w jakimś stopniu równej płacą do pracy maszynisty. Dzisiaj znam ludzi po AWFie jako mechaników, także moim i tylko moim zdaniem, nie jarałbym się tak tymi kierunkami, bo może lekkim atutem są, ale czasami mogą oddalać od zawodu maszynisty.
Odpowiedz

#29
Witam. Jestem nowy na forum i od razu informuje że nie wiem jak zakładać nowe wątki. Otóż mam pytanie. Od dziecka otaczała mnie kolej. Można powiedzieć że jest to moja pasja z która chciałbym wiązać swoją przyszłość. I mam pewne pytanie gdyż chciałbym być maszynista. Czy szczególnością jest posiadanie wykształcenia zawodowego lub technicznego w kierunku elektryka? Czy to że ukończyłem liceum ogólnokształcące Od razu mnie skreśla? I jak to jest z wadą wzroku? Stwierdzony lekki astygmatyzm.
Odpowiedz

#30
Ja mam lekki astygmatyzm i nie mam wyszktalcenia elektrycznego a szkołę się aktualnie na świadectwo. Teraz są takie braki że każdego kto przejdzie badania biorą.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Kobieta, jako maszynista w Cargo - Dlaczego nie? MartaMechanikCargo 5 721 20.03.2024, 12:02
Ostatni post: vulcan
  Praca jako rewident a uwalone badania na licencji Kamilnexia 4 1 121 08.06.2023, 23:19
Ostatni post: Kamilnexia
  Praca jako sygnalista - operator automatycznego systemu ostrzegania erkom 0 675 30.11.2022, 21:11
Ostatni post: erkom
  Praca jako stażysta maszynista w Kolejach Malopolskich kilka pytań sherdog 7 2 492 21.04.2022, 10:07
Ostatni post: 4est
Big Grin Praca maszynista na świadectwie szopa Szymczak101 1 1 346 25.11.2021, 21:39
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.