Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko
#10
VI Parada lokomotyw w Międzyrzeczu

W dniu 23 czerwca 2019, w Międzyrzeczu odbywała się VI Parada Lokomotyw. Postanowiłem się na nią wybrać i skorzystać z pociągu specjalnego do Sulęcina. Wyruszam w sobotę, 22 czerwca, komunikacją zastępczą z Łęczycy do Kutna. Tam przesiadam się na kibelka do Torunia. W Toruniu przeskakuje do SPOTA z Olsztyna do Bydgoszczy. w Bydgoszczy mam sporo czasu, który wykorzystuję na zwiedzanie. Na dworzec powracam na trochę przed odjazdem pociągu. Na regio do Piły również zjawia się SPOT. W Pile szybka przesiadka na szynobus z Chojnic do Krzyża. Jazda po zaliczonej trasie. W Krzyżu pół godziny do kolejnego Regio do Kostrzyna. Szynobus SA137. Wysiadam w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie mam nocleg. Następnego dnia Gorzów opuszczam na pokładzie linka do Zielonej Góry. Pociąg opuszczam w Międzyrzeczu. Na stacji stoi już parowóz ze swoim składem. Duńczyk, który pojedzie do Sulęcina ze mną na pokładzie, dojeżdża chwilę później. Odjeżdżamy zgodnie z planem. Krótki postój na zdjęcia, jest w Trzemesznie Lubuskim. W Sulęcinie około 10 minut przerwy. W drogę powrotną udaje się już więcej osób. W Międzyrzeczu jesteśmy kilkanaście minut po czasie, przez przepuszczanie TLK. Chwilę po naszym przyjeździe rozpoczyna się parada. Pojazdy najpierw przejeżdżają pojedynczo, a następnie razem powracają w perony stacji. Wykonują one kilka przejazdów. Ja udaje się do centrum na obiad, a następnie obejrzeć rynek. Na stację powracam około godziny 15. Międzyrzecz opuszczam linkiem z Gorzowa do Zielonej Góry. W Zbąszynku przesiadka na osobówkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski jestem przed 18 i udaje się na nocleg. Następnego dnia wyruszam po 7 WAWELEM. Zaliczam jeszcze krótką łącznicę Franklinów - Stary Staw, a około 10.30 opuszczam pociąg w Łodzi Widzewie.
Szczegółowa relacja: http://kolejwedlugmnie.blogspot.com/2019...zeczu.html


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko - przez superpkpkolej - 09.08.2019, 15:51

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje podróże, małe i duże Tomasz K. 173 82 935 01.03.2023, 11:01
Ostatni post: Tomasz K.
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 14 039 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 283 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 768 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.