Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy program rządowy w sprawie przywrócenia autobusowych połączeń w Polsce
#23
Ale ja nie mówiłem o przywróceniu PRL - u w Polsce.
Zresztą tego i tak już by się nie dało zrobić, bo nie te czasy i nie ten ustrój. Tylko chodzi mi o to, że jak dawniej były połączenia czy to PKS, czy też PKP w Polsce, to one były w każdym miejscu Polski.
Najmniejsze miejscowości miały połączenia, a dziś, w wielu takich miejscach nie ma już żadnych połączeń, a czasem tylko stare, dworcowe budynki, które są też w ruinie.
Połączenia autobusowe, gdzie kiedyś dojeżdżały wszędzie, dziś tam już nic nie jeździ. BUSY prywatnych przewoźników omijają te miejscowości i jeżdżą tam, gdzie im się opłaca, czyli na tych, popularniejszych trasach.
Co z tego, że teraz jest to prywatne, jak wszędzie nie dojeżdża? Wszystko się, jak zawsze, rozbija o kasę. Jak gdzieś brakuje środków finansowych, to nic nie funkcjonuje, bo nie ma za co.
No a dawne połączenia np. kolejowe, gdzie kiedyś kursowały pociągi osobowe, między nawet większymi miastami, zostały zdjęcie z tych tras, podobno z nieopłacalności.
Jak pociągi miały kursować puste i wozić tylko 10 podróżnych, to jasne, ze się nie opłacało, bo takie "połączenia" na kilkunastu, czy też na kilkudziesięciu kilometrach trzeba było utrzymać finansowo.
To były koszty: energii elektrycznej, gdzie sporo PKP płaci PKP Energetyka i pensje dla konduktorów oraz utrzymanie całych składów pociągów.
I na tym, spółki PKP oszczędzały, żeby były mniejsze koszty.

A pewnie sporo takich połączeń kolejowych w Polsce zlikwidowano, głównie w Przewozach Regionalnych.
Jak PKP było państwowe, to, PAŃSTWO wszystko finansowało, każde połączenie. Nawet DRÓŻNICY byli w tych budach i im też płacono pensje. Teraz to się likwiduje dla oszczędności.
Może problemem nie jest to, że, przewoźnicy w PKS i PKP są spółkami i firmami prywatnymi, tylko problemem, jak zawsze są pieniądze, a bardziej ich ciągły brak.
Gdyby Polska była bogata, tak jak np. Norwegia, to, mimo prywatnych przewoźników, wszędzie byłyby połączenia, bo byłyby na to wystarczające środki.
Ale, Polska się nadal boryka z brakiem środków, bo potrzeb jest coraz więcej.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy program rządowy w sprawie przywrócenia autobusowych połączeń w Polsce - przez Koni - 12.08.2019, 17:42

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program do montowania filmów 4K Dudzio 3 3 218 18.05.2016, 15:04
Ostatni post: KOLEJWIZJA
  Program do obróbki filmów Squash 14 5 192 05.08.2013, 15:29
Ostatni post: Squash

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.