Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy program rządowy w sprawie przywrócenia autobusowych połączeń w Polsce
#14
Pewnie kolega Szanowny ma racje i ja tego nie kwestionuje.
Każdy ma prawo do swojej racji, bo mamy: wolność wypowiedzi. Ja też nie twierdziłem, że w czasach komunistycznych było fajnie i zawsze dobrze.
Mi bardziej chodzi, jak to wyglądało pod kątem: pracy i finansowania różnych instytucji z budżetu państwa.
W żadnym kraju nie działa wszystko idealnie. Nawet w bogatych krajach. W Stanach Zjednoczonych, gdzie kraj jest uznawany za najbogatszy na świecie i ma najbogatszą gospodarkę, a niektóre stany, od lat borykają się z biedą społeczną.
To jest: kraj kontrastów.

Wracając do Polski, za czasów komuny była w miarę dobra: równość społeczna, bo praca była nie tylko wszędzie, ale było prawie wszystko państwowe i do tego panował w społeczeństwie: NAKAZ PRACY.
Władza się sprzeciwiała: lenistwu, niepracowitości i na takich, którym się pracować nie chciało, inaczej patrzono.
Problem był przede wszystkim taki w okresie PRL - u, że, tak jak dzisiaj, było wielu takich, którzy chcieli sobie robić, co chcieli i sprzeciwiali się: rygorowi, jakiejś dyscyplinie, którą wprowadziła Ludowa Władza.
Niektórym się to nie podobało, dlatego te strajki na ulicach organizowali.
A ja nie mam nic przeciwko: dyscyplinie, bo ona czegoś ludzi uczy. Wolność też ma pewne granice, a dziś ludzie często ją przekraczają.
Ale tak, wracając już do głównego tematu, to prawda jest taka, że, w czasach PRL - u, było prawie wszystko państwowe, PKS był państwowy i dojazdy były wszędzie autobusami.
Autobusy jeździły nawet do zabitych dechami wsi, bo państwo to finansowało. Wprawdzie nie było w tamtym okresie "nowoczesności", jak teraz, były zwykłe, polskie samochody i wiele tak tych samochodów też nie było, ale czymś jednak ludzie mogli jeździć i dojazdy były wszędzie. To się zmieniało już, jakoś w połowie lat 90 - tych.
To, że już potem były pewne zaniedbania w Polsce, już w latach 90 - tych, to już trochę inna sprawa.
To był błąd i wina konkretnych ludzi.
Skądś biorą się te problemy, że w wielu miejscowościach w Polsce zapomniano o ludziach, którzy są "wykluczeni komunikacyjnie", a w czasach PRL - u takich problemów nie było, bo ludzi wożono wszędzie.

Pewne rzeczy się "mijają z prawdą" i nie można niektórym ludziom wierzyć w to, co opowiadają.
Bo każdy dziś ma prawo do swojej racji, jaka by ona nie była i nie w każdej RACJI jest prawda. Nawet nie jest pewne, czy rząd PiS wszędzie w Polsce stworzy ten PROGRAM o: przywracaniu połączeń autobusowych.
Na razie są to tylko zapowiedzi, ale w praktyce może być trochę inaczej. Tak samo, jak, co ciekawe, stworzyli kolejny PROGRAM mieszkanie plus, który tylko częściowo w Polsce ruszył.
No i się dowiedziałem, że już ciężko z tymi mieszkaniami, bo i tak ceny za wynajem takich mieszkań są rynkowe. Każdy chce lepiej na czymś zarabiać. I być może nie uda się do końca rozwinąć: mieszkania plus.

To nie jest prosta i łatwa sprawa rządu.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy program rządowy w sprawie przywrócenia autobusowych połączeń w Polsce - przez Koni - 09.08.2019, 16:09

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program do montowania filmów 4K Dudzio 3 3 218 18.05.2016, 15:04
Ostatni post: KOLEJWIZJA
  Program do obróbki filmów Squash 14 5 192 05.08.2013, 15:29
Ostatni post: Squash

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.