Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- booua - 29.05.2013

Ja bym tego nie nazwał ŚZPR 2.0 tylko co najwyżej 0.5. Tak miernej oferty nawet PRy za czasów swojego panowania nie miały. To co się dzieje to obecnie nic innego niż wygaszanie popytu poprzez działania UMWŚ, który obecnie daje wolną rękę KŚ jedynie w kwestii wychodzenia pracowników do WC, a pozwolę sobie snuć domysły, że u marszałka za kolej odpowiada podobnie jak w zespole mającym opracować budowę elektrowni jądrowej w Polsce jakiś model, fryzjer czy stolarz. Przecież miało być tak pięknie: nowoczesne pociągi, reaktywacja upadających linii. Niestety zabrały się za to osoby niekompetentne i to nie tylko w KŚ no i mamy skutki, niestety opłakane.

Długi KŚ są na poziomie majątku spółki. Niestety wszyscy dzielnie na to pracowali, UMWŚ, zarząd, pracownicy, którzy olewali swoją pracę, nie kontrolując biletów (nie celuję w tych "dobrych", ale w tych prezentujących "mamtogdzieśyzm" - chodzą słuchy, że tych z ŚZPR :-P). Teraz może będzie lepiej i plan naprawczy może zacznie działać (albo w grudni przywitamy PRy), ale co z tego skoro teraz ludzie polubią KZK GOP?

http://www.rynek-kolejowy.pl/45486/Bieg ... u_trwa.htm
Hitem ostatniego tygodnia jest wypowiedź pana Biegi, czyli konstruktora grudniowego rozkładu KŚ. Może trochę obronię to co zrobił ten pan pod koniec zeszłego roku, ale chciałbym powiedzieć, że rozkład ten było układany po EZT/SZT a nie jak się w KŚ nagle okazało, że mamy mnóstwo wagonów i lokomotyw, a na stacjach końcowych mamy 5 minut luzu. Troszeczkę nie fair, kogoś tu chyba oszukano i zwalono na niego winę. "Poprawa ekonomiki przewozów jest możliwa tylko poprzez zwiększanie pracy eksploatacyjnej". Niestety chyba na Śląsku nie wszyscy o tym wiedzą. Do tego 63-proc. rezerwa taborowa, nadmiar pracowników, który jeszcze bardziej uderzy KŚ po czerwcowej korekcie. A w roku 2014 adieu KŚ!

Dzisiaj na KS 99813 padł SA138, który większość czasu stoi na grupie, a jak wyjedzie to się psuje ;-) NeoSA109? ;-) Oto nasza nowa jakość. Dodatkowo po raz kolejny mamy zapewnienia, że Herosy i VT wyjadą do końca czerwca. Śmiech na sali. Dwie najbardziej absurdalne umowy na tabor ciągle tego taboru nam nie dały.

Ach, zapomniałbym. Wkrótce przywitamy na śląskich torach kolejne kibelki!
http://kolejeslaskie.com/upload/1369848786notice_12.pdf


- giergo - 11.06.2013

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Ciekawe na ile prawdziwa jest ta informacja, bo zalatuje co najmniej faktem :>
Pierwszy złożę podpis, tylko czy nowe na pewno będzie lepsze?


- hutterdm - 15.07.2013

A ja chciałem zwrócić uwagę na pewien fakt, który mnie zaintrygował wczoraj. Jak zwykle mniej więcej co miesiąc jadę z Łodzi przez Górny Śląsk a wczoraj akurat na Górny Śląsk. Kupiłem sobie bilet w kasie PR w Łodzi bilet ze zniżką 51% na odcinek Częstochowa - Gliwice. Jak zwykle nie było z tym problemu, w pociągu kontrola, okazanie dokumentu i wszystko ok. bilet oczywiście wystawiony na KŚ. Po przybyciu do Gliwic poszedłem od razu kupić bilet powrotny na odcinek Gliwice - Katowice, skąd miałem TLK do Łodzi. podchodzę do kasy KŚ i mówię, że 51% do Katowic. A pani w kasie zaskoczona: jaki pan chce bilet? Mówię, że studencki, a ona, że nie ma w KŚ ulgi dla studentów. No to ja pokazałem bilet kupiony w Łodzi no to była jeszcze bardziej zaskoczona i pokazała go drugiej kasjerce mając szeroki uśmiech na twarzy. Mówię, że cały czas tak jeżdżę i nigdy nikt mi czegoś takiego podczas kontroli nie powiedział. Pomyślałem, że może słynny plan naprawczy polega na zniesieniu ulg i ostatecznie sprzedała mi cały bilet za 5 pln. I stwierdziła, że jeżdżę na taką ulgę ale do czasu, bo w końcu wpadnę jadąc na takim bilecie. Tymczasem wsiadając do pociągu do Katowic zaczęła się kontrola i widzę, że normalnie studenckie legitymacje ludzie wyciągają no to pytam konduktorki czy jest ta ulga czy nie? Była zaskoczona, sprawdziła numer kasy na bilecie i powiedziała, że idzie zadzwonić do tej kasy.

Więc?


- jackii - 15.07.2013

hutterdm, dziwne zachowanie kasjerki. Wszak ulga studencka jest ulgą ustawową. Czyli KŚ nie mogą jej ot, tak sobie zlikwidować. Proponuję zgłosić sprawę do UTK.


- kebeka - 15.07.2013

To już raczej nie wina KŚ tylko ta kasjerka była jakaś niekompetentna. Napisz na nią skargę do KŚ.


- hutterdm - 15.07.2013

Na razie się wstrzymam ze skargą, zobaczę czy będą następne takie sytuacje ze zniżkami w KŚ ;-) W każdym razie bilety jako dowód to mam.


- Tomasz K. - 15.07.2013

Albo podać kod zniżki i po problemie Smile


- psim - 15.07.2013

Panie, Panowie, kto się zgłasza na prezesa KŚ? Wymagania nie są przesadnie wygórowane :-P


- hutterdm - 16.07.2013

No tak, z wymagań nie wynika, że trzeba wiedzieć co to jest pociąg...


- REGIOchłopak - 16.07.2013

Od jutra do 19.07 będzie jeździł osobowy Gliwice-Katowice p. Zabrze Makoszowy odjazd o 8:28 z Gliwic. Więc jeśli ktoś chce zaliczyć linię to ma okazję za 5zł Smile


- Tomasz K. - 16.07.2013

REGIOchłopak, Jedziesz?


Ja się wybieram, tylko jeszcze nie wiem kiedy :-D ktoś jeszcze?


- puma2091 - 16.07.2013

A 19.07 jeszcze będzie latał? I on ma relację Gliwice-Kato-Gliwice czy tylko w jedną stronę?
A jeśli nie to o której odjeżdża z Katowic?


- Tomasz K. - 16.07.2013

Z tego co wiem, to tylko w jedną stronę.
Do 19 włącznie.


- jackii - 17.07.2013

psim napisał(a):Panie, Panowie, kto się zgłasza na prezesa KŚ? Wymagania nie są przesadnie wygórowane :-P
Wymagania na to stanowisko są takie, że trudno ich nie spełnić Smile
Więc zasadniczo każdy może się zgłosić. Tylko kto by chciał wiązać przyszłość z tą firmą?


- REGIOchłopak - 17.07.2013

Przejazd p. Zabrze Makoszowy zaliczony...Frekwencja nie dopisała ale wraz z MK_Śląsk przemierzyliśmy niecodzienną trasę do Katowic Smile Kto nie zaliczył to polecam bo warto fajna trasa, a czasem nawet niezła prędkość. Dziś jechał Flirt na tej trasie...