Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- jackii - 24.10.2012

psim napisał(a):To bardzo dobrze świadczy o stanie finansowym KŚ, skoro mogą sobie pozwolić na płatności "z dołu".
A deklaracja płatności z góry za wynajmowane lokomotywy?

W dniu dzisiejszym KŚ ogłosiły o wszczęciu postępowania na świadczenie usług ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczenia casco pojazdów szynowych.

Szczegóły: http://kolejeslaskie.com/upload/1351094163notice.pdf


- ET40 - 27.10.2012

Śmiały plan, czy realny - nie wiem. Sam fakt istnienia jakichkolwiek planów awaryjnych w sytuacji takiego pośpiechu dobrze świadczy o spółce.


- jackii - 30.10.2012

KŚ oficjalnie na konferencji prasowej ogłosiły, że mają gotowy rozkład, który zostanie zaprezentowany wraz z nową taryfą 29. października. 29. października zapowiedzieli prezentację 30. I co? I psinco!
Jakoś inne spółki potrafiły ogłosić propozycje. Czy KŚ nie mogło ogłosić projektu? Mogło. Tylko widocznie coś takiego jeszcze nie istnieje. Tylko tyle i aż tyle!

Ja osobiście nie mam zaufania do biznesowych kłamców. Przywykłem do załatwiania różnych spraw z kontrahentami "na gębę". Z KŚ się tak nie da. Gdybym miał kiedykolwiek - co nie daj Bóg - współpracować z KŚ, to ta współpraca by była koszmarem. Wszelkie uzgodnienia, wszelkie transakcje poprzedzone formalnym podpisaniem papierów? Nie, dziękuję...


- DamianT - 31.10.2012

Mnie ciekawi, czy w nowym roku KŚ będą honorować bilety PR, na przykład turystyczny.


- przewoz - 06.11.2012

Ustawowy czas jest mniej więcej taki, później to się odbyć nie powinno.


- DamianT - 09.11.2012

Podoba mi się bilet dobowy za 26zł. To taniej niż z Częstochowy do Katowic i z powrotem. Nie wspominając o wypadzie w góry do Wisły czy Zwardonia.


- psim - 16.11.2012

Co to jest linia S19? Coś jak peron 9 i 3/4? Niby jest w spisie, ale nikt jej nie widział? ;-)


- jackii - 16.11.2012

psim, chyba tak. Kto wie, może ta linia jest jeszcze bardziej tajemnicza niż osławiona taryfa KŚ?


- Tomasz K. - 17.11.2012

psim, jackii, S19 To linia Gliwice-Gliwice Łabędy-Gliwice Kuźnica-Pyskowice=Paczyna-Lubliniec i powrót. KŚ rozważa opcję, aby w przyszłości wznowić tam regionalny ruch pasażerski.


- psim - 17.11.2012

MK_ŚLĄSK napisał(a):KŚ rozważa opcję, aby w przyszłości

Ale na rozkładzie widzę już twardo bryluje, zarówno w informacjach o liniach przez daną stację, jak i o przesiadkach. Tylko rozkładu dla samej linii jakoś nie ma.

Czy inne z licznych nowych linii KŚ są równie wirtualne?

[ Dodano: 2012-11-17, 14:50 ]
Z oznaczeniami terminów kursowania też kogoś ostro pogięło (i chyba wiem kogo, panie Staszku).

Jak można utrzymywać podwójny poziom abstrakcji? Nie dość że w użyciu są oznaczenia "kolejowe" (literki), to jeszcze do tego druga warstwa odnośników? W stylu:

(35) kursuje w (E) oprócz (6) w okresie 28 XII–9 II oraz oprócz 27,31 XII, 2,3 I

Masakra. Ludzie podróżujący koleją nie są kolejarzami!!! Ani specami od rozwijania formuł matematycznych. PRy mimo wszystko miały to rozwiązane jednak lepiej (czytelniej).

[ Dodano: 2012-11-17, 15:02 ]
Za to KMy mogą już się uczyć od KŚ przejrzystej numeracji linii w regionie. To oznaczenie, jakie tęgie głowy w mazowieckim wymyśliły to potworek, wołający o pomstę do nieba.


- rustsaltz - 17.11.2012

Z moich rejonów strzał w stopę z KKA w najbardziej obleganych godzinach plus jest taki, że zlikwidowano postoje na zadupiach.


- hutterdm - 17.11.2012

Dla mnie plusem jest wprowadzenie autobusów do Szczyrku, mam nadzieję, że w Wiśle też autobusy będą skomunikowane.


- rustsaltz - 17.11.2012

A czemu służą autobusy z Piotrowic do Ligoty? Uj*baniu KZK GOPu w kolejnym rejonie? Big Grin


- Tomasz K. - 17.11.2012

rustsaltz, Nie.
Po prostu pociągi KŚ do/z kierunku Bielsko/Wisłą nie będą obsługiwały stacji Katowice Ligota, będzie to taka a' la KKA z Ligoty do Piotrowic, przy okazji chyba rozwóz studentów do akademików.


- rustsaltz - 17.11.2012

Patrzę na to, patrzę, ale sensu i celu nie zatrzymywania się na Ligocie nie widzę... Jakaś modernizacja?