Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- DamianT - 25.12.2011

Wygląda na to, że Koleje Śląskie już szykują się na przejęcie linii z całego województwa. Tylko ciekawe na jakie linie planują dać te niedługie spalinowce...


- Adams - 25.12.2011

Może faktycznie KŚ planują "wskrzeszenie" linii bez druta np. do Bierunia Starego czy Jastrzębia Zdrój. Wtedy te SZT byłyby tam w sam raz i wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. ;-)


- ET40 - 25.12.2011

KŚ niewiele do tego mają, reaktywacja tych linii zależy od UMWŚ.


- Maciej - 26.12.2011

ET40 napisał(a):KŚ niewiele do tego mają, reaktywacja tych linii zależy od UMWŚ.

Ale czego się nie robi pod swoją spółkę? Marszałek z chęcią rozszerzy działalność KŚ o kolejne linie, to więcej niż pewne, a tabor kupuje się po to, by potem wystartować w przetargu, czy wypełnić zlecenie, o którym oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo.


- Cinek - 27.12.2011

A jednak KŚ zakupi chyba bez przetargu te spalinówki. Tutaj link do artykułu. Swoją drogą to ciekawe skąd oni mają tyle kaski... ;-)


- przem710 - 27.12.2011

KŚ nie mają, Pan marszałek ma.


- Grzeniu - 27.12.2011

Zakup to świetny test, skoro KŚ nie ma kasy to kto, no chyba rząd nie? Jakiś fachowców od taboru mają KŚ, bo ktoś KŚ musiał ten zakup opiniować.


- Cinek - 27.12.2011

Kasa nie jest od Pana marszałka tylko ze środków własnych KŚ... podobno... ;-)
A tak swoją drogą to ciekawe gdzie one będą jeździły... hhiehie Bo ja nie mam pojęcia gdzie w chwili obecnej KŚ mogłaby je upchać... :-P


- rustsaltz - 27.12.2011

Ja myślę, że te szynobusy (o ile je kupią) to przyjdą, postoją, postoją, a potem je sprzedadzą/skasują (jakie to śląskie). Chyba, że marszałek zrobi spektakularną reaktywację (Tychy-Mysłowice-w zamian za uwalone 788 Tongue) albo Tychy-Bieruń (mniej spektakularnie, ale zawsze). Ewentualnie połączą ze trzy i puszczą na Gliwice-Częstochowa Big Grin


- Cinek - 27.12.2011

Tychy - Wesoła odpada na rozwalony most nad Beskidzką jeszcze w Tychach. Pozatym wydaje mi się że rewitalizacja tego odcinka pochłonęłaby bardzo grube miliony... ]->


- rustsaltz - 27.12.2011

Czego to marszałek nie zrobi, żeby nie pokazać, jaka to jego kolejka jest fajna...

BTW dziś próbowałem obejrzeć sobie schemat połączeń. Próbowałem, bo wielkość schematu powoduje, że osoba z UDOKUMENTOWANĄ pierwszą kategorią wzroku ma problem przeczytać nazwy stacji, o rozróżnieniu znaczka kasy i biletomatu (gdzie one są?) nie wspomnę.

A jak już lejemy pomyje: dlaczego w kasie KŚ nie można kupić biletu na PKP Intercity? Trudność obiektywna czy kasy KŚ są za fajne na sprzedaż biletów innej spółki?


- Cinek - 27.12.2011

Myślę, że 2 odpowiedź jest właściwa, choć w 1 może być cień prawdy... ]-> A co do zabawek p. marszałka to myślę, że koszt tego połączenia chyba go przerośnie....


- mikol teoretyk - 28.12.2011

ET40 napisał(a):Y-tog? Czy ty wiesz o czym piszesz? Ten pociąg ma problem z pokonywaniem wzniesień na niektórych trasach w kujawsko-pomorskim, a nie są to trasy górskie!
Już chyba nie ma problemów, bo go wycofali, a co do KŚ, te fiaty to złom i staruszki widać, za wcześnie na spółkę, marszałku, trzeba było poczekać na rozkład PR i wtedy działać.


- przem710 - 28.12.2011

Cytat:Kasa nie jest od Pana marszałka tylko ze środków własnych KŚ... podobno... ;-)
A tak swoją drogą to ciekawe gdzie one będą jeździły... hhiehie Bo ja nie mam pojęcia gdzie w chwili obecnej KŚ mogłaby je upchać... :-P

Ta.., chcesz mi powiedzieć że KŚ w 3 miesiące działalności zarobiły na nowy tabor, tffu chciałem napisać na złom. :-D


- Maciej - 28.12.2011

Cinek napisał(a):Kasa nie jest od Pana marszałka tylko ze środków własnych KŚ...

A środki własne KŚ są z? UMWŚ ;-D