Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Adams - 22.10.2011

przem710, KM może i się udały, bo były pierwszą samorządową spółką, ale i tak nie do końca trafiną ze względu na nie honorowanie biletów promocyjnych PR. Mając np. Regiokarnet czy turystyka przez Mazowsze się niestety nie przejedzie (z wyjątkiem nielicznych pociągów IR).


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek napisał(a):Dlatego kibicuję KŚ, bo mają nowy tabor i miłą obsługę
Nowy tabor a widziałeś składy wagonowe ?! Strasznie nowe...


- ET40 - 22.10.2011

Cytat:Co prawda nie jeżdżę nimi ale mam wielu znajomych, którzy codziennie korzystają z KŚ i sobie chwalą.
Nie sądzisz, że znacznie bardziej wiarygodnie brzmiałby głos pasażera oceniającego przewoźnika na podstawie własnych obserwacji?
Cytat: Jeśli nie dojdzie do prawdziwej prywatyzacji PKP nie będzie lepiej.
Yhy, uważaj bo...


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:którzy codziennie korzystają z KŚ i sobie chwalą.
Ja też dziennie (D) podróżuję pociągami KŚ i co tu dużo mówić nie chwalę sobie. W rannym pociągu (wyjazd z Gliwic 6.53) frekwencja do Katowic przekracza 150% Podróż do miłych nie należy. Poza tym od początku Października nie ma dnia gdzie nie było składu KŚ opóźnionego minimum 20 minut.
Natomiast bilet mi sprawdzili od początku Października aż 6 razy. Jeżdżę na odcinku Batory-Sosnowiec-Batory.


- Patryk180 - 22.10.2011

ET40 napisał(a):Jest to jednym z powodów tego, że autobusy dalekobieżne jeżdżą pustawe.
No nie wiem czy takie pustawe w poniedziałek korzystałem z Veolii na odcinku Sanok-Katowice kurs. rel. Sanok-Kudowa Zdrój i pusty on nie był dużo ludzi jechało np. z Krakowa do Wrocławia.

Co do chwalenia KŚ ja tam nie widziłem żeby duzo ludzi chwaliło KS wręcz przeciwnie


- Adams - 22.10.2011

MK_ŚLĄSK napisał(a):Natomiast bilet mi sprawdzili od początku Października aż 6 razy..

Nieźle, jest drużyna konduktorska, jacyś śmieszni kasjerzy mobilni, a nie ma komu biletów sprawdzić. Ludzie się zorientują i nagminnie będą jeździć "na gapę". Gołym okiem widać że spółeczka sobie nie radzi z niczym.


- Cinek - 22.10.2011

Patryk180 napisał(a):Nowy tabor a widziałeś składy wagonowe ?! Strasznie nowe...
Ale Elfy i Flirty chyba jednak nowsze od kibli z lat 70 co nie ? :-P


- Tomasz K. - 22.10.2011

Dla porównania dodam, że w PR kontrolę miałem co najmniej raz dziennie (raz czyli w jedną stronę).
Cytat:Ale Elfy i Flirty chyba jednak nowsze od kibli z lat 70 co nie ? :-P
Chyba zapomniałeś o 2 EN57-30XX z siedzeniami plastikowymi bez stolików. Co jak co, ale poczciwe EN57 sobie cenie (zwłaszcza skajowe siedzenia).


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek, Zależy jak na linii Gliwice- Częstochowa dominowały SPOTY więc źle nie było. Ale byś był obiektywny i napisał KŚ mają część nowego taboru.

Adams napisał(a):Nieźle, jest drużyna konduktorska, jacyś śmieszni kasjerzy mobilni
Oczywiście po co Ci kasjerzy mobilni to wcale nie jest dobre rozwiazanie powinno być tak jak w PR.


- Adams - 22.10.2011

Cytat:Ale Elfy i Flirty chyba jednak nowsze od kibli z lat 70 co nie ?

Cinek, ale zrozum że ten tabor mógłby równie dobrze jeździć w barwach PR, bez powoływania nowej spółki, tak jak to ma miejsce w innych regionach Polski.


- Cinek - 22.10.2011

No skoro wolisz jeździć kiblami to twoja sprawa - ja wolałem flirty z Tychów Miasta, ale po Twoim opisie widzę, że jesteś PR-owym betonem, więc więcej nie będę z Tobą polemizował, bo i tak nie zmienisz zdania. To jak walenie łbem o ściane...


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek, Teraz jeździsz Czeskim złomem wolałem SPOTY już. ale do Ciebie nic nie dotrze Adams, Święta racja elfy, flirty mogły kursować w PR.


- Adams - 22.10.2011

Cinek, nie irytuj się tak bo to nie ma sensu. Tu nikt nie mówi że nie trzeba odnawiać taboru, bo trzeba, ale do tego nie jest potrzebne powoływanie nowej spółki, czy to tak trudno zrozumieć?


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:No skoro wolisz jeździć kiblami to twoja sprawa
Owszem wole EN57 bo przynajmniej chociażby okno można otworzyć Poza tym przez kilka lat dziennego jeżdżenia po prostu do nich przywykłem.


- Cinek - 22.10.2011

Patryk180 napisał(a):Cinek, Teraz jeździsz Czeskim złomem wolałem SPOTY już. ale do Ciebie nic nie dotrze.
Czytaj ze zrozumieniem nie jeżdże kolejami, chyba, że musze ;-)
Ale na szczęście dla mnie ani flirty ani elfy nie kursują w PR zresztą nie tylko u nas na Śląsku ale w całej Polsce również. Chyba tylko świętokrzyskie ma elfa ? Mylę się ? Wynika z tego, że w całej Polsce władze województwa odchodzą od dużego molocha PR i zakładają samorządowe spółki z korzyścią dla pasażerów. Czyli to nie tylko śląska domena. ;-)