Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Cinek - 22.10.2011

Tak masz racje, ale on (marszałek) trzyma łapę na kasie a PR to wg niego studnia bez dna. Jak dotąd PR nie pozwala na audit wydatków. Więc sami na siebie podpisali wyrok... A prawa rynku są nieubłagane. Tak właśnie wygląda konkurencja 8-) po Polsku...


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek napisał(a):a PR to wg niego studnia bez dna
Zobaczymy jak będzie z KŚ na razie wygląda na to że są droższe od PR.


- przem710 - 22.10.2011

Cytat:kasie a PR to wg niego studnia bez dna

Obawiam się że w przypadku KS sytuacja jest podobna.

Cytat:Jak dotąd PR nie pozwala na audit wydatków. Więc sami na siebie podpisali wyrok...
To największy i zarazem nie wybaczalny błąd ze strony PR. Myślę że PR powinny obowiązkowo zdawać sprawozdanie każdemu marszałkowi. Niestety wolnego rynku nie ma i nie będzie, w takim wypadku powinno zostać jedno wielkie PKP, podobnie jak DB.


- Adams - 22.10.2011

Marszałek będzie sypał kasą na KŚ, robiąc wszystko żeby sztucznie udowodnić nieudolność ŚZPR i przejmować kolejne linie. Dlatego bardzo dobrym posunięciem ze strony PR było odmówienie dzierżawy taboru dla KŚ.


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:w takim wypadku powinno zostać jedno wielkie PKP
I powinno wrócić jedno wielkie PKP bez spółek spółeczek i ich córeczek. Ale to se ne vrati.


- Adams - 22.10.2011

MK_ŚLĄSK, to se faktycznie ne vrati, ale tworzenie zbędnych lokalnych spółeczek też jest zbędne. Obsługą połączeń lokalnych powinny się zajmować PR bo do tego ta spółka została utworzona.


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:Obsługą połączeń lokalnych powinny się zajmować PR bo do tego ta spółka została utworzona.
Dokładnie za kilka lat okaże się, że pasażer mieszkający przy lokalnej linii który będzie chciał pojechać np. do rodziny (np. z Opolskiego do Wielkopolskiego) będzie musiał kupić 3 osobne bilety na Koleje Opolskie Dolnośląskie i Wielkopolskie. Paranoja !!


- przem710 - 22.10.2011

Adams napisał(a):MK_ŚLĄSK, to se faktycznie ne vrati, ale tworzenie zbędnych lokalnych spółeczek też jest zbędne. Obsługą połączeń lokalnych powinny się zajmować PR bo do tego ta spółka została utworzona.

No może nie do końca się zgodzę, jeżeli ktoś potrafi to zrobić naprawdę dobrze to czemu nie. Ale jak wiemy to bardzo trudne, skoro KŚ już są to dajmy im trochę czasu może faktycznie ktoś się czegoś nauczy.Ja daje im trochę czasu.


- Adams - 22.10.2011

Ludzie są przyzwyczajeni do tego że na jednym bilecie dojadą z jednego krańca Polski na drugi, nawet z wieloma przesiadkami. Jak będą musieli kupować osobne bilety, to coś takiego zniechęci ludzi do kolei i przesiądą się do transportu drogowego, którego oferta coraz bardziej się niestety powiększa.

Przem710, może i z czasem jakość KŚ sie polepszy, ale takim kosztem jak pisałem wcześniej, że Marszałek za wszelką cenę będzie ładował kasę w tą spółkę.


- Patryk180 - 22.10.2011

Adams, Ale ile mamy na to polepszenie czekac ?! Już to zadługo trwa pierwszy tydzień minął a my mamy dalej opóźnienia itd. KŚ należy zliwkiwidować jak równiez KM, KD, KW ruchem lokalnym powinny się zajmować PR oczywiście moga uruchamiac IR , a dalekobieżnym PKP IC


- Cinek - 22.10.2011

Ale to już też jest relikt przeszłości - jeden bilet. Nawet PKS ma różne bilety. Wkurza to ale można się do tego przyzwyczaić szczególnie u nas na śląsku gdzie jadąc z Tychów do np. Zabrza to 2 bilety PKM i z Zabrza do Jaworzna to kolejne 2 bilety. Więc sprawa 2 biletów na pociąg nie robi na mnie już takiego wrażenia. Szkoda mi tylko biletów na strefy A,B,C bo to akurat była jedna z nielicznych rzeczy, która PR dobrze wyszła. A jak sprawa ma się np w Szwajcarii ktoś wie ??

[ Dodano: 2011-10-22, 22:01 ]
Patryk180 napisał(a):Ale ile mamy na to polepszenie czekac ?! Już to zadługo trwa pierwszy tydzień minął a my mamy dalej opóźnienia itd. KŚ należy zliwkiwidować jak równiez KM, KD, KW ruchem lokalnym powinny się zajmować PR oczywiście moga uruchamiac IR , a dalekobieżnym PKP IC
To może by tak powrócić do PKP i dopłat na bilety ? Dla wszystkich. A kto za to ma płacić ? I czemu nikt nie potrafi powiedzieć w PR na co ta kasa idzie i po co aż pare tych PR-ów w Polsce a nie tylko jeden ?


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:Ale to już też jest relikt przeszłości
Nie zgodzę się z Tobą. Ja od zawsze odbywam "osobówkami " dalekie podróże na jednym bilecie i nie dopuszczam do siebie myśli, że kiedyś jadąc np z Gliwic do Świnoujścia będę musiał kupić 5 osobnych biletów. PR obsługuje pociągi regionalne i niech tak zostanie.
Cytat:po co aż pare tych PR-ów w Polsce a nie tylko jeden ?
Nie porównuj ZPR-ów jako osobne spółki do np. KD i KW bo te oddziały różne PR działają jako jedność z honorowaniem biletów.


- ET40 - 22.10.2011

Cytat:Nawet PKS ma różne bilety.
Jest to jednym z powodów tego, że autobusy dalekobieżne jeżdżą pustawe.


- przem710 - 22.10.2011

KM zostawcie w spokoju, to powinien być przykład dla innych tworów.


- Cinek - 22.10.2011

A ja już przestałem jeździć koleją i przypatruję im się z boku, Są brudne, niepunktualne i mają pasażerów w głebokiej dupie. Dlatego kibicuję KŚ, bo mają nowy tabor i miłą obsługę. Co prawda nie jeżdżę nimi ale mam wielu znajomych, którzy codziennie korzystają z KŚ i sobie chwalą. Jeśli nie dojdzie do prawdziwej prywatyzacji PKP nie będzie lepiej. :-(