Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty (/thread-7774.html)



Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Szymczak101 - 20.06.2021

Witam jestem po 4 letniej szkole kolejowej, ruchowiec. Po szkole udałem się na kurs na licencje maszynisty, płatny ze swojej kieszeni, badania w kolejowej medycynie pracy mi nie straszne bo już je przechodziłem, ale w piątek poszedłem na badania, placiłem z własnej reki 725zł, wszystkie badania przeszedłem, ale byl problem u okulisty, prawe oko idealne, aczkolwiek lewe, wyszła mi wada krótkowzrocznosc i -0.3 wada. Taką informacje przekazała mi okulistka i nie podbiła mi badan, w zwiazku z tym dostalem orzeczenie negatywne. Mam pytania, czy mogę sobie zrobić korekcje wzroku, i czy po tej korekcji bede mogl udac sie na ponowne badania, juz w innej medycynie pracy niz bylem teraz. Drugie pytanie czy okulistka zauwazy ze byla robiona korekcja wzroku na badaniach w kolejowej medycynie pracy, albo po jakim czasie moge isc na badania i nie bedzie juz po tym czasie widac ze byla robiona korekcja wzroku. Bardzo zalezy mi na tym aby uzyskac licencje maszynisty a potem isc na swiadectwo i pracowac jako maszynista.


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Boxx - 20.06.2021

Czy to, że korekcja była robiona trzeba ukrywać? Znajomy miał taką korekcję laserową z dużo większej wady i już jeździ, więc da się to zrobić.


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Kamilnexia - 27.06.2021

Zaraz zaraz zaraz jak mogles miec wade 0,3 i cie uwaliła ??? Ktory rzad miales przeczytac ??? Na tej tablicy ??


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Szymczak101 - 28.06.2021

Przed ostatni


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Kamilnexia - 28.06.2021

Nie czaje przeciez 3 od dolu wystarczy przeczytac. Gdzie robiles badania ??? Bezsens totalny no chyba ze juz 2 trzeba od dolu przeczytac


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Kamilnexia - 10.08.2021

Gdzie robiles badania ??


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Szymczak101 - 11.08.2021

Rzeszów, jestem już po laserowej korekcji wzroku, rekonwalescencja i badania w Przemyślu wtedy


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Vivien - 24.08.2021

Ja się nie mogę nadziwić, że przy tak małej wadzie kogoś uwalili, a ktoś inny zrobił korektę.  Dodgy
Mnie okulistka bardzo niechętnie robiła tą korektę przy -2,5 bo jej zdaniem to zbyt mała wada, żeby robić takie poważne zabiegi. Oczywiście, jak wyjaśniłam problem, to zrobiła i dzięki temu pracuję. 
Mam nadzieję, że koledze też się udało. Szkoda tylko, że tyle stresów i komplikacji potrzeba, żeby zdrowy w sumie człowiek mógł pracować, gdzie mu się podoba.
Nawet piloci mogą latać w soczewkach, a nam nie wolno w nich nawet przez okno patrzeć (mam na myśli nastawnie). Undecided


RE: Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty - Szymczak101 - 25.08.2021

Dokładnie tak jak napisałeś