Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Rozjazd krzyżowy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=95)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Dział: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=89)
+---- Wątek: Rozjazd krzyżowy (/showthread.php?tid=6698)Rozjazd krzyżowy - Ula - 15.08.2018

Witam, dopiero zaczynam drogę kolejowa i mam wiele pytań.
Przede wszystkim chodzi mi o rozjazdy. Że zwyczajnym nie mam problemu i umiem wskazać jak dany rozjazd prowadzi. Problem pojawia się na anglikach. Kompletnie nie widzę jak dany rozjazd prowadzi. Wiem jak wygląda obrzeże koła pociągu ale gubię się przeważnie w okolicy krzyzownicy. Może jest jakaś zasada , na co mam patrzeć a może byłby ktoś chętny rozbudować mi taki rozjazd i sposób w jaki toczą się koła po nim??


RE: Rozjazd ktzyzowy - rustsaltz - 15.08.2018

Patrzysz, gdzie iglica odlega od opornicy, jeśli szczelina jest między prawymi to tabor jedzie w prawo, jeśli z lewej - w lewo. W części rozjazdu za środkiem (patrząc w kierunku ruchu) trzeba się zorientować, czy nam tabor nie rozpruje rozjazdu, zasada jest ta sama, jeśli prawa iglica odlega - jazda jest z prawej strony, jeśli lewa - z lewej.


RE: Rozjazd ktzyzowy - Ula - 15.08.2018

(15.08.2018, 11:20)rustsaltz napisał(a): Patrzysz, gdzie iglica odlega od opornicy, jeśli szczelina jest między prawymi to tabor jedzie w prawo, jeśli z lewej - w lewo.  W części rozjazdu za środkiem (patrząc w kierunku ruchu) trzeba się zorientować, czy nam tabor nie rozpruje rozjazdu, zasada jest ta sama, jeśli prawa iglica odlega - jazda jest z prawej strony, jeśli lewa - z lewej.RE: Rozjazd ktzyzowy - Ula - 15.08.2018

(15.08.2018, 11:20)rustsaltz napisał(a): Patrzysz, gdzie iglica odlega od opornicy, jeśli szczelina jest między prawymi to tabor jedzie w prawo, jeśli z lewej - w lewo.  W części rozjazdu za środkiem (patrząc w kierunku ruchu) trzeba się zorientować, czy nam tabor nie rozpruje rozjazdu, zasada jest ta sama, jeśli prawa iglica odlega - jazda jest z prawej strony, jeśli lewa - z lewej.
Bardzo dziękuję, teraz jest to dla mnie jasne. Myślałam, że jest to bardziej skomplikowane.


RE: Rozjazd ktzyzowy - 2.0-16v Michał - 21.06.2019

angliki podwójne to bardzo proste w ogarnięciu rozjazdy.