Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[Wrocław] Remont dworca głównego - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: DWORCE, STACJE I PRZYSTANKI KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: [Wrocław] Remont dworca głównego (/thread-45.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- loony - 14.10.2012

mikrobart, schody nie będą działać Wink


- TOMEKKOT - 15.10.2012

Na to bym się z chęcią wybrał:
Cytat:Od jutra do 10.11 w godzinach 14 - 20 w historycznej poczekalni II klasy dworca Wrocław Główny można oglądać wystawę szkła artystycznego Fun, Joke, Surprise!
Na wystawie w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła zobaczymy prace 15 artystów z 11 krajów europejskich. Przyjść warto, bo dzieła są naprawdę fantastyczne

Dwa przykłady prac:
[Obrazek: 2823563_inmsg.jpg]
[Obrazek: 2823557_inmsg.jpg]


- pitagoras23 - 16.10.2012

W nocy z 15 na 16 października hol dworca Wrocław Główny zostanie po raz pierwszy zamknięty na noc w godzinach od 24 do 4 nad ranem. Od tego dnia stanie się to regułą. Wyjątkami będą tylko i wyłącznie dni wzmożonego ruchu podróżnych (długie weekendy i ważne święta). Obsługę podróżnych w tych godzinach przejmie Pawilon Południowy, czyli tzw. dworzec nocny od strony ulicy Suchej. Podróżni znajdą w nim kasy biletowe, toalety (poziom –1), a także komfortową poczekalnię znajdującą się na piętrze (dostępna zarówno z klatki schodowej jaki i windą). Czynna będzie również toaleta dla podróżnych dostępna z tunelu centralnego na wysokości peronu 1.

Zamykanie budynku głównego dworca nie oznacza zmiany ruchu podróżnych od strony ulicy Piłsudskiego. Podróżni będą mogli dostać się budynku dworca przez wejście główne i dalej przez wygrodzone za pomocą słupków przejście przez hol kasowy i tunel centralny w kierunku Pawilonu Południowego. Zamknięte będą jedynie wejścia boczne do holu kasowego (od ulicy Peronowej i tunelu miejskiego), a także dwa boczne wejścia do budynku dworca z poziomu parkingu podziemnego (z parkingu będzie się można dostać na dworzec wejściem przy wejściu głównym oraz wyjść na plac główny przed dworcem).

źródło: Rynek kolejowy

I wrocławski dworzec jest przykładem, że jak się chce to można znaleźć alternatywę dla zamykania dworca głównego. U mnie w Poznaniu mamy do wyboru tylko dworzec Zachodni w którym nawet nie ma gdzie usiąść czy skorzystać z toalet. Są raptem 3 kasy i pozamykane sklepiki w nocy.

Szkoda, że te główne dworce w dużych miastach, gdzie nocą jest duży ruch są zamykane. Tak naprawdę co im szkodzi, aby te dworce były otwarte?


- norbert - 16.10.2012

Kloszardzi?


- pitagoras23 - 16.10.2012

A od czego jest ochrona takich obiektów?


- loony - 16.10.2012

Bezdomni już dawno znaleźli sobie sposób jak nocować na dworcu i nie zostać wywalonym - kupują najtańszy bilet na KD (około 2pln) na najbliższy poranny pociąg i tuż przed odjazdem zwracają bilet dostając złotówkę z groszem zwrotu. Policja, SOK i nikt inny nie może im nic zrobić, przecież bilet mają i czekają na swój pociąg, który pojedzie dopiero rano.
Była o tym afera, bo zimą dworzec wrocławski ocieka moczem, fekaliami i smrodem brudnego ciała... I nikt nic z tym zrobić nie może.


- flanker - 16.10.2012

loony to może użyć wobec nich nadrzędne prawo dżungli? :-D Tak poważniej pisząc nie ma tam przypadkiem takiego przepisu jak w MPK, że jeżeli pasażer jest uciążliwy dla innych podróżnych z powodu braku higieny, przykrego zapachu itd. to kierowca ma prawo go wyprosić? Bo na podstawie tego można by ich wywalać z dworca, jeśli taki przepis też obowiązuje na dworcu. Ja osobiście jestem nawet za zastosowaniem wobec meneli siły - mają noclegownie, przytułki w mieście itd. Dworzec to nie hotel, oduczyliby się wreszcie. Poza tym smród wielu z nich jest nie do wytrzymania :-O


- Poznanski_mech - 16.10.2012

loony, nie koniecznie. To że ma bilet nie oznacza że regulamin go nie obowiązuje. Paragraf drugi punkt 14 zabrania się:
Cytat:zakłócania krzykiem, odrażającym wyglądem i wonią dóbr osobistych osób uprawnionych do korzystania z Dworca
oraz punkt 15
Cytat:przebywania w celach noclegowych



- loony - 17.10.2012

Poznanski_mech, z czego to jest co cytujesz?


- Poznanski_mech - 17.10.2012

Z regulaminu korzystania z dworców kolejowych.


- TOMEKKOT - 25.10.2012

Jeżeli przypadł Wam do gustu wyremontowany plac przed dworcem, to zachęcam do oddania na niego głosu w najbliższym czasie.
Cytat: Fontanny, trawiaste wyspy, nowa nawierzchnia - w takcie przebudowy plac przed dworcem od strony ul. Piłsudskiego też wypiękniał. Projekt pracowni Grupa 5 Architekci wszedł do finału konkursu "Życie w Architekturze 2012"
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę ponad tysiąca prac z całej Polski. Jury wybrało 120 obiektów, w tym 13 w kategorii przestrzenie publiczne. Projekty, które znalazły się w finale konkursu "Życie w Architekturze", walczyć teraz będą o uznanie internautów w plebiscycie na Ulubieńca Polski i pretendować do nagród głównych.

Głos na swojego faworyta oddać można na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zyciewarchitekturze.pl">www.zyciewarchitekturze.pl</a><!-- w -->. Głosowanie rusza 29 października i potrwa do 19 listopada.



- loony - 25.10.2012

Dzisiaj trochę pochodziłem, porobiłem zdjęć. Co ciekawe, schody ruchome na drugim peronie były odpalone. Co prawda tylko na tym jednym, ale były Tongue


- TOMEKKOT - 25.10.2012

loony, A jak taśmy bagażowe? Wink


- loony - 25.10.2012

TOMEKKOT, niestety nie sprawdziłem, bo nie miałem żadnego bagażu ze sobą Tongue


- flanker - 25.10.2012

TOMEKKOT sprawdzałem w przeciągu ostatnich dwóch tygodni niemalże codziennie, bo akurat byłem na Głównym, gdzieś jechałem albo skądś wracałem. No i kicha, wszystkie nie działają. Wcześniej chodził facet który je naprawiał i włączał jak ludzie notorycznie ten przycisk naciskali i tym samym zatrzymywali taśmociąg.