Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: FORUMKOLEJOWE.PL - OGÓLNOPOLSKIE FORUM MIŁOŚNIKÓW KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-92.html)
+--- Dział: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH (https://www.forumkolejowe.pl/forum-71.html)
+--- Wątek: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian (/thread-3029.html)



- pitagoras23 - 10.09.2013

Jeżeli będziesz chciał współpracować z nami dłużej, pomagać nam z całymi seriami, z tworzeniem nowych wpisów to myślę, że miejsce w mod-teamie by się znalazło. Jednak od przyjmowania nowych jest Przemek i Bartek i ważne jest, aby pracować regularnie.


- mikrobart - 10.09.2013

Rąk do pracy zawsze potrzeba - jeśli chciałbyś nam pomagać to z otwartymi ramionami zapraszam Wink

Modernizacje dopuściliśmy dla mod-teamu, bo łatwo się pomylić przy tym i narobić bałaganu ;-)


- Jacek Z. - 11.09.2013

Dzięki za pozytywny oddźwięk :-D Systematyczny raczej jestem, natomiast - jeśli chodzi o kolej - dokucza mi brak "szkolnej", dobrze ugruntowanej wiedzy merytorycznej i czasu na dłuższe projekty. Poza tym, wraz z wiekiem, ślepota, postępujący zanik inteligencji i softwareofobia - więc póki co lepiej abym pozostał nadal zwykłym Forumowiczem.


- Poznanski_mech - 22.09.2013

W związku z planowanym uruchomieniem tagów mamy do Was zadanie.

Jakie według Was tagi będą odpowiednie? Z których będziecie najczęściej korzystać?


- Matz32 - 25.09.2013

Nazwa lokomowy i jej pochodne nazwy,pora loku, niewiem co jeszcze Tongue
Moge zapytac czy trwaja juz prace nad "stonkami" czyli SM42 ?


- pitagoras23 - 25.09.2013

Trwają prace, ale seria jest tak potężna, że jeszcze potrzebujemy trochę czasu, aby całość upublicznić.


- Alienik - 05.10.2013

E189-155 w IPT ma status "pojazd za granicą", spotkałem we Wrocławiu 6 września na czele pustego kontenerowca, z Tamarą Rail Polski z tyłu składu. Na szybie miała nalepkę LTE Slovakia, innych oznaczeń brak. Może ktoś wie coś więcej, żeby uaktualnić jej status ?


- Matz32 - 11.10.2013

http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/ind ... to&id=7386

Widzę zdjęcia z przyszłości są akceptowane ;-D Dobrze wiedzieć, że za 100 lat jeszcze ta lokomotywa nie będzie zezłomowana :lol: Nadal nie rozumiem olewania moich fot. Jak nie ma żadnego zdjęcia w ilostanie to bierze się jakie jest. Nie zawsze idzie zrobić perfekt zdjęcie.


- mikrobart - 11.10.2013

Matz32 napisał(a):Widzę zdjęcia z przyszłości są akceptowane Dobrze wiedzieć, że za 100 lat jeszcze ta lokomotywa nie będzie zezłomowana
Poprawiłem, 100 lat w obliczu wieczności to chwilka :-P

Matz32 napisał(a):Nadal nie rozumiem olewania moich fot. Jak nie ma żadnego zdjęcia w ilostanie to bierze się jakie jest. Nie zawsze idzie zrobić perfekt zdjęcie.
Moim zdaniem wystarczy chwilkę poświęcić dla zdjęcia - chociażby je wyprostować. Wtedy jest dużo większa szansa, że przyjmiemy je do ilostanu. Prostowanie to nie jest jakieś wygórowane żądanie.


- jarząbek019 - 28.10.2013

Seria E189 czym jest konfiguracja VD oraz VH ?


- pitagoras23 - 06.11.2013

Mamy pytanie do osób korzystających z Ilostanu.
Po wielu miesiącach, powoli ukańczamy serię SM42. Jednak gotowe mamy te jeżdżące dla spółek państwowych (PR, IC, Energetyka, Cargo). Nie mamy natomiast danych do serii obsługiwanych przez przewoźników prywanych.
I w związku z tym pytanie do Was czy chcecie poznań część serii czy poczekać jeszcze długi czas na całość serii? Wersja pierwsza jest powiązana z tym, że powstaną później zupełnie dwie odrębne serie o takich samych nazwach.


- sarna - 06.11.2013

A czemu nie będzie dało się udostępnić jednej części a potem dołączyć do tej pierwszej kolejnych?


- pitagoras23 - 06.11.2013

W teorii można tak zrobić, że mając serię (przykładowo E189) publiczną i od czasu do czasu dodajemy nowy pojazd.
W przypadku SM42 też można by tak zrobić, jednak pojazdów jest bardzo dużo, danych póki co nie posiadamy zbyt dużo. Dodatkowo spora część SM42 dla kolei prywatnych powstała z Ls800, a osoby które mają jakąś na ten temat wiedzę też nie są pewne, jak to dokładnie było.
Stąd też zrodził się pomysł rozdziału i poddanie go pod dyskusje.


- mikrobart - 06.11.2013

pitagoras23 napisał(a):Wersja pierwsza jest powiązana z tym, że powstaną później zupełnie dwie odrębne serie o takich samych nazwach.
Dlaczego niby? Publikacja SM42 i potem dodawanie pojazdów prywatnych już do serii publicznej. Nie do końca zrozumiałem cytowane zdanie a w końcu działam w IPT.


- pitagoras23 - 07.11.2013

Jeżeli zdecydujemy się na podział, to pojazdy dla SM42 kursujących u przewoźników prywatnych wypadałoby dodawać do serii SM42 bis (czy o jakieś podonej nazwie), by nie puszczać niekompletnego pojazdu i dodatkowo ubezpieczyć się w sprawie pochodzenia z Ls800.
Aczkolwiek nie sam o tym decyduję, więc jeżeli większość osób pracujących w IPT zdecyduje o dodawaniu pojazdów do tego, co już istnieje to tak będzie.