Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[KŚ] Tabor Kolei Śląskich - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: [KŚ] Tabor Kolei Śląskich (/thread-1431.html)



- LukE83 - 09.12.2012

Co do Raciborza, to akurat trafiło na niedzielę, wieczór powrotów na Opole.
"RUMCAJS" w niedziele już od Chałupek zbierał sporo ludzi po drodze, by do Opola dotrzeć przeładowanym kiblem.


- jackii - 09.12.2012

Mika, za te EN57 płaci Sigma Tabor. I w tym właśnie jest problem - nawet nie skonsultowali z KŚ tych kibli tylko podstawili jako tabor zastępczy...

LukE83, toteż dlatego czekałem na nieuniknione. Zastanawiałem się, czy się zreflektują i podmienią na jakiegoś ezeta :lol:
BTW, co tam właściwie się zepsuło?


- psim - 09.12.2012

jackii napisał(a):o te EN57 był dzisiaj pytany prezes KŚ. Ponoć, gdy o nich mówił, to wściekłość z niego aż biła ;-D

Dobrze mu tak, dotychczas jemu i (zwłaszcza) jego rzecznikowi uszami wylewały się tylko buta i zarozumialstwo.

Mika napisał(a):Ciekawe czy chociaż przedstawią rozliczenia za zabawki.

EN57 sponsoruje Sigma Tabor :-D To są "za-Wadlopery" :-D


- Mika - 09.12.2012

Żadnych kar umownych nie zapisali?

Niemniej jednak te byki, wagony z PKP IC (itd.) za darmo nie jeżdżą, a więc rozliczonko by się przydało.


- psim - 09.12.2012

Mika napisał(a):Żadnych kar umownych nie zapisali?

Dyskutowaliśmy o tym parę stron temu. Postawione pod ścianą, Koleje Śląskie grzecznie przystały na znaczące złagodzenie wszelkich kar, tak że praktycznie nie stanowią one żadnej dolegliwości (przynajmniej tak jest w umowie na wagony od CD). Już wtedy pisałem, że to bardzo źle wygląda.


- Mika - 09.12.2012

Fakt, zapomniałem :-P

Za EN57 się inaczej płaci PLK niż za te nie dowiezione? A to już pewnie KŚ będą musiały regulować. Choć przy tych milionach to są grosze.


- jackii - 09.12.2012

Mika napisał(a):Żadnych kar umownych nie zapisali?

Niemniej jednak te byki, wagony z PKP IC (itd.) za darmo nie jeżdżą, a więc rozliczonko by się przydało.
Za co kary umowne? Przecież Sigma Tabor - zgodnie z umową - podstawiła składy zastępcze w zamian za VT614 (i bodajże 2 SN83). Czyli z umowy się wywiązuje, a że w sposób, który się KŚ nie podoba?
Za byki pewnie ostatecznie zapłaci Lotos, którego loki stoją bezużytecznie a za wagony Czesi i Niemcy.

Mika, PLK inkasuje tyle samo - do 150 ton. Finanse KŚ jednak mimo wszystko cierpią, bo eksploatacja szynobusu jest o jakieś 30% tańsza :-)


- Mika - 09.12.2012

Kary umowne za niewywiązanie się z umowy.
Choćby właśnie to, że miały to być spalinówki.


- jackii - 09.12.2012

Mika, to już kwestia dla prawników. W umowach zwykle (w tym przypadku chyba też) zawarte są zapisy o "taborze równoważnym".
EN57 ma zbliżoną pojemność do VT614. Co prawda ma gorsze własności trakcyjne, więc chyba łatwo by było obalić. Ale wpierw trzeba mieć coś w zamian.


- przem710 - 10.12.2012

Kryniczanin napisał(a):
psim napisał(a):Internauci już nie pamiętają, jak w październiku i listopadzie Przewozy Regionalne bez żadnego ostrzeżenia ani komunikacji zastępczej kasowały ostatnie pociągi w dobie, z braku maszynistów?

A może tak choćby wspomnienia z zimy 2010/1 :-P

Ani Ty ani psim, nie próbujcie szukać żadnego uzasadnienia. Żadne wytłumaczenie nie wchodzi w grę. Już czytając pewne fora mam wrażenie że co by się nie działo to i tak KŚ są zachwalane.


- DamianT - 10.12.2012

Mój materiał z wczorajszego przejazdu do Lublińca (pierwszy dzień KŚ na tej linii).

Koleje Śląskie: Blachownia - Lubliniec



9 grudnia 2012 roku Koleje Śląskie przejęły wszystkie kolejowe połączenia w województwie Śląskim. Przez moją miejscowość przejeżdżają pociągi linii S13 relacji Częstochowa - Lubliniec - Częstochowa. Tego też dnia wybrałem się na przejażdżkę do Lublińca.
Na matriale możemy zobaczyć kilka zdjęć ze stacji w Blachowni, przyjazd EN57-1178, jego wnętrze, wjazd na stację w Herbach Starych, na której postój miał ET22 - 842 z talbotami, zdjęcia stacji w Lisowie i w Kochanowicach, wjazd na stację w Lublińcu oraz odjazd składu osobowego w drogę powrotną do Częstochowy.
Pozdrowienia dla współtowarzysza, Kolekcjonera205.


- wkurzonyczarkus - 10.12.2012

Wiadomo już przynajmniej kiedy Sigma Tabor dostarczy zaległy tabor?


- przem710 - 10.12.2012

Nie wiadomo, SZT muszą przejść polonizację. Ciekaw czy ściągają również te które wcześniej jeździły w moim regionie czy SN83-001, 002, 003, 004. Wygląda na to że tak bo 001 już jest w KŚ.


- rustsaltz - 10.12.2012

Ja z innej beczki zapytam: czy ktoś wie, jakie numery EN57 z PR jeżdżą obecnie dla KŚ?


- przem710 - 10.12.2012

Z wrzuconych zdjęć zauważyłem 974, 1714, 1721.