Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[KŚ] Tabor Kolei Śląskich - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: [KŚ] Tabor Kolei Śląskich (/thread-1431.html)



- przem710 - 30.08.2012

Będzie zima, będzie mróz, będzie śnieg i będą duże problemy. Napięte obiegi nie niosą ze sobą nic dobrego, jedno wydarzenie i cały rozkład się zawali. Poza tym dobrze zorganizowane obiegi na granicy możliwości wymagają w 100% sprawnego taboru, eksploatacja w takim przypadku jest mocno wzmożona, łatwo o awarię.


- psim - 30.08.2012

Zobaczymy za rok.

PRy miały nędznie ułożone obiegi, i jakoś im to nie pomagało zimą :-P


- przem710 - 30.08.2012

Właśnie dlatego im to nie pomagało. Aczkolwiek komplikacji w przypadku jednego EZ były mniejsze. Kwestia organizacji, a jak wiem z tym było krucho.


- hutterdm - 30.08.2012

psim, ale pociąg z nieczynną toaletą to kiepska wizja. Byłem świadkiem jak kierowniczka KŚ dzwoniła do swojej dyspozytury, że mają nieczynną toaletę i że muszą opóźnić pociąg powrotny o 10 min, żeby go nawodować, bo nie może jechać z do Katowic bez toalety. sprzątać składy też gdzieś trzeba, a czystość w pociągu to ważna rzecz z perspektywy pazażera ("ja nie będę jechał w brudnym, śmierdzącym pociągu!")


- psim - 07.09.2012

hutterdm, pasażerowie SKM Warszawa i PKP SKM jeżdżą na czasami naprawdę spore odległości bez dostępnej toalety. Nie, żebym uważał to za jakieś szczególne osiągnięcie cywilizacyjne, ale to przykład że da się.


- hutterdm - 10.09.2012

Owszem, da się, ale gdy ktoś ma problem wytrzymać już, to dla niego kiepskie pocieszenie, że da się jechać bez toalety. Dworce autobusowe mają te przewagę, że nawet jeśli ktoś ma problem w autobusie, to na każdym pksie jest czynna toaleta. Ja nie spotkałem dworca autobusowego z nieczynną toaletą. A na dworcach kolejowych? Nie dość że ruina, to prawie nigdz\ie już toalet nie ma. Dlatego pociągi powinny oferować to, czego dworce kolejowe nie mogą ;-)


- przem710 - 10.09.2012

Jak sam zauważyłeś to problem dworców nie taboru.


- Adams - 11.09.2012

Żadna firma nie zgłosiła chęci uczestnictwa w przetargu na dostawę w formie leasingu finansowego 36 spalinowych zespołów trakcyjnych dla Kolei Śląskich.

Więcej: Kurier Koleowy


- Lutek - 11.09.2012

Cytat:Czy nastąpią w nim jakieś zmiany w stosunku do poprzedniego? – Z pewnością tak. Będziemy chcieli wyciągnąć wnioski z tego, że nie wpłynęła żadna oferta.

Wyciągnąć wnioski w postaci takiej, że nikt im tych SZT nie 'wyleasinguje'. Na pewno nie w takiej ilości.


- Adams - 11.09.2012

Ja się wogóle zastanawiam kto niby miałby te SZT wyleasingować? Żaden przewoźnik czy to polski czy zagraniczny nie wyleasinguje tylu pojazdów, bo sam musi czymś jeździć. Jedynie w grę wchodzi opcja zachodniego szrotu, który nadaje się do kapitalnego remontu, ale wyremontowanie tylu pojazdów także trochę trwa i do grudnia nikt się z tym nie wyrobi.


- Lutek - 11.09.2012

A jednak było sporo zapytań, skutkiem tego było przełożenie do dziś możliwości składania ofert. Pamiętaj, że przetarg był podzielony na części i nie wymagane było dostarczenie przez jednego zainteresowanego 36 sztuk SZT.


- sphinx - 11.09.2012

Tym niemniej za bardzo nie widać na rynku przyzwoitych używanych SZTów na sprzedaż. Pojawiały się plotki, że może być chętny z Austrii, ale on ma tylko 13 sztuk (wymagających polonizacji i zrobienia dopuszczenia). Zapytań było sporo również w przetargu na 23 SZTy dla PRów, a i tam nie było chętnych (mimo że dopuszczono nówki - któryś producent mógł sobie zarobić). W jednym z ostatnich pytań oferent chciał przełożenia terminów bo musi przetłumaczyć dokumentację, KŚ się nie zgodziły i mają za swoje. Poza tym SIWZ był zbyt ustawiony pod Wadlopery (których jest mało i chyba poszły do PRów).


- sphinx - 12.09.2012

Zmiany w przetargu na 1 EZTa - wprowadzono kryterium terminu dostawy (20%) który nie jest już sztywny, ale maksimum to 30 listopada (skrócony o 2 tygodnie). Im później tym mniej punktów. Newag:

http://bip.slaskie.pl/pliki_zp_new/1346 ... 445939.pdf


- psim - 13.09.2012

Lutek napisał(a):Wyciągnąć wnioski w postaci takiej, że nikt im tych SZT nie 'wyleasinguje'.

Albo takiej, że teraz będą mogli legalnie zamówić to z wolnej ręki, bez cyrków z przetargami.

sphinx napisał(a):KŚ się nie zgodziły i mają za swoje

Naprawdę, myślę że wiedzą, co robią.


- sphinx - 13.09.2012

Już raz wiedzieli i 14 Lintów poszło się ... Przetarg na 36 SZTów też się średnio udał.