Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Co kolejowego macie w domach? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: DZIAŁ KOLEKCJONERA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Co kolejowego macie w domach? (/thread-1049.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- norbis97 - 21.12.2013

Moja kolekcja powiększała się o następujące przedmioty:
-Koszulobluzę z długim rękawem
- Rogatywka PKP z orzełkiem nowego wzoru, stosowanego przez PKP PR.
-Brelok PKP PLK.


- norbis97 - 01.02.2014

W dniu wczorajszym dotarła do mnie długo oczekiwana rzecz:
Rogatywka z logo PKP , czyli tzw trumienka. Stan bardzo dobry ;-) .


- norbis97 - 08.02.2014

W zeszły poniedziałek otrzymałem pocztą nową rzecz do kolekcji: krawat Interregio.


- kolej_żeliwna - 10.02.2014

U mnie zalega kilka kilogramów listów przewozowych (lata 20-30-te XX wieku) oraz kilkanaście biletów "tekturek" (dwa czy trzy ze st. Skarżysko-Kamienna do st. Łódź Fabryczna z 1938/39 roku i kilkanaście jednorazowych i miesięcznych z czasów "Ostbahn" - 1944 i 1945, używanych również już po "wyzwoleniu"). Jakieś blankietowe też by się znalazły Wink


- cezaro0071 - 25.02.2014

Witam wszystkich. Hobbystycznie chodzę z wykrywaczem metali i ostatnio trafiło mi się coś kolejowego jednak nie potrafię sam tego zidentyfikować. Może koledzy z branży kolejowej powiedzą mi co to może być.


- norbis97 - 15.03.2014

Wczoraj do mojej kolekcji dołączyła kurtka z podpinką nowego wzoru , używana obecnie przez PR.


- Tomasz K. - 16.03.2014

Szacun!


- norbis97 - 16.03.2014

MK_ŚLĄSK, Dzięki, miałem szczęście ;-)


- milosniczka - 20.05.2014

norbis97, fajna ta kurteczka!!!!


- norbis97 - 03.07.2014

W dniu dzisiejszym droga pocztową otrzymałem taką oto czapkę Dyżurnego Ruchu Wink


- kolejoman5 - 12.07.2014

Swoją kolekcję od ostatniego postu w tym temacie uzupełniłem między innymi o:
-Koszulkę EIC Premium
-Smycze m.inn Ministerstwa Transportu (byłego już resortu), PKP IC, PLK, PR
-Nowe wagony w skali HO: dwa sypialne PKP IC, jeden sypialny w malowaniu WARS, SM42 PKP Cargo, wagony z IC Bystrzyca. W planach mam zakup model EIC Chrobry, jeśli się ukaże (3 wag. z jego składu mają sie ukazać), BIPY (Bhp) + SP42
- Książki: Węzęł Kolejowy Bydgoszcz, Dzieje Kolei w Polsce,
- Filmy na DVD: Pociąg Pospieszny Karpaty, Koleje w Polsce (Eisenbahn in Polen)
I wiele innych, drobnych niewymienionych powyżej. Jednym słowem- staram się być aktywnym na tym polu.


- Gordon - 20.09.2014

Ja zawsze wiem dokąd jadę:

[Obrazek: IMGP3523.jpg]

Generalnie element pochodzi z pola PRZEZ, tak wnioskuję na podstawie obserwacji identycznego elementu w starym wyświetlaczu w Kielcach. Na użytek domowy może jednak służyć jako stacja DO. Zresztą w wersji Kielce stacja DO jest każda litera osobno. Jest co prawda wersja ze stacją DO razem z tego co pamiętam np. w Kędzierzynie Koźlu ale to by było chyba za duże do trzymania w pokoju. Ponieważ pochodzi to z pola PRZEZ to nie ma stacji końcowych jak Hel czy Przemyśl ale jest większość dużych jak Kraków, Wrocław, Katowice, Gdynia, a także wiele małych. Tych małych jest dużo z okolic Białegostoku i Warszawy a także jest Warszawa Śródmieście, więc zakładam, że pochodzi z tamtych okolic. Stacji jest około 20-30 (nie liczyłem dokładnie), można je zmieniać ręcznie kręcąc palcem zębatkę od dołu. Prawdopodobnie można by też zmieniać elektrycznie (silniczek jest na 220V więc wystarczyłby kabel do kontaktu z wyłącznikiem), lub nawet elektronicznie, gdyż tablica zawiera jakąś sterującą płytkę elektroniczną.

Jak widać służy za ozdobę:

[Obrazek: IMGP3524.jpg]


- norbis97 - 03.10.2014

W tym tygodniu otrzymałem drogą pocztową przesyłkę w której znajdował się zestaw smyczy różnych spółek, który wylicytowałem na allegro ;-)


- Rokis - 03.10.2014

Witam. Bardzo fajny zestaw smyczek, ja muszę zrobić zdjęcia i pokazać Wam ponad 20 mundurów kolejarskich Smile


- norbis97 - 04.10.2014

Rokis napisał(a):pokazać Wam ponad 20 mundurów kolejarskich Smile

Widzę że kolega podobnie jak ja zbiera mundury ;-) Czekam niecierpliwie na zdjęcia.