Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP Cargo nowym partnerem Ruchu Chorzów
#1
Gdzieś po forum walał się temat, że PLK daje swoim pracownikom smycze. Cargo poszło krok dalej...

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... orzow.html

Cytat:Z perspektywy dużego pracodawcy wiemy, jak ważna w funkcjonowaniu takich firm jak PKP Cargo jest praca zespołowa, wytrwałość, ambicja
Panie Rzeczniku, pan to wklei do książek zarządzeń i przekaże na odprawach...

Cytat:Nowy partner klubu chce także, aby współpraca z Ruchem Chorzów pozytywnie wpływała na integrację całego regionu. - Emocje piłkarskie zamiast dzielić, mogą łączyć wszystkich mieszkańców regionu, budować dobrą atmosferą - zapewnia dyrektor Kuk.
Już widzę te dzikie tłumy kibolstwa robiące przysłowiowego "misia" po meczu, zamiast dewastować tramwaj.

Nie chcę wiedzieć, ile Cargo dołoży do tego interesu, ale obawiam się, że każdy grosz to za dużo dla firmy, która nie potrafi zainwestować w myjkę i środki do odgrzybiania klimatyzacji. Bo przecież zarzygany ET42, który wygląda jak żywcem wyjęty z wielkiego pieca nie wpływa na wizerunek firmy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#2
Może Cargo będzie wozić węglarkami kibiców Ruchu na mecz? A może i samych zawodników? :-P
Odpowiedz

#3
A Pogoni Lwów już nie sponsorują?
Odpowiedz

#4
Każda decyzja o sponsorowaniu sportu przez spółki państwowe, to decyzja czysto polityczna.

Z mojego (siatkarskiego) podwórka mamy firmy między innymi: PGE, Lotos, Tauron, Jastrzębska Spółka Węglowa, ZAK, ZCh Police itp. itd. Także to nic nowego.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
Czyli jak tylnymi drzwiami wyprowadzić pieniądze z (częściowo) państwowej firmy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Będąc na meczu Pogoni Szczecin przy wymienianiu sponsorów przed meczem też na to zwróciłem uwagę.
Partner główny (jedyny): Zakłady Chemiczne „Police”
Partner strategiczny: miasto Szczecin
Partnerzy wiodący: Polska Żegluga Morska, Zarząd Portu Szczecin-Świnoujście
Partnerzy: Żegluga Polska, Szczecińska Energetyka Cieplna, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Uniwersytet Szczeciński, Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
Odpowiedz

#7
Afrika_Bambaata napisał(a):Może Cargo będzie wozić węglarkami kibiców Ruchu na mecz? A może i samych zawodników? :-P

W zasadzie pomysł nie jest głupi, PKP Cargo posiada przecież licencje na przewozy pasażerskie. Gdyby na tym miało polegać partnerstwo to nie byłoby to wcale takie głupie
Odpowiedz

#8
rustsaltz napisał(a):Czyli jak tylnymi drzwiami wyprowadzić pieniądze z (częściowo) państwowej firmy.

To nie jest takie proste. Kluby muszą pisać sprawozdania z przebiegu sponsoringu. Podawać wszelkie dane ile firma X była reklamowana we wszelakich mediach itp. Nie wiem jak jest w Piłce Nożnej, ale w siatkówce często czas reklamowy w telewizji, w którym eksponowane są nazwy i loga tych firm są dużo tańsze niż gdyby owa firma chciała wykupić sobie czas reklamowy bezpośrednio w Tv czy innym nosniku.

A co do politycznych decyzji, to w innym temacie wspominałeś coś o wyborze polityków Wink W tych rejonach wybrali sobie dobrych, to mają dobre drużyny Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#9
DamianT napisał(a):To nie jest takie proste. Kluby muszą pisać sprawozdania z przebiegu sponsoringu.
A ilu pasibrzuchów przy tym żyje to już inna kwestia Tongue

No i po co takiej firmie jak Cargo reklama na stadionie? Chyba żeby kibol z Siemców albo innych Szopienic wiedział, że otwiera wagon firmy, która sponsoruje jego "ukochany klub".
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
rustsaltz napisał(a):No i po co takiej firmie jak Cargo reklama na stadionie?

Dlaczego ograniczasz reklamę do stadionu? Ta reklama będzie widoczna w telewizji.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#11
Damian T napisał/a
Cytat:Dlaczego ograniczasz reklamę do stadionu? Ta reklama będzie widoczna w telewizji.
Tylko na jakim programie? Jak na razie Ruch Chorzów nie osiąga wyników dających szanse na dużą widownię by reklama miała sens. Na obecną chwilę reklama w telewizji będzie obecna kilka minut i to w telewizji regionalnej podczas relacji z meczu. Nie jest to dobra pora na reklamę a widownia też znikoma. Lepiej wykupić normalną reklamę. Chyba że wracamy do "komuny" i firmy będą finansować kluby sportowe. A zapłacą za to pracownicy.

[ Dodano: 2014-08-21, 10:36 ]
Damian T napisał/a
Cytat:Dlaczego ograniczasz reklamę do stadionu? Ta reklama będzie widoczna w telewizji.
Tylko na jakim programie? Jak na razie Ruch Chorzów nie osiąga wyników dających szanse na dużą widownię by reklama miała sens. Na obecną chwilę reklama w telewizji będzie obecna kilka minut i to w telewizji regionalnej podczas relacji z meczu. Nie jest to dobra pora na reklamę a widownia też znikoma. Lepiej wykupić normalną reklamę. Chyba że wracamy do "komuny" i firmy będą finansować kluby sportowe. A zapłacą za to pracownicy.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#12
DamianT napisał(a):Dlaczego ograniczasz reklamę do stadionu? Ta reklama będzie widoczna w telewizji.
Ale po co takiej firmie jak Cargo reklama w telewizji? Przeciez Kowalski nie przyjdzie do dyrekcji i nie zamowi pociagu... troche przypomina to rzeczywistosc, w ktorej Pafawag reklamowal, ze produkuje EW55.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
skalt napisał(a):Chyba że wracamy do "komuny" i firmy będą finansować kluby sportowe. A zapłacą za to pracownicy.
Niby w jaki sposób mają płacić za to pracownicy?
Sponsorowanie sportu przez duże przedsiębiorstwa nie jest złe. Tyle że obecna piłka nożna to komercja, a nie działalność społeczna.
Odpowiedz

#14
W taki, ze my sie z dziadostwem uzeramy. Poza tym jezeli sa mniejsze zyski mniej szans jest na podwyzki, a i dywidendy (dla posiadaczy akcji) mniej.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
Mariusz W napisał/
Cytat:Niby w jaki sposób mają płacić za to pracownicy?
W każdej pracy są na to sposoby by wygospodarować "trochę" pieniędzy by przeznaczyć je na reklamę.W poprzednim systemie nie było złe bo nie czuło się tego, natomiast dzisiaj robi się wszystko by pracownikowi zmniejszyć wynagrodzenie.

Mariusz W napisał/a[/
Cytat:Sponsorowanie sportu przez duże przedsiębiorstwa nie jest złe
Ciekawe czy mniejsze firmy chętnie sponsorują sport?
Mariusz W napisał/a[/
Cytat:Tyle że obecna piłka nożna to komercja, a nie działalność społeczna.
dobry towar nie potrzebuje sponsoringu.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.