Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Piętrusy" na Dolnym Śląsku?
#1
Witam,

Ponieważ moja córka bardzo chciałaby przejechać się składem z "piętrusem", chciałbym Was zapytać jakie składy jadą z Wrocławia/przez Wrocław z wagonami tego typu. Widziałem jeden skład na wiadukcie nad ul. Powstańców Śl. w godzinach około 11-tej, jednak nie dałem rady odczytać tabliczki...

Czy mogę więc Was poprosić o wskazanie składu piętrowego w nowym rozkładzie sunącego przez Wrocław?

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
Radek
Odpowiedz

#2
Teraz na piętrusach to jeździ większość interREGIO, z Wrocławia celowałbym:

* 9:25 iR Piast do Warszawy Wschodniej
* 12:45 iR Mamry do Olsztyna Głównego
* 15:23 iR Mamry do Jeleniej Góry

Czasem też pojawią się na REGIO Kamieńczyku z Poznania do Szklarskiej Poręby i z powrotem.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#3
Kamieńczyk od nowego rozkładu w całości na nowych "Marlboro", przynajmniej do czasu, kiedy się nie popsują Tongue
Odpowiedz

#4
Ok. 11 mogła jechać osobówka z Wrocławia do Poznania. Nie wiem jak jest teraz, po tym całym zamieszaniu z Malborasami, ale jak pare razy byłem we Wrocławiu, to często pociągi do Poznania/Leszna, były zestawiane z wagonów piętrowych ;-)
Odpowiedz

#5
Poznanski_mech napisał(a):Teraz na piętrusach to jeździ większość interREGIO, z Wrocławia celowałbym:

* 9:25 iR Piast do Warszawy Wschodniej
* 12:45 iR Mamry do Olsztyna Głównego
* 15:23 iR Mamry do Jeleniej Góry

Czasem też pojawią się na REGIO Kamieńczyku z Poznania do Szklarskiej Poręby i z powrotem.
W mijającym roku Mamry oglądałem dość często, w obu kierunkach. I bardzo rzadko zawierały one w składzie wagony typu bohun. Może coś się zmieniło w tym miesiącu. Za to niektóre Regio Toruń - Poznań były zestawiane z tych wagonów.
Odpowiedz

#6
ET40 napisał(a):W mijającym roku Mamry oglądałem dość często, w obu kierunkach.
messiah pyta o obecny a nie mijający.

ET40 napisał(a):Za to niektóre Regio Toruń - Poznań były zestawiane z tych wagonów.
Toruń to już raczej nie woj. dolnośląskie Smile
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#7
Rozkład miniony, ale rok mijający - tak dla sprostowania. Na pewno obiegi się zmieniły. Sam jestem ciekaw, jeżeli w najbliższym czasie będę w Toruniu o odpowiedniej porze to chętnie zobaczę czym są obsługiwane Mamry.

Wiem, że Toruń to nie dolnośląskie, ale to tam zajeżdżały wielkopolskie piętrusy.
Odpowiedz

#8
Z tego co wiem to piętrusy napewno jeżdżą na Mamrach, Piaście, Portowcu, Mewie. Zresztą chyba tylko te są na wagonach.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#9
Witajcie,

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Wobec tego mam wrażenie, że najlepiej będzie przeprowadzić wizję organoleptycznie wedle Waszych wskazań co do potencjalnych kandydatów i po prostu wsiąść do pociągu z wagonami typu bohun.

Pozdrawiam
Radek
Odpowiedz

#10
ET40 napisał(a):jeżeli w najbliższym czasie będę w Toruniu o odpowiedniej porze to chętnie zobaczę czym są obsługiwane Mamry.

"Mamry" sprzed kilkunastu dni:

[Obrazek: yBbBNdp13Qya0Dx16JIe9TFKVd5e2PkynYGgBVRd...-h208-p-no]
Odpowiedz

#11
WinD, Mamry 14.12.2014
http://www.garnek.pl/rogonon/28809383
Odpowiedz

#12
Wagonów "Marlboro" nie będzie z stacji początkowej tj. z Olsztyna ponieważ te wagony wróciły do Poznania teraz będą jeździć piętrusy w takim zestawieniu jakie podał KlimaT
Odpowiedz

#13
jaronx napisał(a):Wagonów "Marlboro" nie będzie z stacji początkowej tj. z Olsztyna ponieważ te wagony wróciły do Poznania teraz będą jeździć piętrusy w takim zestawieniu jakie podał KlimaT

Czyli gdy przekonałem rodzinę, że w przyszłym roku jedziemy do Szklarki "Mamrami" z klimą, to PR musi wszystko zepsuć. Ech... Na pocieszenie pozostaje myśl o zimowym polowaniu na "bohuny"...
Odpowiedz

#14
Hej,

Zrobiłem podejście 6 stycznia i Mamry 12:45 (we Wrocławiu) do Olsztyna nie miały piętrusów, za to załapałem się na piętrusa w drodze powrotnej w R 76926 relacji Poznań-Wrocław.

Pozdrawiam
Radek
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2017/2018 na Górnym Śląsku Adams 1 2 817 11.06.2018, 19:40
Ostatni post: Adams
  Kolej na Dolnym Śląsku Adams 0 2 428 02.02.2018, 21:21
Ostatni post: Adams
  [KM] Piętrusy i Gamy dla Kolei Mazowieckich DamianT 45 20 055 01.02.2016, 18:38
Ostatni post: yahya
  Cięcia połączeń kolejowych na Śląsku od 1 czerwca! Maniek 110 39 875 24.02.2015, 08:19
Ostatni post: kebeka
  Piętrusy DB na linii Drezno - Wrocław zamiast Desiro? yahya 23 8 498 22.02.2015, 21:15
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.