Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piętrusy Kolei Mazowieckich - w których składach na 100% występują?
#1
Czy Koledzy mogą mi wskazać, w których składach Kolei Mazowieckich w 2014 r. na 100% można spotkać wagony piętrowe Bombardiera? Wiem, że na pewno w składach "dalekobieżnych" KM, np. W-wa - Płock. A w których innych jeszcze? Jak to sprawdzić w rozkładzie?
Odpowiedz

#2
Na pewno Słoneczny.
Odpowiedz

#3
Łukowianka.
Odpowiedz

#4
Piętrusy można również spotkać na linii radomskiej. Radomiak - przyjeżdża rano o 7.30 na Centralny, wraca ze stolicy do Radomia o 16. Jest jeszcze przyspieszony ze stacja Skarżysko-Kamienna (przyjazd do Wawy ok. 9.30, powrót z Wawy o 17.). Jest również przyspieszona Wiedenka ze Skierniewic - przyjazd do Wawy na ok. 7.30, wyjazd z Zachodniej ok. 17.
Poza tym w infopasażerze piętrusy są oznaczone jako ROE, a nie ROJ.
Odpowiedz

#5
Łukowianka, Radomiak, Mazovia, wieczorny Warszawa - Skarżysko, kilka dziennych kursów m.in do Łowicza, Żyrardowa, Skierniewic, Działdowa, Ciechanowa.
W okresie pozawakacyjnym jeszcze 2 kółka przyspieszonych do Siedlec.

Najlepiej wejść na Infopasażer, znaleźć jakąś stację typu Żyrardów, Lesiów, Nasielsk, klikać osobowe pociągi KM i sprawdzać, czy mają numer zaczynający się od ROE.
ROE - skład wagonowy (piętrusy). ROJ - skład na EZT.
Odpowiedz

#6
@przewoz. Lesiów? W Lesiowie nie zatrzymuje się żaden z przyspieszonych pociągów KM obsługiwanych wagonami piętrowymi (przyspieszone kible z tego co pamiętam też się nie zatrzymują). Na linii radomskiej poza wybranymi przystankami w Warszawie pociągi przyspieszone mają postoje handlowe na następujących stacjach/przystankach: Nowa Iwiczna, Piaseczno, Zalesie Górne, Czachówek Płd., Warka, Dobieszyn. I to te miejsca należy wpisać w infopasażerze, żeby wyświetliło wszystkie pociągi KM jadące ze stolicy do Radomia.
Odpowiedz

#7
Ale zatrzymują sie osobowe, tak jak napisałem ze dwa kółka będą na piętrowych. Podałem tylko jako przykład. Równie dobrze może być Warka.
Odpowiedz

#8
Afrika_Bambaata napisał(a):Piętrusy można również spotkać na linii radomskiej. Radomiak - przyjeżdża rano o 7.30 na Centralny, wraca ze stolicy do Radomia o 16. Jest jeszcze przyspieszony ze stacja Skarżysko-Kamienna (przyjazd do Wawy ok. 9.30, powrót z Wawy o 17.). Jest również przyspieszona Wiedenka ze Skierniewic - przyjazd do Wawy na ok. 7.30, wyjazd z Zachodniej ok. 17.
Poza tym w infopasażerze piętrusy są oznaczone jako ROE, a nie ROJ.

Dziękuję serdecznie, także za pozostałe wpisy! Będę szukać pociągów ROE.
Odpowiedz

#9
yahya napisał(a):Dziękuję serdecznie, także za pozostałe wpisy! Będę szukać pociągów ROE.

Zapomniałem dopisać, że w infopasażerze należy kliknać na wybrany pociąg (tak aby pojawił się jego szczegółowy rozkład) i tam należy szukać oznaczeń ROE, bądź ROJ (w przypadku pociągów Kolei Mazowieckich; szynobusy tego przewoźnika z kolei są oznaczone bodajże jako APM).
Odpowiedz

#10
Afrika_Bambaata napisał(a):Zapomniałem dopisać, że w infopasażerze należy kliknać na wybrany pociąg (tak aby pojawił się jego szczegółowy rozkład) i tam należy szukać oznaczeń ROE, bądź ROJ (w przypadku pociągów Kolei Mazowieckich; szynobusy tego przewoźnika z kolei są oznaczone bodajże jako APM).

Dziękuję za wyjaśnienie. Obklikałem infopasażera. Szkoda, że są w nim wyświetlane pociągi KM tylko na przestrzeni około godziny. Czy istnieje jakiś inny sposób wyświetlenia danych odjazdów/przyjazdów dla wybranej stacji tak, by widoczne były oznaczenia ROJ, ROE itp., ale dla całej doby lub tygodnia?
Odpowiedz

#11
yahya napisał(a):Dziękuję za wyjaśnienie. Obklikałem infopasażera. Szkoda, że są w nim wyświetlane pociągi KM tylko na przestrzeni około godziny. Czy istnieje jakiś inny sposób wyświetlenia danych odjazdów/przyjazdów dla wybranej stacji tak, by widoczne były oznaczenia ROJ, ROE itp., ale dla całej doby lub tygodnia?

Dlatego dobrze jest wybrać jakąś mniejszą stację/przystanek na trasie. W przypadku Warszawy infopasażer faktycznie pokaże pociągi z najbliższej godziny. Jeśli wybierzesz Warkę, to powinna prawie cała doba się załapać.
Generalnie piętrusy na 99,9% można spotkać na obiegach, które już zostały wymienione (Słoneczny, Mazovia, Radomiak, Łukowianka, Wiedenka, popołudniowy do Skarżyska (ten o 17)).
Czy jest jakiś sposób na widok całego tygodnia? Ja niestety nie wiem, może inni forumowicze więdzą więcej.
Odpowiedz

#12
Całego tygodnia nie da się wyświetlić, wyświetla się x pociągów już wprowadzonych do systemu.
Stąd zwykle jest to jedna doba. Na małych stacjach będzie to kilka pociągów, na większych - tyle, ile się załapie wśród wyświetlanych 21 najbliższych pociągów.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.